Fabryka Kabli w Czechowicach-Dziedzicach odżyje dzięki JESSICE

Fabryka Kabli w Czechowicach-Dziedzicach odżyje dzięki JESSICE

śląskie
REKLAMA

Kino, kręgielnia, a także sala koncertowo-teatralna i centrum konferencyjne, to tylko niektóre z atrakcji, które powstaną w obiekcie Śląskiej Fabryki Kabli w Czechowicach-Dziedzicach. Inwestycja otrzymała pożyczkę w ramach Inicjatywy JESSICA.

Obiekty przemysłowe Śląskiej Fabryki Kabli zmienią się wkrótce w Multicentrum ,,Stara Kablownia".
Nowe centrum powstanie w budynku o powierzchni 11,5 tys. m2 i będzie podzielone na dwie strefy: obok części komercyjnej będzie spełniać także funkcje kulturalne i rekreacyjne. W zrewitalizowanym obiekcie znajdą się m.in. kino, kręgielnia, ,,figlo park", mini galeria, sala koncertowo-teatralna, centrum szkoleniowo-konferencyjne i biblioteka multimedialna. Koszt inwestycji to ponad 76 mln zł, z czego pożyczka w ramach inicjatywy JESSICA wyniesie 30,7 mln zł.

JESSICA to instrument finansowy, który pozwala na wykorzystanie funduszy strukturalnych w systemie zwrotnym. Fundusz powierniczy daje możliwość otrzymania na preferencyjnych warunkach pożyczki i przyczynia się do szybszej realizacji inwestycji. W ramach tego wsparcia jest szansa na przywrócenie blasku niszczejącym obiektom poprzemysłowym i stworzenie miejsc atrakcyjnych kulturalnie lub gospodarczo, na mapie naszego regionu. Inicjatywa została zainicjowana w  lipcu 2010 roku, wraz z podpisaniem umowy pomiędzy Województwem Śląskim, a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Województwo Śląskie znajduje się w gronie pięciu województw, które zdecydowały się na wdrażanie inicjatywy JESSICA, a obecna umowa jest już drugą podpisaną w regionie. Pierwsza dotyczyła inwestycji pn. Rewitalizacja w Tychach - Pasaż kulturalny Andromeda.

 

REKLAMA

 

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA