REKLAMA

Opinie o [Świdnica] Aquapark (87)

Napisz komentarz
Gregs
Świdnicki aquapark charakteryzować się będzie basenem sportowym (wymiary: 16 x 25 m, głębokość 135-185 cm), wewnątrz znajdziemy takie atrakcje jak: dzika rzeka, piętnastometrowa grota do nurkowania, sztuczna fala, jacuzzi, ślizgawki SPA, pokoje cichego wypoczynku i restauracja. Piętro będzie kryło bar, sauny, salę kominkową, pomieszczenie wypoczynkowe z tężnią solankową, sale do fitnessu i do gry w squash’a, . W piwnicy natomiast znajdzie się kręgielnia. Na zewnątrz będzie duży basen rekreacyjny i mniejszy – dla dzieci, z częściowym zacienieniem. A także sauny
Gregs
12565_1000x.jpg
[size=85:2pdrc3uy]Aquapark Świdnica[/size:2pdrc3uy]


12566_1000x.jpg
[size=85:2pdrc3uy]Aquapark Świdnica[/size:2pdrc3uy]
Orzech
Spółka Świdnicki Park Przemysłowy ma się zamienić w spółkę Inwestycje Świdnickie. Przekształcony podmiot zajmie się budową parku wodnego w Świdnicy. Wszystko wskazuje na to, że już latem rozpocznie się budowa. Uchwała zmieniająca ŚPP w Inwestycje Świdnickie trafi na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Świdnicy, 28 stycznia.

POSŁUCHAJ:


pokaz-artykul.png
Orzech
Samorządowa spółka zaciągnie kredyt lub zaprosi prywatnego udziałowca, którego potem wykupi.

Wartość inwestycji oszacowano wstępnie na 50 mln zł. Jest gotowa dokumentacja techniczna, a tuż przed wakacjami zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę. Do rozstrzygnięcia pozostaje kluczowa kwestia - finansowanie projektu. Spółka dysponuje gruntem o wartości 3 mln zł, ma też dostać parcelę pod aquapark.


pokaz-artykul.png
maugoha
ciekawe który to grunt za 3 mln... chyba ten po działkach?
Gregs
"maugoha" napisał:
ciekawe który to grunt za 3 mln... chyba ten po działkach?


Tak, swego czasu szukali tam wód termalnych ale niestety chyba ten pomysł nie wypalił
Orzech
Do wody wskoczymy najwcześniej za mniej więcej dwa lata, a spłacać całą inwestycję miasto będzie przez jakieś dwadzieścia lat... Największa inwestycja w mieście ruszy niebawem (pozwolenie na budowę już jest), nadzorować ją będzie Ryszard Wawryniewicz jako prezes spółki Inwestycje Świdnickie.

pokaz-artykul.png
Gregs
Spółka Świdnicki Park Przemysłowy zmieniła się w spółkę Inwestycje Świdnickie. Takie są decyzje po wtorkowym, 15 lutego, nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników, co zostało potwierdzone notarialnie. Przekształcony podmiot zajmie się budową parku wodnego w Świdnicy. Propozycję, by to spółka miejska zajęła się budową aquparku, a zmiany polegały na przekształceniu SPP, złożył prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. Przychyliła się do tego Rada Miejska w Świdnicy, podczas obrad 28 stycznia.

– Takie podejście do realizacji inwestycji to nie nowość i jest obserwowane w bardzo wielu miastach. Nie przypadkiem samorządy posługują się tą metodą. Jest ona korzystna z punktu widzenia wskaźników budżetu oraz zwiększa szansę odzyskiwania podatku VAT zawartego w wynagrodzeniu płaconym wykonawcy robót budowlanych – argumentuje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
Podczas wczorajszego zgromadzenia wspólników powołano trzyosobową Radę Nadzorczą, na której czele stanął radca prawny Tadeusz Zawadzki. Rada Nadzorcza, w której składzie są jeszcze Katarzyna Niewęgłowska (wykształcenie prawnicze), Jarosław Balawajder (bankowiec) wybrała również prezesa. Zgodnie z zapowiedziami kierowanie Inwestycjami Świdnickimi powierzono znanemu samorządowcowi Ryszardowi Wawryniewiczowi. W ostatnich latach Ryszard Wawryniewicz pełnił funkcję wicestarosty i dokończył zagrożoną budowę szpitala „Latawiec” oraz doprowadził do rozpoczęcia budowy przez powiat świdnicki szkoły specjalnej przy ul. Parkowej.

– Budowa parku wodnego, to duże wyzwanie i skomplikowana inwestycja. Nie wystarczy, że park wodny wybudujemy, ale bardzo ważne jest przygotowanie takie inwestycji, by obiekt mógł zarabiać na swoje utrzymanie – mówi Ryszard Wawryniewicz, prezes Inwestycji Świdnickich i dodaje: – Pierwszym zadaniem dla spółki jest przygotowanie przetargu na finansowanie inwestycji, inżyniera kontraktu i później na wykonawstwo. Najbardziej zaawansowane prace są obecnie nad montażem finansowym, który jest podstawą inwestycji.

Ostatecznie rozpatrywane są dwa warianty sfinansowania budowy parku wodnego: kredyt bankowy albo tzw. leasing zwrotny.
– Założenie jest takie, że spłata inwestycji nastąpiłaby w ciągu 15-20 lat, a roczne obciążenie budżetu nie będzie większe niż 5 mln zł. Oba warianty spełniają ten wymóg. Obecnie trwa jeszcze liczenie, która z wersji w tak długiej perspektywie będzie tańsza. Kolejne oszczędności może przynieść przetarg, ponieważ partnera finansowego będziemy wybierać w drodze konkurencyjnej – dodaje Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Co ważne miasto posiada już pozwolenie na budowę. Po wyłonieniu instytucji finansującej budowę możliwe już będzie wyłonienie generalnego wykonawcy inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rozpoczęcie budowy nastąpi w okolicach czerwca lub lipca 2011 r. Koszt budowy wyniesie ok. 45-50 mln zł, a ostateczna cena będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.
maugoha
[size=200:3eq4l53v]Budowa aquaparku ruszy w sierpniu? [/size:3eq4l53v]


13473_1000x.jpg


To bardzo prawdopodobne. Już na najbliższej sesji 11 marca Rada Miejska zadecyduje, czy poręczyć kredyt dla spółki Inwestycje Świdnickie, która ma realizować i zarządzać kompleksem. – Kolejne kroki to ogłoszenie przetargu na instytucję kredytującą, potem wyłonienie również w przetargu inżyniera kontraktu i wreszcie wykonawcy – wyjaśniał podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury RM prezes spółki Ryszard Wawryniewicz. – Kredyt inwestycyjny w świetle nowych uregulowań prawnych jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, procedury zakończą się późnym latem, a budowa ma szanse ruszyć w sierpniu tego roku. Pierwsze kąpiele być może już pod koniec 2013.


http://swidnica24.pl/wydarzenia/swidnica/aquapark-foto/
Orzech
Rada Miejska w Świdnicy zadecyduje w przyszłym tygodniu, czy miasto poręczy ponad 80 milionów złotych kredytu Spółce Inwestycje Świdnickie, który ma być zaciągnięty budowę parku wodnego.

Poręczenie obejmuje nie kwotę kredytu (ma to być około 50 mln. zł), ale również odsetki i wszelkie koszty związane z zaciągnięciem pożyczki.


pokaz-artykul.png
Orzech
Miasto poręczy kredyt na budowę świdnickiego aquaparku. Obiekt ma kosztować 50 mln zł.

- Spłatę zadłużenia planujemy w perspektywie 20 lat i na takie obciążenie jesteśmy gotowi - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. - Aquapark będzie obiektem, jakiego oczekują mieszkańcy i który dzięki swej atrakcyjności ma zarobić na swoje utrzymanie - dodaje prezydent.pokaz-artykul.png
Orzech
Aqua Zdrój w Wałbrzychu tuż tuż

Budowa centrum sportowego wkracza w decydującą fazę. (ZOBACZ): http://www.prw.pl/articles/view/13179/a ... hu-tuz-tuz
Orzech
Materiał wideo: http://swidniczka.com/news,single,init,article,5899
darowu
Miasto poręczy kredyt na budowę aquaparku.

pokaz-artykul.png
Orzech
Za dwa lata pierwsi mieszkańcy miasta skorzystają z basenów, sauny i centrum spa w nowym aquaparku. Budowa, która ma kosztować 50 mln zł, ruszy w wakacje.

Prace przy aquaparku zostaną sfinansowane z kredytu, który zaciągnie spółka Inwestycje Świdnickie. Miasto poręczyło już spłatę tego zobowiązania.pokaz-artykul.png
Gregs
Mimo że od otwarcia ofert w przetargu na instytucję kredytującą budowę świdnickiego aquaparku minął ponad tydzień, dopiero teraz udało się poznać nazwę banku, który chce udzielić pożyczki. Jest tylko jeden – BRE Bank Hipoteczny. Niestety, przetarg pozostaje nierozstrzygnięty. W czym problem? Okazuje się, że jedyny oferent chce wyższego niż uchwaliła Rada Miejska poręczenia kredytu dla spółki Inwestycje Świdnickie. Chodzi o kwotę 417 tysięcy złotych

pokaz-artykul.png
Orzech
http://www.prw.pl/articles/view/15589/s ... i-aquapark
Jan Hawełko
Orzech
Trzy baseny, odnowę biologiczną i fitness ma mieć świdnicki aquapark. Władze miasta chcą wybrać firmę, która go wybuduje, w tzw. dialogu konkurencyjnym

Ryszard Wawryniewicz, prezes miejskiej spółki Inwestycje Świdnickie, która jest odpowiedzialna za powstanie aquaparku tłumaczy, że dialog konkurencyjny nie jest często stosowanym sposobem wyboru wykonawcy budowy, ale dla Świdnicy będzie bardzo przydatny.


pokaz-artykul.png
Orzech
Dialog konkurencyjny ma wskazać firmę, która wybuduje świdnicki park wodny. Właśnie ogłoszono przetarg na realizację tej ogromnej inwestycji. – Taki tryb wyboru wykonawcy budowy nie jest za często stosowany, ale dla nas będzie bardzo przydatny.

pokaz-artykul.png
REKLAMA