REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
APS Energia otwiera biuro R&D w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
APS Energia otwiera biuro R&D w Bydgoszczy
Polska firma APS Energia rozbudowuje Dział Trakcji i Transportu i otwiera Biuro R&D w Bydgoszczy. Zespół inżynierów będzie projektował nowe rozwiązania m.in. dla tramwajów, wagonów metra, elektrycznych zespołów trakcyjnych, lokomotyw i wagonów.
Wola Center wynajęta w 90 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Wola Center wynajęta w 90 proc.
Hines, globalny deweloper, inwestor i zarządca nieruchomości informuje, że w IV kwartale 2024 r. podpisał długoterminową umowę na wynajem powierzchni biurowej w budynku Wola Center w Warszawie, należącym do funduszu Hines European Value Fund (HEVF 1), z warszawskim Sądem Apelacyjnym. Tym samym poziom wynajęcia obiektu osiągnął 90 proc.
Orlen Synthos Green Energy powiększa biuro w wieżowcu Q22artykuł
Pokaż artykuł
Orlen Synthos Green Energy powiększa biuro w wieżowcu Q22
Zajmująca się wdrażaniem małych modułowych reaktorów jądrowych SMR w Polsce firma Orlen Synthos Green Energy zajęła dodatkową przestrzeń na 27 piętrze biurowca. Przedłużyła także okres obowiązywania obecnej umowy na 26 piętrze. Łącznie biuro OSGE będzie teraz zajmować 2 200 metrów kwadratowych. W transakcji pośredniczyła firma JLL, która odpowiadała również za wsparcie w zakresie nadzoru technicznego nad przebudową powierzchni oraz wykonawstwo prac.
Warszawa: Rusza budowa biurowca P180artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Rusza budowa biurowca P180
Przy stacji metra Wilanowska w Warszawie – u zbiegu ulic Puławskiej i Domaniewskiej, Skans...
[Warszawa] Zintegrowane działania odmienią Pragę Północartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Zintegrowane działania odmienią Pragę Północ
Najnowsze informacje dochodzące z miejskiego ratusza wskazują na to, iż mieszkańcy zaniedbywanej prz...
[Warszawa] Kompleks biurowy Lixa powstanie w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Kompleks biurowy Lixa powstanie w Warszawie
Lixa – największy zespół biurowców w historii Yareal – zostanie wybudowany w nowym centrum biznesowy...
[Poznań] Nowe mieszkania czekają w kamienicy w samym centrum Poznaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Nowe mieszkania czekają w kamienicy w samym centrum Poznania
Rusza sprzedaż mieszkań w kamienicy Garbary 31. W centrum Poznania spółka Home Focus kończ...
Wielkie inwestycje Equinor i Polenergia o wartości ok. 27 mld zł! Powstaną morskie farmy wiatrowe Bałtyk 2 i 3 artykuł
Pokaż artykuł
Wielkie inwestycje Equinor i Polenergia o wartości ok. 27 mld zł! Powstaną morskie farmy wiatrowe Bałtyk 2 i 3
Equinor, międzynarodowy koncern energetyczny z siedzibą w Norwegii oraz Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, podjęły ostateczne decyzje inwestycyjne (FID) dotyczące morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i 3, rozpoczynając fazę ich budowy. W rezultacie już w 2028 roku 100 nowoczesnych turbin z morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 będzie dostarczać energię odnawialną do polskich domów, szkół, fabryk i biur. Łączna wartość inwestycji to około 27 mld zł (bez kosztów finansowania). Projekt ma strategiczne znaczenie w umacnianiu bezpieczeństwa energetycznego Polski.
PKM Południe coraz bliżej. Rząd uruchamia finansowanie, a Gdańsk szykuje się na największą inwestycję kolejową dekadyartykuł
Pokaż artykuł
PKM Południe coraz bliżej. Rząd uruchamia finansowanie, a Gdańsk szykuje się na największą inwestycję kolejową dekady
Budowa PKM Południe – jednej z kluczowych inwestycji transportowych w Gdańsku – wchodzi w decydującą fazę. Projekt uchwały dotyczącej finansowania przedsięwzięcia został wpisany do wykazu prac Rady Ministrów, co oznacza przejście z etapu wstępnych analiz do realnych działań legislacyjnych. Jeśli harmonogram zostanie utrzymany, nowa linia kolei metropolitalnej ma powstać do 2030 roku.
ModlinBus -  autobusy na lotnisko Modlinfirma
Pokaż firmę
ModlinBus - autobusy na lotnisko Modlin
Pełczyńskiego 22a/78
Polska firma Pronar otworzyła nową zautomatyzowaną fabrykę felg w Narwiartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Pronar otworzyła nową zautomatyzowaną fabrykę felg w Narwi
Polska firma Pronar oficjalnie otworzyła trzecią fabrykę felg. Jest to 9. zakład produkcyjny podlaskiego przedsiębiorstwa. W obiekcie znajdują się 2 linie produkcyjne oraz najnowocześniejsza w Europie malarnia i magazyn wysokiego składowania.
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel średnicowy, który połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel średnicowy, który połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
W Łodzi powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Tydzień bez tramwajów na ulicy Starowiślnej [ZDJĘCIA] artykuł
Pokaż artykuł
Tydzień bez tramwajów na ulicy Starowiślnej [ZDJĘCIA]
Do piątku, 2 czerwca, prowadzone będą prace torowe na skrzyżowaniu ulic Starowiślnej i Miodowej. W tym czasie wyłączony jest ruch tramwajów oraz nocnych autobusów na ul. Starowiślnej (na odcinku od ul. Dietla do mostu Powstańców Śląskich), a także na ul. Na Zjeździe.
Aston Vueinwestycja
Pokaż inwestycję
Aston Vue
Sianożęty, Plażowa 12
Janów Lubelski i Biłgoraj zyskają połączenia kolejowe z Lublinemartykuł
Pokaż artykuł
Janów Lubelski i Biłgoraj zyskają połączenia kolejowe z Lublinem
Janów Lubelski i Biłgoraj zyskają połączenia kolejowe z Lublinem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla budowy nowej linii. Dokumentacja za ponad 23 mln zł netto będzie zrealizowana w ramach rządowego „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.”.
Wielka kolejowa inwestycja za 583 mln zł w Gliwicach [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka kolejowa inwestycja za 583 mln zł w Gliwicach [ZDJĘCIA]
Efektem dużej inwestycji na stacji Gliwice Łabędy będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców. Usprawnią się przewozy towarowe w aglomeracji gliwickiej. Prace kolejowe i miejskie są zaawansowane, od 1 września przewidziano zmiany w komunikacji. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ma wartość 583 mln zł ze środków budżetowych.
Dolny Śląsk: linia kolejowa nr 322 Kłodzko - Lądek-Zdrój - Stronie Śląskie powróci do życia! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: linia kolejowa nr 322 Kłodzko - Lądek-Zdrój - Stronie Śląskie powróci do życia! [FILM]
Samorząd Województwa Dolnośląskiego przywróci do życia kolejną nieczynną linię kolejową. Już wkrótce pociągi powrócą po ponad 20 latach na nieczynną linię kolejową nr 322: Kłodzko Nowe przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego!
Jedna z najpiękniejszych linii kolejowych na Dolnym Śląsku powróci po ponad 20 latach do życia! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Jedna z najpiękniejszych linii kolejowych na Dolnym Śląsku powróci po ponad 20 latach do życia! [FILM]
Dolny Śląsk przywróci do życia kolejną nieczynną linię kolejową. Już wkrótce, dzięki Samorządowi Województwa Dolnośląskiego, pociągi powrócą po ponad 20 latach na nieczynną linię kolejową nr 322: Kłodzko Nowe przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego!
REKLAMA