Szczecin: Aleja Wojska Polskiego zyska nowy wyglądźródło: UM Szczecin

Szczecin: Aleja Wojska Polskiego zyska nowy wygląd

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Ulica będzie zieloną wizytówką miasta, zostaną zasadzone nowe drzewa oraz roślinność. Nasadzenia obejmą ponad kilometr alei – od Placu Zwycięstwa do ronda Szarych Szeregów. 
Projekt zakłada powiększenie zieleni w tym rejonie o niemal 300 procent. Obecnie przy al. Wojska Polskiego rosną 62 drzewa, po zmianach będzie ich 181. Nasadzenia nie będą przypadkowe, miasto chce aby gatunki drzew, które będą rosnąć przy ulicy były zgodne z obecnie rosnącą roślinnością Szczecina. Swoje miejsce znajdą m.in. kolumnowe platany, których obwód pnia wyniesie od 35 do 40 cm. Oprócz drzew, zasadzona zostanie inna roślinność, charakterystyczne dla miasta magnolie, a także krzewy, trawy i byliny. Nowe nasadzenia będą miały powierzchnię około 2300 mkw. 
REKLAMA
Plany były wielokrotnie modyfikowane, by zachować jak najwięcej roślinności, która tu rosła. Miasto wycięło 29 drzew, których stan był nie do odratowania, chorych, bądź takich, który system korzeniowy mógłby zakłócić życie nowych roślin. 
Inwestycja pod nazwą "Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie" jest realizowana w stolicy Województwa Zachodniopomorskiego od 2014 roku. Z uwagi na nietuzinkowe rozwiązania, miasto otrzymało dotację w konkursie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju "Modelowa Rewitalizacja Miast".

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA