Na jezdniach w mieście pojawią się kolejne ułatwienia dla rowerzystów

Na jezdniach w mieście pojawią się kolejne ułatwienia dla rowerzystów

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
We Wrocławiu przybędzie kontrapasów, czyli ścieżek, którymi rowerzyści mogą się poruszać w obu kierunkach. Urzędnicy właśnie ogłosili powtórny przetarg na kolejne cztery takie miejsca w naszym mieście.
- Po raz trzeci został ogłoszony przetarg na wyznaczenie kontrapasów rowerowych na wrocławskich ulicach. Uprzednie dwa postępowania przetargowe zostały unieważnione z uwagi na zbyt wysoką cenę ofertową - informują urzędnicy z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Kontrapasy pojawią się w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą na następujących ulicach:
- ul. Rybacka na odcinku od ul. Legnickiej do włączenia w istniejącą drogę rowerową pod Mostem Romana Dmowskiego,
- ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Mikołaja Reja,
REKLAMA
- ul. Komuny Paryskiej,
- ul. Jedności Narodowej.
 Poprzednie przetargi były unieważniane ze względu na zbyt wysoką cenę proponowaną przez firmy startujące w przetargach. Miasto zaplanowało na ten cel ponad 300 tysięcy złotych, ale propozycje wykonania kontrapasów były o około 100 tysięcy wyższe. Dlatego przetarg jest organizowany po raz trzeci.
To ciąg dalszy przystosowywania ulic do potrzeb cyklistów. Kontrapasy pojawiły się w ubiegłym roku m.in. na ulicach Ruskiej, św. Mikołaja, Odrzańskiej, Ofiar Oświęcimskich czy Kiełbaśniczej. Rowerzystom dzięki udogodnieniom na większych skrzyżowaniach, łatwiej poruszać się też po głównych arteriach Wrocławia.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA