Zmiany na Polance

Zmiany na Polance

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Mieszkańcy os. Polanka na poznańskich Ratajach mogą liczyć na spore zmiany. Niedaleko inwestycji Malta Fountain miasto wybudowało wybieg dla psów. – To dla nas spore udogodnienie – komentują mieszkańcy osiedla znajdującego się przy trasie na Franowo. Z kolei przy budynku Malta Fountain na początku przyszłego roku ma powstać nowy plac zabaw.


Brak terenów, które służyłyby czworonogom, to jeden z głównych problemów mieszkańców os. Polanka. Gęsta zabudowa nie sprzyja spacerom z pupilami, dlatego Rataje niedawno wzbogaciły się o wybieg dla psów na tyłach ośrodka zdrowia na osiedlu Rzeczypospolitej. Drugi powstał niedawno na os. Polanka niedaleko inwestycji Malta Fountain. – To bardzo dobra decyzja – ocenia Tomasz Wnuk ze spółki Łacina Dom. – Mieszkańcy bardzo doceniają tego typu inicjatywy. Jest grono osób, dla których to wielkie udogodnienie – dodaje.

REKLAMA


To jednak nie koniec zmian. Także przy inwestycji Malta Fountain pojawi się nowy plac zabaw. Deweloper zapowiada jego powstanie na wiosnę 2015 r. Obiekt będzie się różnił wielkością i wyposażeniem. – Dotychczasowy plac zabaw był niewielki, jednak planujemy jego przebudowę. Zadbamy także o to, aby go doposażyć – mówi Wnuk. Docelowo plac zabawy ma służyć także dzieciom z przedszkola, które znajduje się na terenie inwestycji.


Okolice os. Polanka czeka szereg zmian, m.in. pod kątem infrastruktury. Jest to związane z budową centrum handlowego Posnania, którego otwarcie zapowiedziano na jesień 2016 r. Zmodernizowana zostanie także okoliczna infrastruktura, w tym prawdopodobnie Rondo Rataje. W rezultacie mieszkańcy Polanki mogą liczyć na bliskość dwóch centrów handlowych – Galerii Malta i Posnanii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA