LG Energy Solution rozwija się pod Wrocławiem. Zatrudni kolejnych 1000 osóbLG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution rozwija się pod Wrocławiem. Zatrudni kolejnych 1000 osób

REKLAMA

Firma LG Energy Solution nadal stawia na Polskę. W związku z rozwojem i planowanym zwiększeniem mocy produkcyjnych swojej fabryki zlokalizowanej w Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) pod Wrocławiem, zamierza zwiększyć zatrudnienie o kolejne 1000 osób.

Firma LG Energy Solution Wrocław powstała w 2016 roku w Biskupicach Podgórnych. Jest pierwszym i zarazem największym w Europie centrum produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Inwestycja pod Wrocławiem pozwoliła na wprowadzenie do Polski najnowocześniejszej technologii, a także sprawiła, że nasz kraj jest europejskim liderem w tej branży.

Kompleks fabryczny w Biskupicach Podgórnych ma powierzchnię około 100 ha i kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Ich aktualna moc wynosi 70 GWh. Jednak firma jest w trakcie rozbudowy parku technologicznego i do końca 2022 roku planuje osiągnąć moc 86 GWh, a w 2025 roku nawet docelowo 115 GWh.

Produkowane baterie zasilają samochody elektryczne takich marek jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche czy Volkswagen.

Aktualnie, co roku z podwrocławskiej fabryki LG Energy Solution wyjeżdżają baterie do około 700 tysięcy samochodów elektrycznych. Koreański gigant zamierza zwiększyć produkcję do miliona. Wówczas firma planuje powiększyć swoją obecną załogę o około tysiąc kolejnych nowych pracowników.

Firma jest jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku. Zatrudnia obecnie ponad 10 tys. osób, również spoza województwa dolnośląskiego. To nie tylko pracownicy produkcyjni, ale również inżynierowie oraz specjaliści, którzy pracują nad bateriami dla największych koncernów samochodowych na całym świecie.

Cały czas poszukiwani są też nowi pracownicy - zarówno produkcyjni, jak i biurowi, a także inżynierowie. Aktualnie LG Energy Solution Wrocław prowadzi rekrutacje na około 100 stanowisk.

REKLAMA

– Naszym priorytetem są ludzie. Staramy się odpowiadać na ich potrzeby wszechstronnie. Oprócz oferowania benefitów, takich jak opieka medyczna, szkolenia, ubezpieczenia i świadczenia socjalne, inicjujemy projekty, które przyczyniają się do zwiększania dobrostanu całego zespołu i społeczności lokalnej – podkreśla Jangha Lee, prezes LG Energy Solution Wrocław.

LG Energy Solution Wrocław
LG Energy Solution Wrocław
LG Energy Solution Wrocław

Obok kompleksu produkcyjnego od niedawna funkcjonuje także nowe przedszkole „Ul”, do którego mogą uczęszczać nie tylko dzieci pracowników LG Energy Solution Wrocław ale również dzieci osób spoza firmy.

Koreańczycy zainwestowali także w budowę i wyposażenie jednostki straży pożarnej oraz przekazali ponad 5 mln zł na modernizację lokalnej infrastruktury wodociągowej.

LG Energy Solution Wrocław ma także ogromny wpływ na polską gospodarkę. Już teraz eksport baterii produkowanych w Polsce wynosi aż 2 proc. wartości całego polskiego eksportu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA