[Poznań] Niesamowita rzeźba Bronisława Chromego uświetniła Vilda Park w Poznaniuźródło: Materiały inwestora

[Poznań] Niesamowita rzeźba Bronisława Chromego uświetniła Vilda Park w Poznaniu

REKLAMA
Na terenie osiedla Vilda Park w Poznaniu stanęła nietuzinkowa rzeźba pod tytułem "Flaming" autorstwa Bronisława Chromego. Element sztuki umieszczony przed inwestycją podkreśla charakter projektu oraz jego wyjątkowość. Rzeźbę mogą podziwiać nie tylko mieszkańcy inwestycji, ale wszyscy Poznaniacy ze względu na otwartą zabudowę osiedla.
Vilda Park to nowoczesne osiedle zrealizowane przez BPI Real Estate w Poznaniu przy ulicy Droga Dębińska. Wyjątkowa lokalizacja oraz niebanalna architektura to jedne z wielu atutów inwestycji. Położenie Vilda Park przyciąga osoby lubiące aktywnie spędzać czas, dzięki bliskości atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych oraz najważniejszych punktów handlowych, kulturalnych i finansowych. Nowoczesny styl projektu to efekt pracy architektów z biura Litoborski + Marciniak, który wyróżnia wysoka jakość i różnorodność materiałów wykończeniowych jak np. drobnoziarnisty tynk, okładziny drewnopodobne czy szkło. 
Materiały inwestora
Najnowszym artystycznym elementem osiedla Vilda Park jest rzeźba pt. "Flaming", czyli charakterystyczne dzieło Bronisława Chromego, który łączył w swoich pracach rzeczne otoczaki z patynowanym na zielono brązem. Rzeźba powstała w pierwszych latach XXI wieku. Bronisław Chromy (1925-2017) był wybitnym polskim artystą: rzeźbiarzem, medalierem, malarzem i rysownikiem. Był uczniem Xawerego Dunikowskiego, wieloletnim profesorem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. Pozostawił po sobie ogromną ilość prac znajdujących się w całej Polsce i poza jej granicami. Dzieła prof. Bronisława Chromego można znaleźć w wielu muzeach, m. in. w zbiorach Muzeów Narodowych Warszawy, Poznania i Krakowa czy Muzeum Medalierstwa we Wrocławiu, w Paryżu, Moskwie, Kopenhadze, Helsinkach czy Barcelonie. Artysta wystawiał swoje prace od 1961 roku w dziesiątkach muzeów i galerii. Brał też udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Vilda Park nie jest nasza pierwszą inwestycją, w której zdecydowaliśmy się na umieszczenie dzieła polskiego artysty. Poza poznańskim osiedlem już w trzech wcześniejszych projektach umieściliśmy polską sztukę w bardzo ciekawej i przemyślanej formie. Na ogrodzeniu warszawskiego osiedla Wola Libre powstała grafika nawiązująca do młodości i łatwości komunikacji z miastem. We Wrocławiu na ścianie Bulwarów Książęcych znalazł się mural, który jest nowoczesną interpretacją miejskiej legendy o Księciu Witoldzie. Jego projekt został wyłoniony w ramach konkursu, jaki zorganizowaliśmy dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. "Flaming" to nasz ukłon w kierunku przyrody, którą staramy się pielęgnować na osiedlu Vilda Park. Niedawno posadziliśmy ponad 110 drzew oraz kilka tysięcy roślin, które wzbogacą okolicę i zazielenią teren inwestycji. Jednocześnie chcemy, aby Vilda Park była osiedlem wyjątkowym i odzwierciedlającym nasze nieszablonowe podejście do detali i dbałości o szczegóły. Dodatkowo poznańska dzielnica Wilda znana jest wśród lokalnych artystów. Cieszymy się, że "Flaming" jest już jednym z elementów tej urokliwej okolicy – powiedziała Daria Małecka, Marketing Manager w BPI Real Estate Poland.
Na terenie inwestycji Vilda Park zostały zastosowane ciekawe przyjazne środowisku rozwiązania, w tym miejsca postojowe z przyłączami umożliwiającymi montaż ładowarek samochodów elektrycznych, domki dla jerzyków, a także znajdą się specjalne ogródki przeznaczone go ekologicznych upraw ziół i warzyw.  
Portal internetowy Rynek Pierwotny wyróżnił osiedle Vilda Park, które zajęło II miejsce w rankingu najlepszych inwestycji w Poznaniu w IV kwartale 2018 roku. Realizacja inwestycji została już zakończona i pierwsze mieszkania trafiły już w ręce właścicieli. Sprzedaż mieszkań w ofercie osiągnęła 96% i dostępne są już ostatnie lokale.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Powstająca pod Wrocławiem największa na świecie fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie jeszcze większa
W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce rozbudowywana jest największa fabryka b...
Co się dzieje na budowie trasy S3 pomiędzy Kamienną Górą i Lubawką? [FILM]
Mimo przerwy zimowej realizowana jest budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Na odcinku od Ka...
Wieżowiec Skyliner uzyskał pozwolenie na użytkowanie
Jeden z najwyższych biurowców w Warszawie – Skyliner – należący do Grupy Karimpo...
Uniq Logistic stawia na Łódź
Polska firma logistyczna Uniq Logistic dołącza do kolejnego parku MLP Group. Tym razem wybór padł na...
W Krakowie powstaje nowy, duży kompleks biurowy Brain Park [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Echo Investment S.A. wybuduje w stolicy Małopolski nowy, duży kompleks biurowy. Brain Park powstaje...
Panattoni wybuduje nowy park magazynowy pod Poznaniem
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o kolejnej inwestycji w Wiel...
Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowa
Deweloper RealCo, działający od 2010 roku na polskim rynku nieruchomości, zakończył rewitalizację XI...
Pod Wrocławiem powstanie Frontier Park Wrocław
Frontier Estates, europejski deweloper, planuje znacząco poprawić efektywność magazynowania, sprzeda...
Warszawa: Panattoni wybuduje City Logistics Warsaw IV
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakupił działkę o powierzchni 8,2 ha n...
Przy ulicy Zielnej 37 w Warszawie powstaje biurowiec Central Point [FILM]
W samym centrum Warszawy, tuż przy stacji metra Świętokrzyska powstaje nowy biurowiec Central Point....