Refield rozpoczął budowę Pasażu Bartoszyckiego Materiały inwestora

Refield rozpoczął budowę Pasażu Bartoszyckiego

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Pasaż Bartoszycki
adresBartoszyce, Pileckiego
inwestorRefield
REKLAMA

W województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego. Będzie to najnowsza inwestycja firmy Refield, która powstanie w 24-tysięcznych Bartoszycach. Będzie to wyjątkowy projekt dla tego inwestora. To rodzinne miasto Fabiana Eryka Barbarowicza, prezesa zarządu Refield, firmy która odpowiada za budowę i komercjalizację obiektu.

Bartoszyce to miasto położone w północnej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Planowana inwestycja, która powstanie na działce o powierzchni ok. 3,5 hektara, będzie się składała z kilku budynków. Ich łączna powierzchnia wyniesie ok. 12,5 tys. mkw. GLA, co uczyni ją największą w regionie. W kompleksie znajdzie się miejsce dla ponad 20 najemców. Otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2025 roku.

– Bartoszyce to miasto, które jest bardzo bliskie mojemu sercu. Tutaj się urodziłem, wychowałem i spędziłem młodość. Znam je, jak mało kto. Rozumiem jego specyfikę i wydaje mi się, że posiadam mandat do stworzenia w Bartoszycach projektu kompletnego. To sprawia, że ten projekt jest dla mnie naprawdę wyjątkowy. Mocno wierzę, że Pasaż Bartoszycki znajdzie uznanie w oczach najemców oraz bartoszyczan – nie kryje emocji Fabian Eryk Barbarowicz.

Materiały inwestora

Największy park handlowy w regionie. Nowy most impulsem

Sama lokalizacja działki, na której ma stanąć Pasaż Bartoszycki, jest niezwykle dogodna pod względem komunikacyjnym – jest położona blisko centrum miasta, a dodatkowo przebiega obok niej oddana niedawno do użytku droga wojewódzka 512.

– Jeszcze do niedawna Bartoszyce posiadały tylko jeden most na Łynie, przez co miasto było podzielone praktycznie na pół. W grudniu 2021 roku oddano do użytku oczekiwany od wielu lat drugi most, który w znaczący sposób udrożnił ruch w mieście. Grunt, na którym powstanie Pasaż Bartoszycki, położony jest w jego bezpośrednim sąsiedztwie, przy rondzie. Uważam, że to absolutnie topowa lokalizacja. Dojazd do inwestycji jest komfortowy i błyskawiczny, a to daje realne możliwości i potencjał do stworzenia największego parku handlowego w regionie – opowiada Fabian Eryk Barbarowicz.

I faktycznie. Z działki, która znajduje się pomiędzy ul. Gdańską oraz ul. Pileckiego i nieopodal DW512, do centrum Bartoszyc jest niespełna 1,5 km. To zapewni szybki i prosty dojazd do planowanego parku handlowego nie tylko mieszkańcom samego miasta, które liczy ok. 25 tys. ludzi, ale również z całego powiatu bartoszyckiego (ok. 60 tys. mieszkańców).

Również władze samorządowe liczą, że most, którego budowa kosztowała ponad 51 mln złotych, przyczyni się do zagospodarowania nowych terenów i rozwoju Bartoszyc oraz całego regionu.

REKLAMA

Kompleksowy tenat-mix

Poza nowoczesnym parkiem handlowym, o planowanej powierzchni ok. 12,5 tys. mkw. GLA, na działce powstanie również parking na ok. 400 samochodów. Idąc z duchem czasu na terenie parku planowana jest również stacja ładowania samochodów elektrycznych.

– Tak jak w przypadku pozostałych naszych obiektów, tenant mix ma być kompleksowy i dopasowany do potrzeb lokalnej społeczności. Łącznie w Pasażu Bartoszyckim znajdzie się miejsce dla ponad 20 najemców. Mogę zdradzić, że jednym z nich będzie wiodący na rynku operator spożywczy – dodaje prezes zarządu Refield.

Podobnie jak w przypadku innych inwestycji warszawskiego dewelopera całość powstaje z myślą o zrównoważonym rozwoju. Firma planuje uzyskać dla tego obiektu certyfikację BREEM na poziomie “very good”.

Materiały inwestora

O Refield:

Refield to jeden z najbardziej aktywnych graczy deweloperskich w sektorze parków handlowych realizowanych w modelu wybuduj-wynajmij-sprzedaj. Pierwsze projekty firmy powstały w Chełmnie, Lidzbarku Warmińskim i Golubiu-Dobrzyniu. Wszystkie zostały wynajęte i sprzedane. Kolejne obiekty są w trakcie planowania i realizacji. Mowa o inwestycjach w Kępnie, Grodzisku Wlkp., Sanoku, Leżajsku, Ciechanowie, Zwoleniu czy drugim etapie Lidzbarka Warmińskiego.

Założycielem Refieldu jest Fabian Eryk Barbarowicz – współtwórca TUF RE.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA