Kolejne kontrapasy już gotowe. Rowerem bez przeszkód przejedziesz ulicą...

Kolejne kontrapasy już gotowe. Rowerem bez przeszkód przejedziesz ulicą...

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Kontrapasy rowerowe, które miały pojawić się jeszcze w zeszłym roku, teraz w końcu powstają. Po ulicy Rybackiej, na początku lipca nowe ułatwienia dla rowerzystów są już gotowe także na ulicach Komuny Paryskiej i Jedności Narodowej.

Magistrat przetargi na nowe kontrapasy rozpisywał już w zeszłym roku. Wtedy ze względu na oszczędności się nie udało ich rozstrzygnąć, ale teraz w końcu rowerzyści doczekali się nowych ułatwień w poruszaniu się po mieście.

Pod koniec czerwca informowaliśmy o nowych pasach i kontrapasach na ul. Rybackiej, które stworzą rowerowy łącznik pomiędzy ul. Długą a Legnicką. Początek lipca przyniósł kolejne dobre wieści dla wrocławskich entuzjastów ''dwóch kółek''. Magistrat właśnie udostępnił dwa nowe kontrapasy.

Gotowy jest już kontrapas na ul. Jedności Narodowej. Ruch rowerowy pod prąd dopuszczony był tam od 2006 roku, ale nowy kontrapas ma ułatwić poruszanie się na rowerze w kierunku centrum miasta.

- Na Jedności Narodowej uspokoiliśmy ruch wprowadzając małe rondo. Aby uatrakcyjnić przestrzeń zostało wyposażone w zieleń. A ponieważ kostka brukowa w miejscu, gdzie wyznaczyliśmy kontrapas była w złym stanie, położyliśmy na nią nakładkę asfaltową - tłumaczy Daniel Chojnacki, oficer rowerowy we wrocławskim magistracie.

Nowy kontrapas kilka dni temu pojawił się też na ulicy Komuny Paryskiej. Kilkusetmetrowy odcinek przeznaczony dla rowerów umożliwia cyklistom bezpośredni dojazd z ul. Krakowskiej do Podwala najkrótszą drogą.

- Kontrapas pomiędzy ul. Zgodną a Prądzyńskiego pozwolił na stworzenie całego długiego ciągu komunikacyjnego na Komuny Paryskiej, który będzie alternatywą dla ruchliwej ul. Kościuszki - wyjaśnia Daniel Chojnacki.

Mieszkańcy kamienic przy ul. Komuny Paryskiej początkowo byli niezadowoleni z rowerowej inwestycji. Ich zdaniem kontrapas miał ograniczyć wolną przestrzeń do parkowania samochodów. Magistrat uwzględnił to w swoich planach.

- Część miejsc parkingowych na ul. Komuny Paryskiej została przeniesiona na drugą stronę ulicy, a tam, gdzie teraz jest kontrapas, zostanie dopuszczone parkowanie równoległe na chodniku - dodaje Daniel Chojnacki.

Przypomnijmy, że wczoraj donosiliśmy o ważnej zmianie dla rowerzystów na skrzyżowaniu al. Hallera z ul. Powstańców Śląskich. Jadąc od Hallera w kierunku centrum będzie można skręcić w lewo bezpośrednio ''w cieniu'' tramwaju, bez konieczności przekraczania czterech sygnalizacji świetlnych.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA