Qubus Hotel wznawia budowę nowego obiektu w Katowicach Materiały prasowe

Qubus Hotel wznawia budowę nowego obiektu w Katowicach

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Po niemal 2-letniej przerwie w budowie Qubus Hotel Katowice inwestycja rusza pełną parą. Zakończenie budowy planowane jest już pod koniec 2023 r. Qubus Hotel wraca do Katowic z całkowicie nowym konceptem hotelowym. Inwestycja będzie 12. obiektem tej marki w Polsce.

4-gwiazdkowy Qubus Hotel Katowice zlokalizowany będzie w centrum miasta przy ulicy Moniuszki.

– 2 lata pandemii nie były łatwe dla hotelarstwa. Z pewnością wyszliśmy z nich z nowymi doświadczeniami i na pewno jesteśmy lepiej przygotowani na pojawiające się krytyczne sytuacje na rynku. Wierzymy że Katowice jako serce aglomeracji śląskiej nadal są bardzo dobrym miejscem na tego typu inwestycję. Z radością wracamy do Katowic z nowym hotelem, w którym skoncentrujemy się na eko rozwiązaniach i wyjątkowym designie. Cieszymy się, że już za kilkanaście miesięcy będziemy mogli zaproponować Gościom do odpoczynku wyjątkowo komfortowy i ergonomiczny obiekt biznesowy – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.

Materiały prasowe

Planowana powierzchnia całkowita Qubus Hotel Katowice to 5500 mkw. W tej nowoczesnej bryle obiekt zaoferuje 97 pokoi. Nie zabraknie także przytulnego lobby, eleganckiej restauracji z barem oraz sal bankietowo-konferencyjnych i strefy fitness. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras, a dla wygody zmotoryzowanych Gości powstanie garaż podziemny.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe

– Uruchamiamy budowę mając już zrealizowany parking podziemny i poziom "0". Za chwilę zaczną się prace żelbetonowe i stawianie konstrukcji pięter. Do budowy i aranżacji użyjemy biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw. Zakończenie budowy planujemy pod koniec 2023 roku. Tak szybka data jest możliwa dzięki nowemu podejściu do etapów budowy. Chcemy też jak najszybciej i jak najlepiej wykorzystać świetną lokalizację obiektu – podsumowuje Maciej Pabisz, Dyrektor Operacyjny Qubus Hotel.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Qubus Hotel to jedna z największych polskich sieci hoteli biznesowych. Na rynku funkcjonuje ponad 20 lat.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA