REKLAMA
Znaleziono 2721 wyników
Do Wrocławia wchodzi węgierski koncern MOL. Na początek otworzy pięć stacji paliwartykuł
Pokaż artykuł
Do Wrocławia wchodzi węgierski koncern MOL. Na początek otworzy pięć stacji paliw
W stolicy Dolnego Śląska zadebiutuje nowa marka stacji paliw. Będzie to europejski gigant, węgierski koncern MOL. To efekt transakcji dokonanej przez PKN Orlen, który sprzedał tej węgierskiej firmie łącznie ponad 400 stacji w całej Polsce. Większość z nich należała dotąd do sieci Lotos.
Polska na drodze do europejskiego lidera. Rynek magazynowy wchodzi w nową fazęartykuł
Pokaż artykuł
Polska na drodze do europejskiego lidera. Rynek magazynowy wchodzi w nową fazę
Polska ma szansę zostać liderem popytu na powierzchnie magazynowe w Europie w ciągu najbliższych 5 lat, uważa Joanna Sinkiewicz, dyrektorka zarządzająca Accolade w Polsce. Jako jeden z nielicznych rynków w regionie nadal odnotowuje wzrost zainteresowania najemców, co wyróżnia nas na tle państw Europy Zachodniej. Kluczowe będą jednak trzy czynniki: rosnąca aktywność firm azjatyckich, stopniowy powrót kapitału zagranicznego oraz potencjalne zakończenie wojny w Ukrainie. Jednocześnie nie możemy tracić z oczu sytuacji w Niemczech – największej gospodarce Europy, której kondycja wpłynie na cały region.
Niemiecki DWS Draexlmaier przeprowadzi zwolnienia grupowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki DWS Draexlmaier przeprowadzi zwolnienia grupowe w Polsce
Złe wiadomości z branży automotive w Polsce. Kolejna zagraniczna firma została zmuszona do dużych zwolnień grupowych. Tym razem jest to niemiecki koncern, posiadający dużą fabrykę w Jeleniej Górze, w województwie dolnośląskim.
Amerykański gigant w branży samochodów autonomicznych stawia na Warszawęartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant w branży samochodów autonomicznych stawia na Warszawę
Warszawa umacnia swoją pozycję jako kluczowy ośrodek na globalnej mapie rozwoju technologii autonomicznych pojazdów. Waymo, czołowy gracz w branży samochodów autonomicznych, ogłosiło znaczące rozszerzenie działalności swojego warszawskiego zespołu inżynieryjnego, który odegra istotną rolę w kształtowaniu przyszłości mobilności.
Aira rozbuduje wielką fabrykę pomp ciepła we Wrocławiu i zwiększy produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Aira rozbuduje wielką fabrykę pomp ciepła we Wrocławiu i zwiększy produkcję
Kolejna zagraniczna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Szwedzka firma Aira, czołowy europejski producent pomp ciepła, pozyskała 150 mln euro na dalszy rozwój. Część środków trafi do Polski, do wrocławskiej fabryki, która ma zwiększyć moce produkcyjne. Spółka przejęła zakład produkcyjny Volvo Buses we Wrocławiu. Inwestycja o wartości 1,27 miliarda zł zakłada docelową produkcję 500 tys. pomp ciepła rocznie.
Co dalej z gotową, pustą fabryką tajwańskiego giganta elektroniki w woj. śląskim? Jaka przyszłość inwestycji za 200 mln zł?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z gotową, pustą fabryką tajwańskiego giganta elektroniki w woj. śląskim? Jaka przyszłość inwestycji za 200 mln zł?
Nowo wybudowany zakład (pierwszy w Europie) jednego z największych i najbardziej znanych tajwańskich producentów elektroniki wciąż pozostaje niewykorzystany. Mimo ukończenia inwestycji i wcześniejszych deklaracji o szybkim starcie produkcji, Compal Electronics nie uruchomił działalności w swojej pierwszej europejskiej fabryce.
Kosmiczny sojusz polskiego giganta. Radmor, Airbus i Thales zbudują satelitę dla Sił Zbrojnych RPartykuł
Pokaż artykuł
Kosmiczny sojusz polskiego giganta. Radmor, Airbus i Thales zbudują satelitę dla Sił Zbrojnych RP
Polska oficjalnie wkracza do gry o suwerenność w domenie kosmicznej. Należąca do renomowanej Grupy WB spółka Radmor z Gdyni ogłosiła ambitną strategię konsolidacji krajowego sektora spacetech poprzez fuzje, przejęcia oraz strategiczne alianse. Powstaną nowe miejsca pracy dla wysokiej klasy inzynierów. Rekrutacja już trwa.
Wieża Skysawa zdobyła nominację w międzynarodowym konkursie BREEAM Awards 2022artykuł
Pokaż artykuł
Wieża Skysawa zdobyła nominację w międzynarodowym konkursie BREEAM Awards 2022
Najwyższa część kompleksu Skysawa w Warszawie, 155-metrowa wieża zdobyła nominację w międzynarodowym konkursie BREEAM Awards 2022 w kategorii "Regional Award Central and Eastern Europe". W 2020 roku o tą nagrodę walczyła niższa część tej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. Laureatów tegorocznego plebiscytu poznamy już 22 marca podczas gali w Londynie.
Producent mebli wynajmuje 26 tys. mkw. w MLP Poznań Westartykuł
Pokaż artykuł
Producent mebli wynajmuje 26 tys. mkw. w MLP Poznań West
Producent mebli zadomawia się w centrum logistycznym MLP Poznań West. MLP Group wybuduje dla najemcy ponad 26 tys. m2. Klienta podczas transakcji wspierał zespół specjalistów z firmy doradczej JLL.
We Wrocławiu powstanie nowe, wielkie osiedle nad Odrąartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie nowe, wielkie osiedle nad Odrą
W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe. Będzie to kolejna inwestycja zlokalizowana nad Odrą. Tym razem zrealizuje ją jeden z największych deweloperów w Polsce, Archicom S.A.
Puls Nieruchomości: Rynek najmu – I kwartał 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Puls Nieruchomości: Rynek najmu – I kwartał 2023 roku
Rok 2022 był wyjątkowy na rynku najmu. Ucieczka do Polski ukraińskich uchodźców przed rosyjską agresją spowodowała, że liczba mieszkań dostępnych do najmu szybko się skurczyła.
Panattoni z finansowaniem na budowę Panattoni Park Ruda Śląska IV artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z finansowaniem na budowę Panattoni Park Ruda Śląska IV
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, uzyskał finansowanie w wysokości 16,5 mln euro od Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) na realizację projektu Panattoni Park Ruda Śląska IV. Inwestycja, której budowa ruszyła w marcu, obejmuje 34 000 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni magazynowej. Zyskała też już znaczącego najemcę – firmę midocean, która wynajęła 21 000 mkw.
Panattoni realizuje kolejną inwestycję w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni realizuje kolejną inwestycję w województwie śląskim
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ruszył niedawno z budową kolejnej hali w ramach Panattoni Park Ruda Śląska II. Teraz firma uzyskała finansowanie na realizację tej inwestycji. Kredytu w wysokości 9,4 mln euro udzielił Bank Millennium.
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przenosi centralę do zmodernizowanego biurowca HOPartykuł
Pokaż artykuł
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przenosi centralę do zmodernizowanego biurowca HOP
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) wynajął 4600 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w zmodernizowanym budynku HOP z portfolio Syrena Real Estate przy ul. Chmielnej w Warszawie.
[Poznań] Ostatnia szansa na dopłatę w ramach MdM w tym roku?artykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Ostatnia szansa na dopłatę w ramach MdM w tym roku?
Kiedy w mediach pojawiły się informacje, że rząd planuje zlikwidować program dopłat Mieszkanie dla M...
Develia S.A. zakupiła kolejną działkę pod inwestycję w Trójmieście. Tym razem w Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
Develia S.A. zakupiła kolejną działkę pod inwestycję w Trójmieście. Tym razem w Gdyni
Jeden z największych polskich deweloperów – Develia S.A. z Wrocławia kontynuuje swoją ekspansję na terenie Trójmiasta. Tym razem inwestor zakupił atrakcyjnie położoną działkę w Gdyni, na osiedlu Redłowo.
Jeden z największych polskich deweloperów kupił działkę przy ulicy Legnickiej we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych polskich deweloperów kupił działkę przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu
Jeden z największych polskich deweloperów – Develia S.A. z Wrocławia zakupił kolejną nieruchomość w stolicy Dolnego Śląska.
Poznań najlepszy w prestiżowym rankinguartykuł
Pokaż artykuł
Poznań najlepszy w prestiżowym rankingu
Analitycy Oxford Economics opublikowali najnowszy raport, w którym przebadali 1000 metropolii na całym świecie. Wśród polskich miast Poznań zajął pierwsze miejsce w kategorii ekonomia.
Develia kupiła grunt pod nową inwestycję mieszkaniową w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Develia kupiła grunt pod nową inwestycję mieszkaniową w Warszawie
Jeden z największych deweloperów w Polsce - Develia S.A. z Wrocławia - kontynuuje swoją ekspansję na rynku mieszkaniowym w stolicy. Jedna ze spółek zależnych tego znanego dewelopera, zakupiła teren pod realizację nowej inwestycji mieszkaniowej na terenie dzielnicy Ursus.
GABER rozbuduje zakład produkcyjny w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
GABER rozbuduje zakład produkcyjny w woj. opolskim
Kolejna inwestycja w województwie opolskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.). Tym razem w Dobrodzieniu, w powiecie oleskim. Swój nowy projekt inwestycyjny zrealizuje w tym mieście polska, rodzinna spółka GABER.
REKLAMA