[Wrocław] Tak będzie wyglądała hala, do której przeniosą się kupcy z Zielińskiego

[Wrocław] Tak będzie wyglądała hala, do której przeniosą się kupcy z Zielińskiego

tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
280 stoisk, każde liczące ok. 15 mkw, wyposażone w klimatyzację. Kupcy z targowiska przy Zielińskiego za nieco ponad rok przeniosą się do hali między ul. Swobodną, Zielińskiego, nasypem kolejowym a biurowcem, który stoi przy Powstańców Śląskich. Ma ona zachować klimat starego targowiska - klienci będą spacerować zadaszonymi alejkami.
O tym, że bazar musi się przenieść, wiadomo było przynajmniej od 6 lat. Wszystko przez to, że władze gminy chcą sprzedać teren targowiska przy ul. Zielińskiego. Ale nie mogą tego zrobić, bo wciąż się tam handluje. Czekały więc kilka lat, aż kupcy rozpoczną budowę obiektu dla siebie na nowym terenie, którego są właścicielem.
Dopiero latem rozpoczęło się wyburzanie garaży pod przyszłą halę. To, jak będzie ona wyglądała pokazał "Fakt".
Nowa hala ma zachować charakter targowiska - klienci będą spacerować zadaszonymi alejkami.
Oprócz samych stoisk, w Pasażu Kupieckim pojawi się również sześć punktów gastronomicznych. Zmotoryzowani nie będą musieli się też martwić, gdzie zostawić auto: przy hali powstanie parking na 150 samochodów.
A co z terenem obecnego targowiska? W magistracie wciąż żywy jest pomysł jego sprzedaży. Teren ten będzie bardziej atrakcyjny, gdy zniknie szkieletor przy ul. Kolejowej.
Jak wam pisaliśmy rozpoczął się już wynajem powierzchni w kompleksie Kolejowa Business Point, który pojawi się w jego miejscu.
Kolejowa Business Point będzie miała 9 kondygnacji i będzie obiektem biurowo-handlowo-hotelowym. Oferować będzie do wynajęcia około 27 tys. mkw nowoczesnej powierzchni biurowej. Obiekt zapewni także do dyspozycji swoich użytkowników 360 miejsc parkingowych.
Autor: Bartłomiej Knapik
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA