Poznań: Na Głuszynie powstaną nowe ogródki działkoweźródło: pixabay

Poznań: Na Głuszynie powstaną nowe ogródki działkowe

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Niezagospodarowany teren na ul. Przy Lotnisku zyska nową funkcję. Na niemal 46 tys. mkw. powstaną nowe ogródki działkowe z infrastrukturą techniczną.
Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. wybudują 75 ogródków działkowych o powierzchni od 300 do nawet 500 mkw. Utworzony zostanie również Dom Działkowca, który będzie pełnił funkcję administracyjną. Największa część jednokondygnacyjnego budynku stanowić będzie ogólnodostępny węzeł sanitarny, klub seniora z całym zapleczem kuchennym oraz pomieszczenie techniczne z magazynem. Bryła budynku została zaprojektowana na planie trzech sześciokątów foremnych. W jednym z budynków zostanie utworzona sala, która będzie w stanie pomieścić 50 osób. W najmniejszej części Domu Działkowca umieszczony zostanie aneks kuchenny oraz pomieszczenie administracyjne. W ramach robót postawione zostały m.in. fundamenty oraz ściany budynku, wykonana została izolacja oraz wykop pod drogę dojazdową.
REKLAMA
Pozostałe ogródki działkowe zostaną wyposażone w sieć wodociągową oraz elektryczną. Prowadzić będzie do nich utwardzona ścieżka. Dodatkowo na terenie inwestycji przewidziano ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci wyposażony w ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Utworzony zostanie również oświetlony parking, który pomieści 50 aut
Zakończenie prac planowane jest na koniec 2020 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA