REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Polska] Archicom sprzedał rekordową liczbę mieszkań w 2017 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Archicom sprzedał rekordową liczbę mieszkań w 2017 r.
Grupa Archicom (w tym mLocum SA, którego dane agregowane są od 31 lipca 2017 r.) osiągnęła w 2017 r....
[Wrocław] Możesz zamieszkać na Róży Wiatrów jeszcze w tym roku!artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Możesz zamieszkać na Róży Wiatrów jeszcze w tym roku!
Wciąż pozostało kilkanaście gotowych do odbioru mieszkań w trzech różnych budynkach na osiedlu Róży...
Wrocław: Z opóźnieniem, ale jest. Przetarg na drugi etap trasy tramwajowej przez Popowice ogłoszony [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Z opóźnieniem, ale jest. Przetarg na drugi etap trasy tramwajowej przez Popowice ogłoszony [WIZUALIZACJE]
Mieszkańcy mieli pojechać tramwajem z Kępy Mieszczańskiej do ulicy Milenijnej jeszcze w 2019 roku. O...
Wrocław: Echo Investment finalizuje zakup pakietu kontrolnego Archicomuartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Echo Investment finalizuje zakup pakietu kontrolnego Archicomu
Echo Investment zrealizowało swój strategiczny cel osiągnięcia pozycji ogólnopolskiego lidera w sekt...
[Jedlina-Zdrój] Waste Energy Sp. z o.o.inwestycja
Pokaż inwestycję
[Jedlina-Zdrój] Waste Energy Sp. z o.o.
Jedlina-Zdrój, Głuszyca Górna
Kolejna polska firma inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w woj. mazowieckim
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w województwie mazowieckim. A-Z COLOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polsko-japońskie memorandum o współpracy w sektorze jądrowymartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-japońskie memorandum o współpracy w sektorze jądrowym
Minister Przemysłu Marzena Czarnecka oraz Wiceminister Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii Shinji Takeuchi, 7 listopada 2024 r. w Warszawie, podpisali memorandum o współpracy w sektorze jądrowym. Podpisane memorandum jest potwierdzeniem zainteresowania dwustronną współpracą obu państw na rzecz rozwoju energetyki jądrowej jako technologii pozwalającej osiągać cele transformacji energetycznej oraz wpływającej pozytywnie na bezpieczeństwo energetyczne.
Polska firma z branży metalowej inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży metalowej inwestuje w woj. opolskim
Kolejna inwestycja ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.), w województwie opolskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem decyzję o wsparciu otrzymała „POM” Sp. z o.o. z Krapkowic.
OZE w polskim miksie energetycznym – jak w pełni wykorzystać ten potencjał?artykuł
Pokaż artykuł
OZE w polskim miksie energetycznym – jak w pełni wykorzystać ten potencjał?
W 2022 roku produkcja energii elektrycznej w Polsce osiągnęła rekordowy poziom 175 TWh. Optymistyczne prognozy zakładają, że do 2030 roku nasz kraj mógłby zwiększyć cel udziału odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 33 proc. Warunkiem jest rozwój energetyki wiatrowej i fotowoltaiki. O tym, czy w wystarczającym stopniu wykorzystuje się potencjał dostępnych odnawialnych źródeł energii i co należy zrobić, aby wykorzystywać go lepiej rozmawiają goście najnowszego odcinka podcastu E.ON Talks.
Kamień węgielny na placu budowy nowego osiedla KTBS wkopanyartykuł
Pokaż artykuł
Kamień węgielny na placu budowy nowego osiedla KTBS wkopany
Akt erekcyjny, aktualna gazeta i pięciozłotowa moneta znalazły się w kapsule, która została wmurowana na placu budowy nowego osiedla Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy al. Korfantego 179a. W ten sposób symbolicznie rozpoczęła się budowa kompleksu 6 budynków, w których będzie się znajdować ponad 200 mieszkań. Osiedle powstanie w miejscu dawnej, nieużytkowanej bazy KZGM.
Wykonywanie nadbudów może rozwiązać problem niedoboru mieszkań w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wykonywanie nadbudów może rozwiązać problem niedoboru mieszkań w Polsce
W Polsce brakuje mieszkań – problem przybrał już wymiar społeczny. Eksperci mówią o pilnej potrzebie budowy nawet 2 mln lokali. Jak wynika z opracowania „Renowacje i nadbudowy. Wykorzystanie potencjału istniejących budynków do zwiększenia liczby przystępnych cenowo mieszkań w Polsce”, przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Gipsu, sposobem na zminimalizowanie deficytu lokali oraz obniżenie ceny mieszkań może stać się stworzenie sprzyjających warunków dla powstawania nadbudów.
CH Plejada w Sosnowcu zostanie gruntownie zmodernizowane [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
CH Plejada w Sosnowcu zostanie gruntownie zmodernizowane [WIZUALIZACJA]
Kolejne duże centrum handlowe w Polsce przejdzie dużą metamorfozę. CH Plejada Sosnowiec po ponad 20 latach działania na rynku przechodzi gruntowną modernizację, która całkowicie odmieni doświadczenia zakupowe klientów centrum. Nowa strefa gastronomiczna, przestrzenie rekreacyjne i odświeżony design to tylko część zmian, na które zdecydował się właściciel obiektu. To krok, który pozwoli dostosować Plejadę Sosnowiec do współczesnych oczekiwań klientów.
[Wrocław] Komunikacja, drogi, rewitalizacja i zieleń. Inwestycyjne plany miasta na 2017 rokartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Komunikacja, drogi, rewitalizacja i zieleń. Inwestycyjne plany miasta na 2017 rok
Znamy plany wrocławskiego magistratu na 2017 rok – wśród najważniejszych przedsięwzięć pla...
Kraków rozpoczyna współpracę z GoCloud, partnerem technologicznym Googleartykuł
Pokaż artykuł
Kraków rozpoczyna współpracę z GoCloud, partnerem technologicznym Google
Kraków rozpoczyna współpracę z GoCloud, partnerem technologicznym Google, zajmującym się tworzeniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w branży edukacji. Krakowskie szkoły zyskają łatwiejszy dostęp do szkoleń, wsparcia IT oraz usług, takich jak platforma Google Workspace for Education, co przełoży się na ciekawsze lekcje, sprawniejsze zarządzanie placówką i pełniejsze wykorzystanie zasobów sprzętowych.
W Ostródzie powstaje pierwszy drewniany szpital w Polsce [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Ostródzie powstaje pierwszy drewniany szpital w Polsce [ZDJĘCIA]
Rozbudowa szpitala w Ostródzie, mieszczącego się przy ulicy Jagiełły, jest przykładem realizacji łączącej w sobie wykorzystanie nowatorskich, innowacyjnych i proekologicznych technologii budowlanych i instalacyjnych w budynku użyteczności publicznej. Rozwiązania te nie tylko znacznie skrócą czas samego procesu budowy, ale pozwolą też zminimalizować negatywny wpływ obiektu na środowisko naturalne. Firmą, której powierzono rozbudowę szpitala, jest gdańska spółka EKOINBUD, specjalizująca się w budowie modułowych obiektów użyteczności publicznej.
Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Lubartowieartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Lubartowie
Z udziałem marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, przedstawicieli władz lokalnych oraz reprezentantów świata nauki i biznesu, 9 maja 2023 roku w Lubartowie, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Światłowodowych dla Przemysłu. Inwestycję dla spółki IPT Fiber realizuje firma STRABAG. W Lubartowie powstanie jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków zajmujących się rozwojem technologii światłowodowych nowej generacji.
[mazowieckie] Modlin: Naprawa pasa ruszy 11 marcaartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Modlin: Naprawa pasa ruszy 11 marca
Po raz kolejny od czasu ujawnienia wad drogi startowej, przedstawiciele ERBUD podejmują próby negocj...
[śląskie] Sosnowiec: tramwajowych inwestycji ciąg dalszyartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Sosnowiec: tramwajowych inwestycji ciąg dalszy
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły cztery kolejne przetargi na modernizacje linii tramwajowych w Sosnowc...
[śląskie] W Bielsku-Białej oddano do użytku nowoczesny oddział kardiochirurgiiartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] W Bielsku-Białej oddano do użytku nowoczesny oddział kardiochirurgii
Oddział Kardiochirurgii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej został wybudowany w oparc...
[Wrocław] Zabytkowy strop na Dworcu Głównym wygląda jak nowyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zabytkowy strop na Dworcu Głównym wygląda jak nowy
Zakończono już prace nad renowacją zabytkowego stropu nad salą sesyjną Dworca Głównego. Ma sześćset...
REKLAMA