Warszawa: Coraz bliżej budowy Wilanów Parkźródło: materiały inwestora

Warszawa: Coraz bliżej budowy Wilanów Park

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Inwestycja powstanie u zbiegu ulic Przyczółkowej, Uprawnej, al. Rzeczpospolitej i Karuzela. Cały obiekt zajmie powierzchnię ponad 7 ha, z czego 2 ha przeznaczone zostanie na tereny zielone.
Ceetrus, który jest inwestorem Wilanów Park, zapowiedział, że przeprowadzi szereg spotkań pod nazwą „Rozmowy Sąsiedzkie”. Dzięki nim mieszkańcy dzielnicy będą mogli wypowiedzieć się, jak widzą ostateczny kształt terenów zielonych przynależących do inwestycji. Po rozmowach Ceetrus, wraz z Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP, ogłosi przetarg na projekt 2-hektarowego parku. 
REKLAMA
– Jeden z kluczowych etapów inwestycji Wilanów Park, czyli partycypacyjne projektowanie z udziałem mieszkańców, jest tuż przed nami. Bardzo się cieszymy i doceniamy, że mimo utrudnionej przez pandemię koronawirusa sytuacji, zarówno na poziomie Dzielnicy Wilanów, jak i Rady m.st. Warszawy, najważniejsze procesy zakończyły się pomyślnie.” - mówi Maciej Wydrzyński, Szef Projektu.  
Wilanów Park to inwestycja wielofunkcyjna – na terenie obiektu znajdzie się miejsce zarówno dla biur, usług, handlu, jak i przestrzeni restauracyjnych czy co-workingu. Najważniejszym punktem ma być wspólna przestrzeń otwarta dla mieszkańców Wilanowa. Inwestor zapowiada, że na terenie inwestycji zostaną zastosowane ekologiczne rozwiązania, które mają na celu zmniejszenie m.in. emisji CO2. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA