Poznań: Onkologia dziecięca z nową siedzibą. Skanska i Uniwersytet Medyczny ruszają z budową źródło: materiały inwestora

Poznań: Onkologia dziecięca z nową siedzibą. Skanska i Uniwersytet Medyczny ruszają z budową

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Rozbudowa placówki przy ulicy Szpitalnej o dwupiętrowe skrzydło pochłonie 26 milionów złotych. Młodzi pacjenci z chorobami nowotworowymi będą leczone w lepszych warunkach za półtora roku. – Cieszę się, że stworzymy lepsze warunki hospitalizacji, diagnostyki i terapii – mówi przedstawiciel wykonawcy
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu podpisał 8 lipca umowę ze Skanska S.A. na rozbudowę Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. Wartość umowy wyniosła ponad 26 mln 143 tys. zł brutto.Wykonawca przejmie plac budowy w ciągu 14 dni od wspomnianej daty. Konstrukcję nowego skrzydła skończy na przełomie 2020 i 2021 roku, a całość w lutym 2022 r. (po 575 dniach).
REKLAMA
Prace będą wykonywane częściowo na czynnym obiekcie, ponieważ szpital cały czas przyjmuje i leczy pacjentów, w tym dzieci chore na koronawirusa, w związku z tym jednym z największych wyzwań będzie takie prowadzenie budowy, żeby w jak najmniejszym stopniu wpływać na komfort pacjentów i lekarzy – informuje Paweł Machnicki, dyrektor obszaru budownictwa ogólnego Poznań-Wrocław, Skanska.

Przeniesione oddziały, nowe pracownia i poradnia

Cieszę się, że stworzymy lepsze warunki hospitalizacji, diagnostyki i terapii dla chorych dzieci, ich rodziców i całego zespołu medycznego – mówi Paweł Machnicki. – Placówka ma bardzo dobrą renomę w zwalczaniu chorób dziecięcych i rozbudowa szpitala jest niezwykle istotna dla lokalnej i szerszej społeczności. To bardzo ważne, żeby klinika była jak najnowocześniejsza i w jak największym stopniu dostosowana zarówno do potrzeb chorych dzieci jak i opiekujących się nimi rodziców.

Nowy obiekt o powierzchni użytkowej 3 377 mkw. będzie miał trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Zostanie połączony z głównym gmachem szpitala łącznikiem na parterze, a z blokami operacyjnymi istniejącą klatką schodową na poziomie -1 i planowanym, dwukondygnacyjnym szybem windowym. Do powstałego skrzydła przeniosą się obecne Oddziały Onkologii i Hematologii Dziecięcej (III i V). W środku znajdą się także pracownie patomorfologii, immunologii hematologicznej i leku cytostatycznego oraz poradnia onkologiczna.

Powstaną tam również: gabinet znieczuleń ogólnych, stanowisko opieki neonatologicznej, gabinet laseroterapii, gabinety do prowadzenia wsparcia psychologicznego, sala rehabilitacyjna, świetlice dla dzieci, zaplecze socjalne dla rodziców i opiekunów oraz sala seminaryjna – Machnicki.


Wnętrza przyjazne młodym pacjentom

Wykonawca zrealizuje również instalacje gazów medycznych (w tym panele nadłóżkowe), kompatybilne z tymi z istniejącego budynku. Będą wspólnie zarządzane przez jeden system BMS. Sposób zaaranżowania wnętrza oddziału ma umożliwić dzieciom możliwie największe poczucie komfortu. Projekt przygotowała poznańska pracownia A.DO XXI Sp. z o.o.

Na ścianach korytarzy Skanska, zgodnie z wizją architekta, wymaluje rysunki o motywach przyrodniczych, miejskich i morskich a także postawi akwarium – przedstawiciel firmy Skanska.

Więcej wizualizacji w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA