Niesamowita rzeźba Bronisława Chromego uświetniła Vilda Park w Poznaniuźródło: Materiały inwestora

Niesamowita rzeźba Bronisława Chromego uświetniła Vilda Park w Poznaniu

Poznań
REKLAMA
Na terenie osiedla Vilda Park w Poznaniu stanęła nietuzinkowa rzeźba pod tytułem "Flaming" autorstwa Bronisława Chromego. Element sztuki umieszczony przed inwestycją podkreśla charakter projektu oraz jego wyjątkowość. Rzeźbę mogą podziwiać nie tylko mieszkańcy inwestycji, ale wszyscy Poznaniacy ze względu na otwartą zabudowę osiedla.
Vilda Park to nowoczesne osiedle zrealizowane przez BPI Real Estate w Poznaniu przy ulicy Droga Dębińska. Wyjątkowa lokalizacja oraz niebanalna architektura to jedne z wielu atutów inwestycji. Położenie Vilda Park przyciąga osoby lubiące aktywnie spędzać czas, dzięki bliskości atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych oraz najważniejszych punktów handlowych, kulturalnych i finansowych. Nowoczesny styl projektu to efekt pracy architektów z biura Litoborski + Marciniak, który wyróżnia wysoka jakość i różnorodność materiałów wykończeniowych jak np. drobnoziarnisty tynk, okładziny drewnopodobne czy szkło. 
Materiały inwestora
Najnowszym artystycznym elementem osiedla Vilda Park jest rzeźba pt. "Flaming", czyli charakterystyczne dzieło Bronisława Chromego, który łączył w swoich pracach rzeczne otoczaki z patynowanym na zielono brązem. Rzeźba powstała w pierwszych latach XXI wieku. Bronisław Chromy (1925-2017) był wybitnym polskim artystą: rzeźbiarzem, medalierem, malarzem i rysownikiem. Był uczniem Xawerego Dunikowskiego, wieloletnim profesorem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. Pozostawił po sobie ogromną ilość prac znajdujących się w całej Polsce i poza jej granicami. Dzieła prof. Bronisława Chromego można znaleźć w wielu muzeach, m. in. w zbiorach Muzeów Narodowych Warszawy, Poznania i Krakowa czy Muzeum Medalierstwa we Wrocławiu, w Paryżu, Moskwie, Kopenhadze, Helsinkach czy Barcelonie. Artysta wystawiał swoje prace od 1961 roku w dziesiątkach muzeów i galerii. Brał też udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
REKLAMA
Vilda Park nie jest nasza pierwszą inwestycją, w której zdecydowaliśmy się na umieszczenie dzieła polskiego artysty. Poza poznańskim osiedlem już w trzech wcześniejszych projektach umieściliśmy polską sztukę w bardzo ciekawej i przemyślanej formie. Na ogrodzeniu warszawskiego osiedla Wola Libre powstała grafika nawiązująca do młodości i łatwości komunikacji z miastem. We Wrocławiu na ścianie Bulwarów Książęcych znalazł się mural, który jest nowoczesną interpretacją miejskiej legendy o Księciu Witoldzie. Jego projekt został wyłoniony w ramach konkursu, jaki zorganizowaliśmy dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. "Flaming" to nasz ukłon w kierunku przyrody, którą staramy się pielęgnować na osiedlu Vilda Park. Niedawno posadziliśmy ponad 110 drzew oraz kilka tysięcy roślin, które wzbogacą okolicę i zazielenią teren inwestycji. Jednocześnie chcemy, aby Vilda Park była osiedlem wyjątkowym i odzwierciedlającym nasze nieszablonowe podejście do detali i dbałości o szczegóły. Dodatkowo poznańska dzielnica Wilda znana jest wśród lokalnych artystów. Cieszymy się, że "Flaming" jest już jednym z elementów tej urokliwej okolicy – powiedziała Daria Małecka, Marketing Manager w BPI Real Estate Poland.
Na terenie inwestycji Vilda Park zostały zastosowane ciekawe przyjazne środowisku rozwiązania, w tym miejsca postojowe z przyłączami umożliwiającymi montaż ładowarek samochodów elektrycznych, domki dla jerzyków, a także znajdą się specjalne ogródki przeznaczone go ekologicznych upraw ziół i warzyw.  
Portal internetowy Rynek Pierwotny wyróżnił osiedle Vilda Park, które zajęło II miejsce w rankingu najlepszych inwestycji w Poznaniu w IV kwartale 2018 roku. Realizacja inwestycji została już zakończona i pierwsze mieszkania trafiły już w ręce właścicieli. Sprzedaż mieszkań w ofercie osiągnęła 96% i dostępne są już ostatnie lokale.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA