Rusza remont ulicy Komandorskiej we Wrocławiu. Zostanie na niej kostka brukowaźródło: ZDiUM Wrocław

Rusza remont ulicy Komandorskiej we Wrocławiu. Zostanie na niej kostka brukowa

REKLAMA
Następna ulica w centrum Wrocławia doczeka się remontu. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) podpisał umowę na remont chodników i jezdni w ciągu ulicy Komandorskiej, na odcinku od Swobodnej do Wielkiej. Roboty potrwają trzy miesiące.
O przetargu na remont tej jednej z najbardziej zniszczonych ulic w centrum stolicy Dolnego Śląska pisaliśmy w czerwcu. W połowie lipca ze względu na brak zgłoszonych ofert, postępowanie zostało unieważnione. ZDiUM od razu ogłosił następny przetarg na realizację tego przedsięwzięcia.
Na początku września Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta jako najkorzystniejszą wybrał ofertę firmy RADPOL z Wrocławia, która wyceniła swoje prace na kwotę ponad 1,7 mln złotych brutto. Pod koniec września ZDiUM podpisał umowę z wykonawcą. Jak informują urzędnicy, wkrótce na ulicy Komandorskiej mają się rozpocząć prace remontowe..
– Na odcinku od Swobodnej od Wielkiej przeprowadzimy remont nawierzchni chodników oraz jezdni wraz z zatokami postojowymi. Roboty potrwają około 3 miesięcy – informuje ZDiUM.
– W przypadku chodników czas trwania robót drogowych oszacowano na 2 miesiące – informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Odcinki chodników wytypowane do remontu to strona zachodnia  od ul. Swobodnej do ul. Zaolziańskiej i od ul. Radosnej do ul. Wielkiej; strona wschodnia – od ul. Swobodnej do ul. Studziennej. Spękana i nierówna nawierzchnia asfaltowa zostanie rozebrana i zastąpiona nową warstwą betonu asfaltowego i kostki betonowej. W obrębie przejść dla pieszych pojawią się obniżenia i płytki typu stop. Powierzchnia objęta remontem przekracza 3 600 mkw. – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.Remont kamiennej jezdni

Remont jezdni ul. Komandorskiej obejmie cząstkowe naprawy nawierzchni granitowej o powierzchni ok. 2000 mkw., wymianę nawierzchni bitumicznej zatok postojowych o powierzchni 500 mkw., wykonanie nawierzchni peronu przystankowego o powierzchni 60 mkw. wraz z fragmentem chodnika do przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Sanocką.

W przypadku jezdni zachowana zostanie granitowa poniemiecka kostka, odkształcenia i zapadnięcia zostaną wyrównane po wykonaniu rozbiórek i przebruków.

Usunięte zostaną asfaltowe wykruszone łaty potęgujące wrażenie nierówności i dyskomfort użytkowania. Czas trwania prac drogowych w obrębie jezdni, zatok i peronu wyniesie 3 miesiące.
– Wiele wrocławskich ulic zachowało jeszcze poniemiecką nawierzchnię z kostki granitowej, która charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na działanie wilgoci i niskich temperatur w okresie zimowym, będących przyczyną powstawania tzw. pozimowych ubytków na drogach o nawierzchni bitumicznej – wyjaśnia Ewa Mazur. – Decyzja o zachowaniu nawierzchni granitowej ma zatem swoje uzasadnienie, szczególnie w przypadku dróg, na których kostka nie uległa degradacji wskutek nadmiernego eksploatowania przez ruch ciężkich pojazdów, i które posiadają status dróg osiedlowych z utrzymanym ruchem o charakterze lokalnym. Na takich ulicach nawierzchnia granitowa – po wykonaniu częściowych napraw eliminujących zapadnięcia i nierówności – może nadal pełnić swoją funkcję przez wiele kolejnych lat - mówi przedstawicielka ZDiUM.

Źródło: informacje własne + ZDiUM Wrocław

Komentarze (7)

Napisz komentarz
Greg(gość)
@
Archanioł
(gość)
Ile jeszcze będziemy pałować sie z ta pieprzoną kostka brukową? Nazjeżdżało się wieśniaków  do dużego miasta i teraz każdy ciołek na stanowisku podnieca się kostką brukową bo u niego na wiosce ino faszyna była. Kostka tylko na Ostrowie Tumskim i w Rynku.
Ales ty głupi
Archanioł(gość)
Ile jeszcze będziemy pałować sie z ta pieprzoną kostka brukową? Nazjeżdżało się wieśniaków  do dużego miasta i teraz każdy ciołek na stanowisku podnieca się kostką brukową bo u niego na wiosce ino faszyna była. Kostka tylko na Ostrowie Tumskim i w Rynku.
kkk(gość)
@
Wrocławiak
(gość)
Ulice we Wrocławiu to jakieś nieporozumienie. Nawet małe miasta i okoliczne wsie posiadają lepsze drogi niż stolica Dolnego Śląska.
Przejedź się do Łodzi albo Poznania. Docenisz nasze drogi ;)
Essa(gość)
W końcu remontują  ,  po Komandorskiej w okolicy to  czeka Gajowicka, Zielińskiego,  Zaporoska dokończyć Powst. Śl. przy centrum południowym bo kontrast straszny nowe budynki i ta zdezelowana ulica,  i jeszcze można wyliczać drogowe południe wrocka w kiepskim stanie  ,  chyba na pierwszym miejscu było wkładanie pieniędzy w place zabaw na podwórkach  na których dzieci nie widać
Słoik(gość)
Żaden remont tylko zupełna prowizorka.
Wrocławiak(gość)
Ulice we Wrocławiu to jakieś nieporozumienie. Nawet małe miasta i okoliczne wsie posiadają lepsze drogi niż stolica Dolnego Śląska.
Całe Śródmieście Wrocławia jest totalnie zniszczone. Może ktoś wreszcie pomyśli o remontach dróg(gość)
Wojtek z Lubina

Najnowsze artykuły

W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europie
Google otwarło we wtorek, 26 października w Warszawie nowe biuro, które ma być największym...
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego [FILM + ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śl...
Wrocław dostanie ponad 107 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Pomorskiej i rewitalizację Wzgórza Partyzantów
Gmina Wrocław w ramach pierwszej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład dl...
Już niebawem pojedziemy pełną szerokością trasy S3 na odcinku Lubin Północ - Polkowice Południe
Do końca bieżącego tygodnia udostępnimy kierowcom kolejnych 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin...
Trwa przebudowa stacji kolejowej Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z nowych peronów na stacji Kraków Płaszów. Do kierowania ruc...
Nowy przystanek Boguszów-Gorce Dzikowiec w woj. dolnośląskim zwiększy dostęp do kolei
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę przystanku na trasie Boguszów-Gorce Wschód...
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawie
Do 2022 roku niemiecki Bayer chce  zatrudnić 400 specjalistów w swoim warszawskim Digital Hubie...
Wrocław: Trwa rewitalizacja zabytkowego budynku farmacji na Starym Mieście. Powstanie w nim biurowiec [FILM + ZDJĘCIA]
Spółka Luni Sp. z o.o. rozpoczęła w sierpniu 2020 roku przebudowę budynku (wpisanego do gminnej ewid...
Wille Miejskie na Swojczycach – Działoszyńska od PROFIT Development
Wrocław to metropolia tętniąca życiem. Dobrzej jest jednak mieć tu swoje miejsce, w którym będzie mo...
W centrum Wrocławia powstaje 56-metrowy biurowiec MidPoint 71 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budowa biur...