Startuje remont zabytkowej, modernistycznej Kamienicy Architekta w Łodzi Materiały inwestora

Startuje remont zabytkowej, modernistycznej Kamienicy Architekta w Łodzi

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

WIK Capital uruchamia nową inwestycję w Łodzi. Rozpoczęły się prace remontowe przedwojennej kamienicy w stylu modernistycznym – Kamienicy Architekta przy ul. Narutowicza 128 w dzielnicy Śródmieście.

Jest to kamienica z lat 20. XX w., w oryginalnym stylu modernistycznym. Obiekt zawdzięcza swoją nazwę łódzkiemu architektowi Stefanowi Derkowskiemu, który mieszkał tu przed wojną. W porozumieniu z lokalnym konserwatorem zabytków kamienica przechodzi proces restauracji w ramach rewitalizowania starej tkanki miejskiej.

Nieruchomość usytuowana jest wśród uczelni wyższych, gwarantuje też dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej i bliskość zieleni – parku Matejki czy parku 3 Maja. Lokalizacja przy ul. Narutowicza to jeden z atutów inwestycyjnych, które proponuje deweloper.

Materiały inwestora
REKLAMA

Do sprzedaży przeznaczono 24 lokale w metrażach od 20 do 45 mkw. (w tym mikroapartamenty i mieszkania 2-pokojowe) oraz 1 lokal usługowy. Projekt realizacji zakłada nadbudowę i adaptację istniejącego historycznego budynku. Docelowo obiekt będzie miał 4 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną. Zaletą mieszkań jest ich wysokość (2,70-2,80 m).

– Mamy świadomość czynników, które składają się na sukces sprzedaży inwestycji na rynku nieruchomości. W ciągu 5 lat działalności WIK Capital na rodzimym rynku zdobyliśmy wiedzę na temat aktywności inwestycyjnych. Dlatego na rynku mieszkaniowym sięgamy po nieruchomości starannie wyselekcjonowane właśnie pod tym kątem. Kamienica Architekta to perła polskiego modernizmu. Produkt wysokiej jakości, który łączy wyjątkową architekturę z doskonałą lokalizacją. Ze względu na przedwojenny, oryginalny charakter stanowi unikat na rynku nieruchomości mieszkaniowych – mówi Aleksander Kupcewicz, wspólnik WIK Capital.

Materiały inwestora

WIK Capital pracuje nad włączeniem do swojego portfolio kolejnych inwestycji mieszkaniowych w segmencie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych. Planuje już także następną nieruchomość hotelową. Analizowane są obydwa rynki, a celem na każdym z nich jest pozyskanie inwestycji, które wpiszą się w przemyślane portfolio nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA