Poznań: Belgowie kupili tereny od MTP – powstanie wielofunkcyjna przestrzeńźródło: materiały inwestora

Poznań: Belgowie kupili tereny od MTP – powstanie wielofunkcyjna przestrzeń

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
W samym centrum miasta, pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską, powstanie wielofunkcyjny kompleks łączący mieszkania, biura i usługi. Działkę o powierzchni 5,5 ha zakupiło konsorcjum belgijskich deweloperów.
29 września podpisany został akt notarialny, finalizujący zakup działki od Międzynarodowych Targów Poznańskich przez BPI Real Estate Poland oraz Revive – chcą powołać spółkę joint-venture. Kwota transakcji opiewa na 114,5 mln zł. Planowana inwestycja będzie jedną z największych w całym portfolio deweloperów i drugą, po ekologicznym osiedlu Vilda Park, zrealizowaną w Poznaniu.
REKLAMA
Poznań jest bardzo ważnym miastem na mapie inwestycji zarówno BPI Real Estate Poland jak i całej naszej Grupy. To właśnie tu na Wildze w tym roku zakończyliśmy realizację ekologicznego osiedla Vilda Park. Był to nasz debiutancki projekt w Poznaniu a jednocześnie 6 z 7 inwestycji realizowanych w Polsce. Sukces tego projektu skłonił nas do decyzji o realizacji kolejnego projektu w Stolicy Wielkopolski – mówi Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland – Nie da się ukryć, że powierzchnia zakupionej działki od Międzynarodowych Targów Poznańskich robi ogromne wrażenie. Nic w tym dziwnego, chcemy tu zrealizować jedną z największych inwestycji w całym portfolio BPI Real Estate. Nasze plany są ambitne. […] – dodaje.
Na terenie zakupionej działki mieści się obecnie parking oraz opuszczone budynki koszar wojskowych. Część z nich zostanie zrewitalizowana. Belgijscy inwestorzy chcą zrealizować wieloetapowy projekt typu „mixed-use”. W planach jest utworzenie ponad 3500 nowych mieszkań oraz przestrzenie biurowe i usługowe. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA