REKLAMA
Znaleziono 2039 wyników
Kolejna wielka inwestycja koreańska w Polsce!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja koreańska w Polsce!
Kolejny sukces Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Firma Posco Mobility Solution Poland, część renomowanego koreańskiego koncernu Posco, wybuduje fabrykę rdzeni do silników napędowych w Brzegu, w województwie opolskim. Inwestycja ta, opiewająca na kwotę 183,6 mln zł, skorzysta ze zwolnień podatkowych.
Panattoni przekazuje klucze do nowej fabryki Maxcess w woj. wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni przekazuje klucze do nowej fabryki Maxcess w woj. wielkopolskim
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończyło i oddało do użytku główny europejski zakład produkcyjny dla firmy Maxcess. Obiekt zrealizowany w formule BTS pozwoli na relokację dotychczasowej fabryki, zwiększenie zdolności opracowywania nowych produktów i usług oraz docelowo dwukrotny wzrost zatrudnienia, wspierając rozwój lokalnego rynku pracy.
Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje dużą fabrykę soków w woj. zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje dużą fabrykę soków w woj. zachodniopomorskim
Kolejna duża inwestycja niemiecka w województwie zachodniopomorskim. Tym razem z branży spożywczej. Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje dużą fabrykę soków spożywczych w Stargardzie. To czwarta co do wielkości marka soków na świecie i numer jeden wśród producentów napojów dla dzieci. Produkty ze Stargardu będą trafiały do Polski, ale również na rynki europejskie.
56 nowych lokomotyw, modernizacja 248 wagonów - PKP Intercity z dofinansowaniem artykuł
Pokaż artykuł
56 nowych lokomotyw, modernizacja 248 wagonów - PKP Intercity z dofinansowaniem
56 nowych lokomotyw, modernizacja 248 wagonów – na to przeznaczą PKP Intercity dofinansowanie z KPO, którego druga transza właśnie wpłynęła do przewoźnika.
Firma z branży automotive stawia na Polskę. Uruchomi fabrykę pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive stawia na Polskę. Uruchomi fabrykę pod Rzeszowem
Kolejna nowa inwestycja zagraniczna w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski i nowe miejsca pracy. Tym razem z branży automotive. GATE (Global Automotive Tooling and Equipment), firma specjalizująca się w produkcji uszczelek samochodowych i narzędzi do ich produkcji uruchamia w Polsce zakład produkcyjny we współpracy z Piotrem Olczykiem, dyrektorem generalnym firmy Accuma. Fabryka zlokalizowana będzie w Jasionce pod Rzeszowem.
Firma z branży automotive uruchomi zakład produkcyjny pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive uruchomi zakład produkcyjny pod Rzeszowem
Kolejna nowa inwestycja zagraniczna w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski i nowe miejsca pracy. Tym razem z branży automotive. GATE (Global Automotive Tooling and Equipment), firma specjalizująca się w produkcji uszczelek samochodowych i narzędzi do ich produkcji uruchamia w Polsce zakład produkcyjny we współpracy z Piotrem Olczykiem, dyrektorem generalnym firmy Accuma. Fabryka zlokalizowana będzie w Jasionce pod Rzeszowem.
Nowe miejsca pracy! Fiński Valmet Automotive rozbuduje fabrykę w woj. lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy! Fiński Valmet Automotive rozbuduje fabrykę w woj. lubuskim
Kolejny duży, znany, globalny koncern stawia na województwo lubuskie. Panattoni rozpoczyna realizację nowego obiektu typu BTS dla Valmet Automotive w Żarach. Projekt obejmuje rozbudowę istniejącej fabryki o dodatkowe 8,8 tys. mkw. Valmet Automotive jest dostawcą kompletnych systemów dachowych do kabrioletów oraz systemów kinematycznych dla branży motoryzacyjnej.
Grodzieńska 19inwestycja
Pokaż inwestycję
Grodzieńska 19
Warszawa, Praga-Północ, Grodzieńska 19
Nowe nabrzeże w porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek artykuł
Pokaż artykuł
Nowe nabrzeże w porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek
Nowo wybudowane Nabrzeże Dąbrowieckie w porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek. Chemikaliowiec City Island zabrał na swój pokład blisko 18 tys. ton kwasu siarkowego.
Protesty Niemców nic nie dały. Można budować terminal kontenerowy w Świnoujściu artykuł
Pokaż artykuł
Protesty Niemców nic nie dały. Można budować terminal kontenerowy w Świnoujściu
Kluczowa inwestycja dla rozwoju transportu morskiego i przeładunków w Polsce – nowy, wielki terminal kontenerowy w Świnoujściu – uzyskał ostateczną decyzję środowiskową. To bardzo ważny krok w realizacji tego przedsięwzięcia, który został właśnie wykonany. Protesty Niemców, związane z realizacją tej inwestycji, też nic nie dały.
Kolejny krok ku budowie wielkiego głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku budowie wielkiego głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu
Kolejny bardzo ważny krok ku budowie nowego, wielkiego głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu - jednej z kluczowych inwestycji dla rozwoju gospodarki morskiej w Polsce. Terminal (zajmie powierzchnię ok. 70 hektarów) będzie przystosowany do obsługi statków o długości do 400 metrów, a pogłębienie kanału żeglugowego do 17 metrów pozwoli na przeładunek od 1,5 do 2 mln TEU rocznie. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na kilkanaście miliardów złotych, co podkreśla jej ogromne znaczenie dla rozwoju portu oraz regionu.
Ruszyła realizacja kolejnej gigantycznej inwestycji zagranicznej w Polsce. Będzie warta ponad 8 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła realizacja kolejnej gigantycznej inwestycji zagranicznej w Polsce. Będzie warta ponad 8 miliardów złotych!
Kolejna gigantyczna inwestycja zagraniczna w Polsce. Jest to też następna strategiczna inwestycja na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Umicore i należąca do grupy Volkswagen spółka PowerCo rozpoczynają w Nysie, w województwie opolskim budowę wielkiej fabryki materiałów akumulatorowych. To wielki sukces Polski, WSSE "INVEST-PARK" i województwa opolskiego.
Wielka, słodka inwestycja. Znana duńska firma przenosi produkcję do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Wielka, słodka inwestycja. Znana duńska firma przenosi produkcję do Polski
Kolejna zagraniczna firma, posiadająca fabrykę w Polsce, zdecydowała się przenieść do naszego kraju produkcję swoich wyrobów, rozbudować istniejący zakład produkcyjny i co najważniejsze, zwiększyć zatrudnienie. Tym razem jest to duńska firma Toms Group.
Volkswagen rozbuduje wielką fabrykę samochodów dostawczych pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen rozbuduje wielką fabrykę samochodów dostawczych pod Poznaniem
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz dziesięciolecia, czeka ważna rozbudowa. W ramach planowanej dalszej elektryfikacji palety produktów Volkswagen Samochody Dostawcze powstaną dwie nowe hale produkcyjne, w których będzie produkowana kolejna generacja w pełni elektrycznego modelu Crafter.
Volkswagen zainwestuje 1,5 mld złotych w rozbudowę fabryki pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen zainwestuje 1,5 mld złotych w rozbudowę fabryki pod Poznaniem
Zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz dziesięciolecia, czeka ważna rozbudowa. W ramach planowanej dalszej elektryfikacji palety produktów Volkswagen Samochody Dostawcze powstaną dwie nowe hale produkcyjne, w których będzie produkowana kolejna generacja w pełni elektrycznego modelu Crafter. W poniedziałek wmurowany został kamień węgielny pod tę wartą 1,5 miliarda złotych inwestycję.
Brakuje pracowników do realizowanej pod Nysą gigantycznej inwestycji za ponad 8 miliardów złotychartykuł
Pokaż artykuł
Brakuje pracowników do realizowanej pod Nysą gigantycznej inwestycji za ponad 8 miliardów złotych
W styczniu 2023 roku w sąsiedztwie zakładu Umicore w Radzikowicach pod Nysą (województwo opolskie) ruszyła budowa wielkiej fabryki Ionway, gdzie będą powstawać materiały katodowe przeznaczone do aut grupy Volkswagena. Inwestor chce ułatwień przy zatrudnianiu zagranicznych pracowników. Powiat nyski, który niedawno był zagłębiem bezrobocia w skali całej Polski ma obecnie spory problem z pokryciem zapotrzebowania na pracowników – informuje lokalny portal nto.pl.
Kolejna globalna firma stawia na Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna globalna firma stawia na Gdańsk
Fracht FWO Polska, część globalnej Grupy Fracht, 17 czerwca br. oficjalnie otworzyła nowe biuro w Gdańsku, na czele którego stanął Arkadiusz Torbicki, dyrektor oddziału. Działanie to związane jest z ekspansją i wzmocnieniem działań biznesowych spółki w obszarze biznesu kontenerowego.
Grupa ORLEN inwestuje prawie dwa miliardy złotych w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN inwestuje prawie dwa miliardy złotych w Gdańsku
Grupa ORLEN inwestuje ponad pół miliarda złotych w rafinerii w Gdańsku we wzmocnienie bezpieczeństwa i pewności dostaw produktów. Na jej nabrzeżu powstanie terminal do obsługi jednostek morskich, który już od 2025 r. umożliwi przeładunek ponad miliona ton produktów, w tym olejów bazowych, paliw żeglugowych czy biododatków do paliw. Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm na czele z sopocką grupą NDI. Równolegle w Gdańsku powstaje, związana z terminalem, nowoczesna instalacja HBO, czyli tzw. Hydrokrakingowy Blok Olejowy. Wartość tego projektu to ponad 1,4 miliarda złotych.
Przylądek Pomerania - powstanie nowy polski port zewnętrzny w Świnoujściu [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Przylądek Pomerania - powstanie nowy polski port zewnętrzny w Świnoujściu [FILMY]
186 hektarów nowego lądu, blisko 3 km nowego nabrzeża z falochronem, tor podejściowy oraz basen portowy o głębokości 17 metrów, a przede wszystkim Głębokowodny Terminal Kontenerowy z nabrzeżem o długości 1,3 km oraz zdolnością przeładunkową 2 mln TEU rocznie - oto założenia Przylądku Pomerania, nowego portu zewnętrznego w Świnoujściu i jednej z największych inwestycji na Bałtyku.
Fabryka Wody w Szczecinie, najnowocześniejszy kompleks basenowo-edukacyjny w Polsce gotowy! [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Wody w Szczecinie, najnowocześniejszy kompleks basenowo-edukacyjny w Polsce gotowy! [FILMY]
Fabryka Wody w Szczecinie, najnowocześniejszy kompleks basenowo-edukacyjny w Polsce jest gotowy. Woda w basenach już szumi, sauny się grzeją, a Edukatorium czeka na odkrywców.
REKLAMA