Nowe oblicze poznańskiej Panoramy

Nowe oblicze poznańskiej Panoramy

Poznań
REKLAMA
W miniony weekend, 19-20 września, Galeria Handlowa Panorama w Poznaniu świętowała zakończenie prac modernizacyjnych. W efekcie inwestycji o wartości 7 milionów euro, ta najdłużej działająca galeria handlowa w Poznaniu zyskała nowy wizerunek. W ramach kompleksowego remontu odnowione zostały pasaże obiektu, zaprojektowano nową identyfikację wizualną oraz stworzono nowe, oparte na kształcie elipsy atrium, w którym uwagę Klientów przyciągają debiutujące w Panoramie sklepy Jysk i Media Expert oraz powiększony salon CCC. W ciągu dwudniowego święta Galerii jej progi przekroczyło ponad 30 000 odwiedzających dając tym samym dowód na niesłabnącą popularność Panoramy wśród mieszkańców Poznania.
Remont Galerii Handlowej Panorama rozpoczął się w marcu br. W ciągu zaledwie 5-ciu miesięcy Panorama, będąca pierwszą galerią handlową w Poznaniu i zarazem jedną z pierwszych w Polsce, została przekształcona w nowoczesne centrum handlowe z jasnymi, przestronnymi pasażami i żywą identyfikacją wizualną. 
W ramach remontu przeprowadzona została także rekonfiguracja układu handlowego Panoramy, dzięki której do grona najemców pierwszego piętra Galerii już w sierpniu dołączyły sklepy Jysk i Media Expert. Natomiast w minioną sobotę, 19 września, swoje podwoje dla Klientów, a raczej Klientek, otworzył pierwszy w Poznaniu klub fitness tylko dla kobiet pod szyldem Egurrola Fitness Club. Współzałożycielem klubu jest znany tancerz, choreograf i juror programów You Can Dance i Mam Talent – Agustin Egurrola, który przybył na otwarcie. 
Współwłaścicielem i asset managerem Galerii jest firma Balmain Asset Management, która jednocześnie odpowiada za komercjalizację obiektu, świadczy usługi z zakresu development i project management, marketingu i koordynacji najemców a także pełni funkcję property managera. 
REKLAMA
Tim Rylance, Dyrektor w Balmain Asset Management, tak podsumował zakończenie prac modernizacyjnych: „Galeria Panorama pełni istotną rolę w naszym portfolio, przede wszystkim ze względu na fakt, że jako firma jesteśmy zaangażowani we wszystkie aspekty działalności tego obiektu. Zarządzamy tym centrum i jesteśmy jego właścicielem od ponad 10 lat, więc jest to właściwy moment na wdrożenie kompleksowego programu jego rewitalizacji i modernizacji. Obecnie Panorama jest nowoczesną galerią handlową z bogatą i zróżnicowaną ofertą oraz rzeszą wiernych Klientów. Sukces modernizacji Galerii to rezultat doskonałej współpracy naszych zespołów odpowiedzialnych za wszystkie elementy procesu. To również dowód na to, jak mocno Balmain jest zaangażowany w modernizację polskich centrów handlowych. Jest to kierunek, który w najbliższej przyszłości będzie dominował w działaniach biznesowych naszej grupy.”
Generalnym wykonawcą prac była firma Jeakel-Bud Tech. Panorama została zmodernizowana według projektu studia architektonicznego Bienasz Nicholson. 
W trakcie dwóch dni świętowania zespół ds. marketingu Balmain przygotował dla Klientów Panoramy liczne atrakcje, takie jak koncert Margaret, która na scenie została zapowiedziana przez Agustina Egurrolę. Koncert był poprzedzony występem tanecznym w wykonaniu instruktorów Egurrola Fitness Club. W niedzielę natomiast w Panoramie odbył się Charytatywny Rekord Panoramy. Tego dnia, za każdą osobę, która przekroczyła próg Galerii jej właściciel przeznaczał 1 zł na rzecz 4 wybranych poznańskich organizacji pozarządowych. Każda z fundacji miała swoje stanowisko a Klienci decydowali, która z nich otrzyma największe finansowe wsparcie. Wygrała fundacja pomagająca dzieciom i dorosłym z chorobami przewlekłymi o nazwie „Niesiemy Nadzieję”. Na jej konto wpłynie zastrzyk finansowy w wysokości 8 694 zł. 3 pozostałe organizacje: Rak Off, Animal-Security oraz WSWOP „Domowe Hospicjum”, otrzymają wsparcie w postaci 1000 zł każda.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA