Słynny "Szkieletor" z centrum Warszawy zamieni się w luksusowy apartamentowiec WXCA

Słynny "Szkieletor" z centrum Warszawy zamieni się w luksusowy apartamentowiec

WIZUALIZACJE
REKLAMA

Dobra informacja. Słynny "Szkieletor" zlokalizowany w samym centrum stolicy, przy Placu Politechniki 4, czyli niedokończony biurowiec, już wkrótce zamieni się w luksusowy apartamentowiec. Inwestor, firma Paradox Investment zrealizuje swoją nową inwestycję w Warszawie. Za nowy projekt odpowiedzialna jest znana i ceniona polska pracownia architektoniczna WXCA.

Po blisko 30 latach, z krajobrazu centrum stolicy zniknie w końcu budynek, który pierwotnie miał pełnić funkcje biurowe. Zlokalizowany w Śródmieściu obiekt, przestanie w końcu szpecić tę część stolicy. Zmieni się też funkcja budynku, zamiast powierzchni biurowych powstaną w nim luksusowe apartamenty, które ze względu na znakomitą lokalizację, z pewnością będą się cieszyły powodzeniem na warszawskim rynku nieruchomości.

Historia inwestycji

Planowana przy Placu Politechniki 4 inwestycja jest jedną z najdłużej realizowanych w Warszawie. Wszystko rozpoczęło się na początku lat 90 XX wieku. W roku 1992 działkę przejęła w użytkowanie wieczyste Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Bratniak”. Planowała, że do końca roku 1993 wybuduje w tym miejscu gotowy biurowiec.

Przez długi okres czasu nic się nie działo. Prawie cztery lata, w 2020 roku temu „szkieletor” został zakupiony od od fundacji Akcelerator+ przez Piotra Bujnowicza i Szymona Lenkowskiego, którzy współpracują ze sobą od wielu lat. Od ponad 10 lat tworzą w Warszawie wyróżniające się wizualnie, kolejne inwestycje architektoniczne, które wyróżniają się najwyższą jakością (Tumskiej 40, Szuberta 68, Gościeradowska 7a, Sabały 4 i Serocka 14). Wszystkie projekty zostały zakończone, oddane do użytku, a lokale sprzedane lub wynajęte.

Wspólnikom udało się pozyskać finansowanie na dokończenie budowy dziesięciokondygnacyjnego, nieukończonego budynku przy Placu Politechniki 4.

Pierwszy projekt architektoniczny tej inwestycji przygotował arch. Tomasz Purchała z pracowni Blokhauz. Inwestycja miała się rozpocząć 2 kwietnia 2020 r. Budynek ma być oddany do użytku wiosną 2022 roku. Inwestycja nie doszła jednak do skutku. Jej realizację w 2021 zablokował ówczesny wojewódzki konserwator zabytków.

Blokhauz
Blokhauz
Blokhauz
Blokhauz
fot. Orzech
fot. Orzech

Nowy projekt

REKLAMA

Za nowy projekt inwestycji odpowiada znana i ceniona polska pracownia architektoniczna WXCA w Warszawy.

– Mimo że sąd administracyjny orzekł, że zablokowanie inwestycji przez negatywną opinię wojewódzkiego konserwatora za czasów, gdy urzędem kierował prof. Jakub Lewicki było nieskuteczne, inwestor postanowił zmienić elewację budynku, uwzględniając część uwag konserwatora – podkreśla Szczepan Wroński, architekt z pracowni WXCA.

W budynku znajdzie się docelowo 10 apartamentów o powierzchni od 50 do 80 metrów kwadratowych, jeden lokal biurowy oraz niewielki lokal usługowy w parterze o powierzchni 37 mkw. Budynek nie posiada garażu podziemnego.

Według inwestora, spółki Pardadox Investment, budynek ma być oddany do użytku w połowie 2025 roku.

WIZUALIZACJE:

Orzech
+2
0
Zaloguj aby dodać komentarz
fot. Jan  Augustynowski
fot. Jan Augustynowski
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Źródło Paradox Investment, Gazeta Wyborcza.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA