REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[śląskie] Tychy: Trwa budowa tunelu pod DK-1artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Tychy: Trwa budowa tunelu pod DK-1
Pod drogą krajową nr 1 przecinającą Tychy trwa budowa tunelu. Powstaje on przy szczególnie niebezpie...
[śląskie] Tychy: Węzeł na DK-1 wkrótce przejezdnyartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Tychy: Węzeł na DK-1 wkrótce przejezdny
W weekend na węźle Wartogłowiec w Tychach przywrócono ruch drogowy, co pozwala skończyć z objeżdżani...
[śląskie] Tychy: Prace na DK-1 dobiegają końcaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Tychy: Prace na DK-1 dobiegają końca
Za miesiąc, 4 lipca, ruch na ulicy Beskidzkiej w Tychach będzie odbywał się już po zmodernizowanej n...
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. opolskim, na terenie WSSE "INVEST-PARK" artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. opolskim, na terenie WSSE "INVEST-PARK"
Kolejna polska firma zainwestuje na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) "INVEST-PARK", w województwie opolskim. Tym razem w liczącym 22 tysiące mieszkańców Kluczborku. Gmina Kluczbork sfinalizowała sprzedaż ostatniej dostępnej działki inwestycyjnej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park” przy ulicy Wołczyńskiej. Nowym właścicielem została spółka MWM Trade Sp. z o.o., która zakupiła działkę o pow. 1,9966 ha za kwotę 2 253 300 zł.
Strategiczna inwestycja: Kanał Śląski połączy Odrę z Wisłąartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja: Kanał Śląski połączy Odrę z Wisłą
Kanał Śląski, planowana droga wodna łącząca Odrę z Wisłą, może stać się jednym z najważniejszych projektów infrastrukturalnych w Polsce. Inwestycja o długości ok. 93–95 km przebiegać ma przez Rybnicki Okręg Węglowy, Kuźnię Raciborską, Żory, Tychy, Bieruń i Oświęcim, tworząc nowy impuls rozwojowy dla Śląska i Małopolski. Projekt, który sięga korzeniami lat 40. XX wieku, wraca jako element transeuropejskiego korytarza transportowego północ–południe.
Legnicka SSE – wzmacnia MŚP, zabiega o inwestorów w trzech nowych parkach przemysłowychartykuł
Pokaż artykuł
Legnicka SSE – wzmacnia MŚP, zabiega o inwestorów w trzech nowych parkach przemysłowych
Ponad 900 mln zł pozyskane jako wsparcie dla samorządów, kolejne miliony przeznaczone na inwestycje infrastrukturalne. Ośmiu nowych przedsiębiorców z innowacyjnymi projektami. Tak wyglądał 2022 r. w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Bieżący rok w LSSE zapowiada się równie ambitnie, bo spółka wspólnie z rządowymi agendami i samorządami planuje rozwój trzech parków przemysłowych. To kolejne ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych.
Złotoryja: Będą nowe miejsca pracy. Trwa budowa hali dla małych i średnich firmartykuł
Pokaż artykuł
Złotoryja: Będą nowe miejsca pracy. Trwa budowa hali dla małych i średnich firm
Jest szansa na kolejne nowe miejsca pracy w Złotoryi. W tym dolnośląskim mieście trwa budowa nowej h...
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE artykuł
Pokaż artykuł
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE
Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii. Dzięki temu wsparciu przedsiębiorcy z całej Polski będą mogli skorzystać z innowacyjnych usług w ProtoHub 4.0. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza.
[Kielce] Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jana Kochanowskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kielce] Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
Kielce, Słoneczne Wzgórze
Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International w Bielanach Wrocławskich zostanie rozbudowaneartykuł
Pokaż artykuł
Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International w Bielanach Wrocławskich zostanie rozbudowane
Mostostal Warszawa podpisał kontrakt na rozbudowę ze spółką Mondelēz International RD&Q na rozbu...
Dolny Śląsk: Mondelēz rozbudował swoje Centrum Badań, Rozwoju i Jakości pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Mondelēz rozbudował swoje Centrum Badań, Rozwoju i Jakości pod Wrocławiem
W podwrocławskich Bielanach Wrocławskich (gmina Kobierzyce) otwarta została pilotażowa fabryka gum d...
TZF Polfa Tarchomin wybuduje w Warszawie Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznychartykuł
Pokaż artykuł
TZF Polfa Tarchomin wybuduje w Warszawie Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych
Globalny gigant teleinformatyczny Nokia otworzy we Wrocławiu technologiczne centrum badań i rozwoju artykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant teleinformatyczny Nokia otworzy we Wrocławiu technologiczne centrum badań i rozwoju
Kolejna wielka, znana, globalna firma stawia na Wrocław. Fińska Nokia – światowy lider w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych i jeden z największych pracodawców w branży IT we Wrocławiu – zdecydowała się na kolejną nową inwestycję w stolicy Dolnego Śląska.
[śląskie] Tychy: Zmiana organizacji ruchu w rejonie węzła Sikorskiegoartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Tychy: Zmiana organizacji ruchu w rejonie węzła Sikorskiego
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach informuje, że w związku z kolejnym etapem przebudowy DK-1 od...
Miliardy złotych na inwestycje kolejowe w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Miliardy złotych na inwestycje kolejowe w województwie śląskim
Efektem wielkich i ważnych inwestycji na odcinku Katowice Szopienice Płd. – Katowice – Katowice Piotrowice oraz Zabrzeg – Zebrzydowice będzie zwiększenie dostępu do kolei oraz usprawnienie podróży i przewozu towarów na linii kolejowej do granicy z Czechami. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dwie umowy o łącznej wartości ponad 5 mld zł netto. Inwestycja jest w 85% dofinansowana z Unii Europejskiej z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Trzy duże firmy z sektora logistycznego zostają na dłużej w SEGRO Park Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Trzy duże firmy z sektora logistycznego zostają na dłużej w SEGRO Park Wrocław
Firma Segro przedłużyła umowy z dużymi firmami z sektora logistycznego w SEGRO Park Wrocław, Targowa na łącznie ponad 15 tys. mkw. Wrocław i Dolny Śląsk charakteryzują się optymalnym położeniem oraz rozwiniętą infrastrukturą transportową, co przekłada się na szybki i sprawnie działający łańcuch dostaw.
WSSE Invest-Park buduje kompleks hal magazynowo-produkcyjnych w Ząbkowicach Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
WSSE Invest-Park buduje kompleks hal magazynowo-produkcyjnych w Ząbkowicach Śląskich
Dzięki nowej inwestycji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" (WSSE) w Ząbkowicach Śląskich jest szansa na wiele nowych miejsc pracy. Strefa konsekwentnie realizuje program budowy hal magazynowo-produkcyjnych na Dolnym Śląsku z myślą o małych i średnich firmach i inwestorach. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone w połowie tego roku.
O wariantach przebiegu Drogi Czerwonej w Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
O wariantach przebiegu Drogi Czerwonej w Gdyni
Nowa trasa ma połączyć w przyszłości istniejącą sieć dróg szybkiego ruchu z rozwijającym się portem w Gdyni.
Polpharma Biologics S.A. rozpocznie w Gdańsku produkcję substancji do leków biologicznych, stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób rzadkichartykuł
Pokaż artykuł
Polpharma Biologics S.A. rozpocznie w Gdańsku produkcję substancji do leków biologicznych, stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób rzadkich
Polpharma Biologics S.A. rozpocznie w Gdańsku produkcję substancji do leków biologicznych, stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób rzadkich. Na ten cel spółka uzyskała blisko 17 mln zł dofinansowania z Funduszu Wsparcia Technologii Krytycznych, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisały dzisiaj Polpharma Biologics S.A. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
GTC wzmacnia portfel biurowy w Krakowie – nowe i przedłużone umowy w Edisonieartykuł
Pokaż artykuł
GTC wzmacnia portfel biurowy w Krakowie – nowe i przedłużone umowy w Edisonie
GTC, wiodący inwestor i zarządca nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisał dwie umowy najmu w budynku Edison – jednym z czterech wchodzących w skład Centrum Biurowego Korona w Krakowie. Nowym najemcą została Grupa Radiowa Agory, natomiast firma Alterga zdecydowała się na przedłużenie umowy. Łącznie obie umowy obejmują blisko 1,7 tys. mkw. powierzchni biurowej.
REKLAMA