Warszawa to stolica Polski, a jednocześnie największe miasto w Polsce. Jest to główny ośrodek gospodarczy w kraju. Mają tutaj swoje siedziby największe firmy krajowe, a także międzynarodowe korporacje. Miasto w przeciągu ostatnich kilku dekad dynamicznie się rozwija, stąd jest ważnym ośrodkiem gospodarczym również w Europie. Z tego względu miasto przyciąga rzesze nowych osób z różnych terenów naszego kraju, jak również z zagranicy. Nowi mieszkańcy Warszawy przyjeżdżają tutaj na studia, bądź do pracy. Miasto oferuje szeroką gamę ofert pracy, zarówno dla Polaków, jak również dla obcokrajowców. Swoje miejsce mogą tutaj znaleźć m.in. budowlańcy, pracownicy przemysłowi, a także z sektora usług na szeroką skalę. Wielu nowych mieszkańców zostaje tu na stałe. Generuje to duży popyt na rynku nieruchomości. Nowi mieszkańcy szukają w Warszawie zarówno mieszkań, jak również domów.

Niewątpliwie atutami miasta jest dobra komunikacja (w tym rozbudowujące się metro), wiele atrakcji kulturalnych i sportowych, a także dobra jakość życia. W mieście dostępna jest także szeroka oferta rozrywkowa dla osób praktycznie w każdym wieku.

Nowe domy w Warszawie

Najwięcej nowych domów powstaje w miejscowościach koło Warszawy tj. w Raszynie, Jankach, Piasecznie, Józefosławiu, Łomiankach, czy Markach. W Warszawie w głównej mierze powstają osiedla mieszkaniowe, choć domy także są budowane głównie na obrzeżach miasta w takich dzielnicach jak: Białołęka, Bielany, Ursynów, czy Wilanów. W tych dzielnicach łatwiej niż w centrum wygospodarować trochę przestrzeni na działki pod budowę domów. Jest tam również spokojniej i jest więcej zieleni niż w centrum miasta, co sprzyja klimatowi osiedli domków jednorodzinnych. W centrum miasta raczej trudno znaleźć oferty sprzedaży nowych domów. To raczej tereny przeznaczone na biura, czy osiedla mieszkaniowe. W ostatnich latach deweloperzy zauważyli rosnący popyt na domki w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej, czy szeregowej. Z tego względu coraz więcej nowych osiedli domków powstaje na obrzeżach miasta i poza jego granicami.

Zalety domów w Warszawie

W ostatnich latach, a zwłaszcza w okresie trwania pandemii Covid 19 mieszkańcy zaczęli dostrzegać niewygody związane z mieszkaniem w małych lokalach. O ile dla pary mieszkanie w 3-pokojowym mieszkaniu nie jest problemem, tak dla małżeństwa z dwójką dzieci takie warunki życiowe wydają się niezbyt komfortowe. Coraz lepsze zarobki w Warszawie, a co za tym idzie większa zdolność kredytowa powodują, że niektórzy Warszawiacy decydują się na zerwaniem życia w mieszkaniu na rzecz zamieszkania w domku jednorodzinnym. Główną zaletą zakupu domu jest przede wszystkim przestrzeń, który daje mieszkańcom komfort, a także własny zakątek zieleni w przydomowym ogródku. Własny dom to także miejsce do odpoczynku, pozbawione hałasu i zgiełku dużego miasta. Kolejnym atutem nowych warszawskich domów jest bliskość rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Podczas gdy większość mieszkańców Warszawy pracuje w centrum hałaśliwego miasta, lub w dzielnicach o dużym natężeniu hałasu, tak też dom zapewnia ciszę i spokój. Dom gwarantuje nam również sferę prywatności, której może brakować na osiedlach składających się z bloków. Dysponując działką budowlaną mamy własną przestrzeń zieleni, która oddziela nas od sąsiadów. Można zawiesić hamak i opalać się na słońcu w spokoju i ciszy. Kolejne zalety mieszkania na osiedlu domków w Warszawie to większe bezpieczeństwo, a także mniej osób na osiedlowych ulicach. Stwarza to także dogodne możliwości do nawiązywania nowych znajomości z sąsiadami. Mogłoby się wydawać, że utrzymanie domu jest znacznie droższe niż utrzymanie mieszkania. Z pewnością jest droższe, ale warto podkreślić, że wiele budynków jest podłączonych do centralnego ogrzewania, co powoduje, że nie będziemy zmuszeni palić np. węglem. Ponadto w nowo budowanych domach stosuje się rozwiązania ekologiczne i energooszczędne tj. panele fotowoltaiczne, czy pompy ciepła.

Jakie są oferty nowych domów w Warszawie?

Sektor budownictwa domów jednorodzinnych w Warszawie bardzo się rozwija. Powstają nowe domy zarówno w Warszawie, jak również w jej okolicach.

W Warszawie w ofercie deweloperów znajdują się zarówno domki jednorodzinne, te w zabudowie szeregowej, czy bliźniaczej, jak również wille miejskie o podwyższonym standardzie.

W przypadku domków szeregowych czy bliźniaków w Warszawie do dyspozycji są również ogródki o metrażach od 100 do 400 metrów kwadratowych. Jeśli jednak chcemy dom z większą działką to trzeba szukać domków jednorodzinnych wolnostojących w Warszawie lub poza jej granicami. Jeśli chodzi o działki to można nabyć dom z działką do własnej aranżacji bądź zagospodarowane przed oddaniem domu do użytku.

Jakie są główne cechy nowych domów w Warszawie od dewelopera?

Nowe domy od dewelopera charakteryzują się przemyślaną architekturą oraz elastycznością układu wnętrz, dzięki czemu można we własnym zakresie zagospodarować dostępną przestrzeń. Poza tym do domów przynależą miejsca postojowe dla samochodów oraz garaże jedno lub dwu stanowiskowe. Nowe domy w Warszawie, bądź w jej okolicach od dewelopera wyposażone są w innowacyjne systemy pozwalające na oszczędzanie energii elektrycznej, cieplnej oraz wody. Często spotykane są takie rozwiązania jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, systemy rekuperacji wody, czy autonomiczne systemy oczyszczania ścieków.

Gdzie w Warszawie najlepiej kupić nowy dom?

Deweloperzy budują nowe domy i osiedla domków najczęściej na obrzeżach miasta lub poza jego granicami. Te budowane w Warszawie będą najczęściej droższe niż poza jej granicami. Ponadto często będą wykonane w standardzie premium i wyposażone w wewnętrzną infrastrukturę. Do popularnych dzielnic gdzie buduję się nowe domy na sprzedaż należą: Białołęka, Bielany, Ursynów, czy Wilanów. Natomiast popularne osiedla poza granicami Warszawy powstają w: Raszynie, Jankach, Piasecznie, Józefosławiu, Łomiankach, czy Markach.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie nowego domu w Warszawie?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na metraż jaki chcemy mieć. Przy tym warto zwrócić uwagę na standard wykończenia. Kolejnym ważnym kryterium powinien być ogród. Większe ogrody zazwyczaj są w przypadku domków jednorodzinnych wolnostojących. Kolejnym kryterium powinno być to, czy chcemy mieć dom bliżej centrum Warszawy, czy możemy sobie pozwolić na dalsze lokalizacje np. poza Warszawą. Przy tym kryterium warto zwrócić uwagę na dojazd do centrum miasta. Istotna jest też kwestia zmiany układu wnętrz. Przy tym warto zwrócić uwagę na możliwość instalacji np. klimatyzacji czy kominka. Warto również spojrzeć nieco szerzej na miejsce, w którym planujemy zamieszkać. Istotne dla nas powinno być również jaki jest standard zagospodarowania osiedla tj. dostępność utwardzonych dróg, oświetlenia ulicznego, dostęp do sklepów itp.

Jakie są ceny nowych domów w Warszawie?

Cena nowego domu w Warszawie zależy od wielu czynników tj. metrażu, wielkości ogrodu, standardu wykończenia, lokalizacji oraz infrastruktury osiedlowej. Przeciętna cena wynosiła na IV kw. 2021 roku 9 030 zł/mkw. W przeciągu roku cena wzrosła o 14,8%. Jednak w stosunku do III kw. 2021 roku cena wzrosła o 4,8%. Jeszcze w IV kw. 2020 roku przeciętna cena wynosiła 7 866 zł/mkw. Widać z tego, jak dynamicznie rosną ceny domów w Warszawie. Natomiast średnia cena działki w Warszawie w I kw. 2022 roku wyniosła 700,63 zł/mkw. W ciągu ostatniego kwartału cena wzrosła o 1,26%.

Najnowsze artykuły z Warszawa

Dobiega końca budowa placu Centralnego w Warszawie [FILMY]
Dobiega końca budowa placu Centralnego w Warszawie [FILMY]
Centrum Warszawy przechodzi wielką metamorfozę. Dobiega końca budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka. Inwestycja realizowana jest w ramach Nowego Centrum Warszawy.
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizację
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizację
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizację. PKP PLK S.A. podpisały umowę na wykonanie projektu i prace budowlane. Istniejące konstrukcje zostaną rozebrane, a do 2026 r. powstaną nowoczesne perony. Inwestycja o wartości 11,3 mln zł netto ubiega się o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma Primost Południe.
Malezyjska sieć sklepów MR.DIY wchodzi do Warszawy
Malezyjska sieć sklepów MR.DIY wchodzi do Warszawy
W Polsce malezyjska sieć MR.DIY swój pierwszy sklep otworzyła w listopadzie 2024 r. Obecnie posiada w naszym kraju cztery placówki: w Krakowie, Zabrzu, Piotrkowie Trybunalskim oraz Bielsku-Białej. Już na początku lata z oferty MR.DIY będą mogli również skorzystać mieszkańcy Warszawy.
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Powstała nowa hala
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Powstała nowa hala
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Spółka joint venture utworzona przez Partners Group oraz Peakside Capital Advisors zakończyła budowę hali C2 w kompleksie magazynowo-przemysłowym, zlokalizowanym przy ul. Matuszewskiej 14. Nowy obiekt City Point łączy elastyczność przestrzeni, technologie smart i elektromobilność.
W Warszawie powstaje kompleks mixed-use Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILMY]
W Warszawie powstaje kompleks mixed-use Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILMY]
W centrum Warszawy powstaje nowy, duży kompleks wielofunkcyjny Upper One. To flagowa inwestycja spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate w Polsce. Budowa wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.
Innowacyjne i tanie – warszawskie TBS-y
Innowacyjne i tanie – warszawskie TBS-y
Energooszczędny, zbudowany szybko i za mniej niż 29 mln zł – blok przy ul. Derkaczy w Warszawie ma już lokatorów. Trwa budowa kolejnego budynku.
Kolejny biurowiec w centrum Warszawy sprzedany
Kolejny biurowiec w centrum Warszawy sprzedany
Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości biurowych w stolicy. Syrena Real Estate, polska firma inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, nabyła od Manova Partners biurowiec Zaułek Piękna zlokalizowany w sercu warszawskiego Śródmieścia. Zakup został współfinansowany przez mBank. Planowana gruntowna modernizacja budynku ma nadać mu nową jakość i sprawić, że stanie się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Warszawie.
WARSZAWA: Trasa tramwajowa na Stegny niemal gotowa
WARSZAWA: Trasa tramwajowa na Stegny niemal gotowa
Już latem tramwaje pojadą z Dolnego Mokotowa do Dworca Centralnego. Nowa linia tramwajowa w Warszawie jest niemal gotowa. Dzisiaj tory na ul. Św. Bonifacego testował pierwszy tramwaj.
Rosyjskie służby specjalne odpowiedzialne za pożar wielkiego centrum handlowego w Warszawie
Rosyjskie służby specjalne odpowiedzialne za pożar wielkiego centrum handlowego w Warszawie
Premier Donald Tusk potwierdził wcześniejsze doniesienia – pożar, który doszczętnie strawił Centrum Handlowe Marywilska 44 w Warszawie, był wynikiem celowego podpalenia na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. Część sprawców została już zatrzymana, a pozostali są intensywnie poszukiwani. W sprawie głos zabrali również Minister Sprawiedliwości oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W Warszawie powstaje pierwsza podziemna trasa tramwajowa [FILMY]
W Warszawie powstaje pierwsza podziemna trasa tramwajowa [FILMY]
W Warszawie powstaje pierwsza podziemna trasa tramwajowa. Pasażerowie dojadą nią przez Ochotę na Dworzec Zachodni. Nowa trasa powstaje wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Prace budowlane są zaplanowane na lata 2024 i 2025. Trasa o długości około 1,6 km zacznie się na dworcu Warszawa Zachodnia. Podziemny przystanek tramwajowy będzie obok zejścia na dworzec i będzie połączony przejściem podziemnym.
REKLAMA