Skanska sfinalizowała zakup nowej działki inwestycyjnej w KrakowiePixabay

Skanska sfinalizowała zakup nowej działki inwestycyjnej w Krakowie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Skanska sfinalizowała zakup działki inwestycyjnej o powierzchni 7145 mkw. w Krakowie. To trzecia tego typu transakcja, którą ta znana firma przeprowadziła na krakowskim rynku.

Za przygotowanie i prowadzenie procesu transakcyjnego odpowiadał zespół agencji doradczej immo lab. W listopadzie 2021 zespół agencji był odpowiedzialny za sprzedaż dwóch działek przy ul. Cystersów w Krakowie.

Zakupiona przez firmę Skanska kolejna nowa działka w stolicy Małopolski, znajduje się przy ul. Przybyszewskiego, w dzielnicy Bronowice w doskonale skomunikowanym z centrum miasta miejscu, a jednocześnie blisko zielonych terenów rekreacyjnych, między innymi Parku Decjusza, czy Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, gdzie mieści się krakowski ogród zoologiczny. Potencjał inwestycyjny terenu pozwala na realizację około 20 tys. mkw. GLA powierzchni.

REKLAMA

Deweloper planuje na tym terenie realizację projektu z segmentu PRS. Sprzedającymi nieruchomość byli lokalni prywatni przedsiębiorcy.

– Coraz wyższa inflacja, rosnące stopy procentowe i koszty życia zniechęcają Polaków do zaciągania wieloletnich zobowiązań finansowych. W tej sytuacji wielu z nas zaczyna dostrzegać zalety wynajmu mieszkań, a to naturalnie przekłada się na zainteresowanie ofertą inwestorów z sektora PRS. Bardzo duży popyt na grunty pod tego typu inwestycje obserwujemy w tym momencie nie tylko w Krakowie i Warszawie, ale też Trójmieście czy Wrocławiu – informuje Daniel Puchalski, partner zarządzający i współzałożyciel immo lab.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA