Przedłużono umowy najmu na ponad 94,4 tys. mkw. powierzchni w parku P3 PoznańMateriały prasowe

Przedłużono umowy najmu na ponad 94,4 tys. mkw. powierzchni w parku P3 Poznań

Orzech
Orzech
REKLAMA

P3 Logistic Parks, długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał przedłużenia umów najmu z dotychczasowymi najemcami parku P3 Poznań. Na dłużej zdecydowały się zostać firmy Westwing, PF Logo Express, CEVA Logistics i British American Tobacco.

– Poznań to od lat jedna z najpopularniejszych lokalizacji na magazynowej mapie Polski. To tu powstał także jeden z naszych pierwszych parków w Polsce. Dzięki doskonałej lokalizacji, bliskości dobrze rozwiniętej infrastruktury i dostępowi do wykwalifikowanej kadry cieszy się olbrzymim i niesłabnącym zainteresowaniem. Chętnie wybierają go m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej. Nasi partnerzy cenią sobie także standard budowanych przez nas magazynów i elastyczne podejście. Bardzo się cieszę, że obiekty oddane do użytku kilka lat temu nadal spełniają wszystkie wymagania naszych partnerów i niezmiennie sprzyjają ich rozwojowi – mówi Magda Twarowska, Head of Leasing w P3 Logistic Parks.

Westwing – europejski lider e-commerce w zakresie inspiracji dla domu i mieszkania, zdecydował się na przedłużenie wynajmu 3898 mkw. powierzchni w parku P3 Poznań, gdzie wynajmuje łącznie 82,5 tys. mkw. powierzchni magazynowo – biurowej. Ze swojego magazynu firma prowadzi dystrybucje wszystkich swoich mebli na rynek europejski.

Należąca do grupy PF Concept International spółka PF Logo Express to dynamicznie rozwijająca się firma produkcyjna specjalizująca się w wytwarzaniu i dekorowaniu szerokiej gamy produktów promocyjnych. Firma zdecydowała się na przedłużenie kontraktu wynajmu 49 679 mkw. powierzchni, z czego 46 881 mkw. to powierzchnia produkcyjno – magazynowa, a pozostała część przypada na biura i powierzchnie socjalne.

Na dłużej zdecydowała się zostać także firma CEVA Logistics – wiodący, globalny operator logistyczny, który dostarcza dedykowane rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej, frachtu lotniczego i morskiego, dystrybucji i zarządzania transportem. W parku P3 Poznań na łącznej powierzchni 26 335 mkw. firma oferuje swoje usługi dla dużych i średnich przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych.

Umowę najmu powierzchni magazynowej przedłużyła także firma British American Tobacco, będąca częścią międzynarodowej firmy tytoniowej, sprzedającej swoje produkty na ponad 180 rynkach całego świata. W parku P3 Poznań wynajmuje 13 862 mkw. powierzchni magazynowej i 611 mkw. powierzchni biurowej.

REKLAMA
Materiały prasowe

Park P3 Poznań to jeden z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Znajduje się na południe od Poznania blisko drogi dwupasmowej nr S11 połączonej z autostradą A2. Autostrada zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem.

Wśród najemców parku są także firmy tj. Westwing, Zaparoh, Clipper Logistics czy Colian Logistic.

Aktualnie trwa budowa ostatniego magazynu o powierzchni 77 630 mkw. na terenie parku. Niemal jedna trzecia powierzchni, bo 25 507 mkw. została już wynajęta firmie logistycznej Kurier należącej do VAN group.

Obiekt zostanie wybudowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Przy jego realizacji użyte zostaną panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA