Rusza najnowocześniejsze centrum produkcyjne na trasie Gdańsk-WarszawaMateriały prasowe

Rusza najnowocześniejsze centrum produkcyjne na trasie Gdańsk-Warszawa

Orzech
Orzech
REKLAMA

Pod Elblągiem zostało oddane do użytku centrum produkcyjno-logistyczne Dobra Novina, które oferuje nowoczesne rozwiązania zarządzania przestrzenią i energią, zaawansowane systemy przeciwpożarowe oraz certyfikaty podkreślające wysokie standardy obiektu.

Centrum, które powstało z inicjatywy elbląskiej firmy Delta zajmuje teren 3,3 ha i jest położone w miejscowości Nowina (powiat elbląski), bezpośrednio przy drodze S7 w odległości 57 km od Gdańska. Obiekt wyróżnia się wyjątkowymi udogodnieniami, w tym 16 suwnicami o nośności od 20 do 72 ton umożliwiając obsługę szerokiej gamy dużych, ponadnormatywnych ładunków. Suwnice zaprojektowane do pracy w tandemie efektywnie podnoszą ciężary o wadze ponad 40 ton, w tym kontenerów morskich, co stanowi o ich kluczowej roli w operacjach logistycznych obiektu.

Bezpieczeństwo stanowi priorytet w centrum Dobra Novina, co jest widoczne w zaawansowanych systemach ochrony przeciwpożarowej, gwarantujących ochronę zarówno pracownikom, jak i magazynowanym materiałom.

– Nasza inwestycja to nie tylko nowoczesny obiekt, nowatorskie technologie i efektywna logistyka, ale przede wszystkim elastyczność. Jesteśmy w stanie dostosować i wyposażyć Centrum do oczekiwań klienta, aby mógł w pełni rozwinąć swój biznes otwierając u nas swój oddział czy siedzibę – powiedział Mariusz Hejnowicz, założyciel firmy Delta, która jest właścicielem Centrum Dobra Novina I.

Lokalizacja Dobrej Nowiny I, przy drodze ekspresowej łączącej Warszawę z Trójmiastem stwarza idealne warunki do działalności firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Powierzchnia całkowita obiektu, którego inwestorem jest Delta wynosi 13 200 mkw.

REKLAMA

Dodatkowo, centrum posiada certyfikat BREEAM VERY GOOD, co świadczy o wysokim standardzie ekologicznym i zaangażowaniu w zrównoważony rozwój. Obiekt został też wyposażony w ekonomiczny system ogrzewania.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Pierwszym najemcą obiektu została firma Rockfin sp. z o.o., która w centrum pod Elblągiem zaczęła produkcję dla energetyki (w tym jądrowej), nowoczesnych układów hydraulicznych, dla gospodarki morskiej, urządzeń do produkcji wodoru czy dla przemysłu lotniczego, zapewniając zatrudnienie ok. 200 osób z regionu.

Generalnym wykonawcą inwestycji była Grupa Dekpol S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA