Ruszyła budowa Designer Outlet Kraków Materały prasowe

Ruszyła budowa Designer Outlet Kraków

Wojciech.Jenda
REKLAMA

Budowa Designer Outlet Kraków ruszyła z pełna mocą. Nowoczesne centrum outletowe z ponad 100 sklepami znanych marek modowych i lifestylowych zostanie otwarte wiosną 2025. Jeszcze wbiciem pierwszej łopaty na budowie deweloper obiektu, krakowska firma KG Group gruntownie przebudowała układ komunikacyjny w obrębie ulicy Nowohuckiej.

Designer Outlet Kraków to projekt unikatowy z wielu względów. Budujemy centrum outletowe, które zarówno ze względu na bogatą i różnorodną ofertę handlową, jak i atrakcyjną lokalizację stanie się magnesem nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale także całej Małopolski i sąsiednich województw. Ponadto centrum będzie dopełnieniem oferty tworzonego przez nas kompleksu handlowego z dwoma funkcjonującymi już centrami Atut Galicyjska – podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group, inwestora i dewelopera Designer Outlet Kraków oraz właściciela 11 centrów handlowych Atut.

Ponad 100 sklepów

W Designer Outlet Kraków znajdzie się ponad 100 sklepów znanych marek modowych i lifestylowych z codzienną ofertą w przedziale rabatowym od -30 do -70%. – Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym projektem w Polsce. To dla nas bardzo ważny rynek, na którym zarządzamy już trzema centrami Designer Outllet i który daje pole do dalszego rozwoju. Jesteśmy pewni, że Designer Outlet Kraków, zlokalizowany w najczęściej odwiedzanym mieście w kraju i w jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych Polski, będzie bardzo popularnym miejscem zakupów dla mieszkańców Krakowa, a także turystów krajowych i zagranicznych – mówi Thomas Reichenauer, założyciel i dyrektor zarządzający ROS Retail Outlet Shopping, zarządcy centrum Designer Outlet Kraków. ROS Retail Outlet Shopping to międzynarodowa firma zajmująca się między innymi zarządzaniem centrami handlowymi. W jej portfolio znajduje się kilkanaście centrów outletowych w całej Europie, w tym 3 w Polsce – w Gdańsku, Sosnowcu oraz Warszawie.

Przedstawiciele KG Group i ROS Retail Outlet Shopping w ubiegłym tygodniu podpisali akt erekcyjny budowy Designer Outlet Kraków, którym oficjalnie zainaugurowali budowę obiektu. – Od kilku miesięcy prowadziliśmy prace przygotowawcze, polegające między innymi na uporządkowaniu terenu. Teraz z pełną mocą przystąpiliśmy do budowy centrum Designer Outlet Kraków. Liczymy, że dzięki dotychczasowemu doświadczeniu prace będą przebiegać zgodnie z założonym planem i już wiosną 2025 roku klienci będą mogli cieszyć się zakupami w centrum – zapowiada prezes KG Group.

Designer Outlet Kraków powstaje w okolicy ulic Nowohuckiej i Galicyjskiej, centralnej części miasta od lat utożsamianej z handlem. To bardzo korzystna lokalizacja z wielu względów. Z jednej strony dzięki dynamicznie rozwijającej się infrastrukturze mieszkaniowej w sąsiedztwie, a z drugiej doskonałej komunikacji z autostradą A4, łączącą Rzeszów, Kraków i Wrocław, oraz z drogą ekspresową S7, łączącą Gdańsk z Krakowem. Obydwie drogi nie tylko są głównymi krajowymi trasami przelotowymi, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską – jako arterie komunikacyjne popularne wśród mieszkańców Krakowa i służące do przemieszczania się między dzielnicami.

Komfortowy dojazd

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy Designer Outlet Kraków KG Group gruntownie przebudowało układ komunikacyjny w okolicy ul. Nowohuckiej. – Naszym priorytetem od początku pracy nad projektem było stworzenie takiego rozwiązania, które zagwarantuje nie tylko komfortowy dojazd do centrów handlowych, ale również zoptymalizuje cały układ komunikacyjny w okolicy. Poświęciliśmy ogromną ilość pracy i zdecydowaliśmy się przeznaczyć znaczące środki na stworzenie takiego układu drogowego, który usprawni komunikację w okolicy budowanego kompleksu – mówi Krzysztof Gaczorek.

Wśród wykonanych prac znalazły się m..in. przebudowa skrzyżowania ulic Nowohuckiej z Ciepłowniczą. Ul. Nowohucka została poszerzona o dodatkowy pas ruchu do skrętu w ulicę Ciepłowniczą. Dzięki temu samochody skręcające w ul. Ciepłowniczą nie przyczyniają się do zwiększenia korków na ul. Nowohuckiej.

REKLAMA

Gruntownie przebudowany został także fragment ulicy Ciepłowniczej (od wjazdu z ulicy Nowohuckiej do skrzyżowania z ul. Skręconą). Droga została przebudowana i znacząco poszerzona o dodatkowe pasy ruchu w obu kierunkach oraz ścieżkę rowerową. Dzięki temu usprawniony zostanie zarówno zjazd z ulicy Nowohuckiej, jak i wyjazd na ulicę Nowohucką.

KG Group wybudowało również nową drogę zbiorczą, łączącą ul. Skręconą z ul. Galicyjską – droga została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwiała komfortowy i sprawny przejazd oraz znacząco odciążała ul. Centralną.

Wybudowany został także nowy odcinek ul. Galicyjskiej. Dzięki temu ul. Galicyjska nie będzie kończy się za terenem Targów Expo, ale została połączona nową drogą zbiorczą z ulicą Skręconą. Dzięki temu dojazd do ulicy Galicyjskiej z ul. Nowohuckiej jest możliwy nie tylko od ul. Centralnej, ale również od ul. Ciepłowniczej.

Krakowski deweloper wybudował również trzy nowe skrzyżowania o ruchu okrężnym (rond) – aby usprawnić wielokierunkowy przepływ część ulic zostanie połączonych za pomocą skrzyżowań o ruchu okrężnym.

Na terenie kompleksu handlowego powstały również przystanki autobusowe.

Materały prasowe
Materały prasowe
Materały prasowe
Materały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA