Przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi powstaje budynek wielorodzinny Park Poniatowskiego I źródło: Materiały inwestora

Przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi powstaje budynek wielorodzinny Park Poniatowskiego I

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA realizuje w Łodzi inwestycję mieszkaniową pn. Park Poniatowskiego I. Obiekt stanie przy ul. Rembielińskiego 33/35 na działce o powierzchni niespełna dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Budynek na planie litery "U" zaprojektowała pracownia NOW Biuro Architektoniczne, a deweloperem inwestycji jest spółka Liberty Investments.
Siedmiokondygnacyjny Park Poniatowskiego I na pięciu kondygnacjach mieszkalnych zaoferuje 61 mieszkań i apartamentów o powierzchniach od 33,7 do 98,3 mkw. Znajdą się tam lokale 1-pokojowe typu studio oraz 2-, 3- i 4-pokojowe. Powierzchnia użytkowa tych lokali wyniesie łącznie 3,3 tys. mkw. Każde z projektowanych mieszkań ma co najmniej jeden balkon, loggię lub taras.
Parkingi na poziomach 0 i -1 pomieszczą łącznie 63 miejsca postojowe. Od strony południowej, stanowiącej pierzeję ul. Rembielińskiego, w budynku będzie wjazd do garażu poziomu 0, komórki oraz wejście główne do budynku prowadzące do klatki schodowej. 
Wzdłuż wschodniej granicy działki zaprojektowano wjazd do garażu usytuowanego na poziomie -1. Na dachu garażu poziomu 0, w miejscu wycofania bryły części mieszkalnej, zaprojektowano tarasy lokatorskie. W projekcie budynku założono, że układy funkcjonalne mieszkań i apartamentów pozostawią ich nabywcom dużą swobodę w kreowaniu przestrzeni pod kątem indywidualnych potrzeb, natomiast duże okna zapewnią wysoki stopień doświetlenia wnętrz. Wszystkie elewacje mają maksymalnie 35 proc. okien w stosunku do całości powierzchni danej ściany zewnętrznej.
REKLAMA
– Badania gruntu są zgodne z założeniami projektowymi i rozpoczynamy obecnie wylewanie płyty fundamentowej – mówi Jan Sawicki, kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu. – Budynek, który stanie w ostrych granicach działki, powstaje w cichej okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Poniatowskiego. Będzie to bardzo estetyczny obiekt, a ciepłe kalcytowe tynki na elewacjach podkreślą jego związek z naturalnymi materiałami i zieloną częścią Łodzi. Stan surowy zamknięty budowa osiągnie w I połowie 2022 roku, a oddanie Parku Poniatowskiego I do użytku planowane jest w IV kwartale przyszłego roku – podsumowuje Jan Sawicki.

Źródło + wizualizacje: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA