Remont mostu Dębnickiego w Krakowie dobiega końca Krakow.pl Foto: Kamil Popiela

Remont mostu Dębnickiego w Krakowie dobiega końca

FILM+ZDJĘCIA
Wojciech.Jenda
REKLAMA

Prace remontowe na moście Dębnickim dobiegają końca. W czwartek, 23 listopada, od wczesnych godzin porannych będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron. Wraz z otwarciem w pełni mostu zostanie również udrożniony przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu, tak by ruch pojazdów w relacji most – Aleje Trzech Wieszczów odbywał się czterema pasami ruchu.

Relacje skrętne pozostaną niedostępne, uruchomiona zostanie ponownie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez most Dębnicki. Przystanek autobusowy „Jubilat” 03 dla linii autobusowych nr 124, 144, 164, 169, 173, 179, 194, 300, 301, 304, 424, 494, 503, 513, 608, 609 i LR0 zostanie przywrócony do stałej lokalizacji.

Na moście Dębnickim trwa obecnie zbrojenie i betonowanie chodników. Te prace potrwają do końca tygodnia. W dalszej kolejności zostanie ułożona izolacja przeciwwodna, a na częściach chodnikowych nawierzchnia żywiczna. Prace związane z układaniem dwóch warstw nawierzchni zaplanowano na 20 i 21 listopada.

Zakładany pierwotnie termin zakończenia prac uległ kilkudniowemu przesunięciu ze względu na dodatkowy zakres robót: wymianę betonu i odtworzenie zbrojenia wsporników chodnikowych na dojściach do mostu. W czasie prac stwierdzono bardzo zły stan techniczny wsporników zarówno od strony Podgórza, jak i po stronie ulicy Zwierzynieckiej.

Krakow.pl
REKLAMA
Krakow.pl
Krakow.pl
Krakow.pl
Krakow.pl
Krakow.pl

Źródło: Krakow.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA