REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W logistyce kryzysu nie widać. 6 na 10 firm w Polsce planuje wzrost obrotów i nowe rekrutacjeartykuł
Pokaż artykuł
W logistyce kryzysu nie widać. 6 na 10 firm w Polsce planuje wzrost obrotów i nowe rekrutacje
W Polsce po trzecim kwartale 2022 r. znajduje się ponad 27 mln mkw. powierzchni przemysłowo-logistycznych. To o 19 proc. więcej w porównaniu rok do roku. Aż siedem regionów ma aktualnie ponad 1 mln mkw. tego typu przestrzeni. Logistyka nie zwalnia i ma apetyt na więcej. Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego, 58 proc. przedstawicieli sektora spodziewa się wzrostu obrotów, taki sam odsetek planuje zatrudniać – wynika z raportu CBRE i Panattoni "Confidence Index 2022". Wyzwaniem będzie spadająca dostępność powierzchni, bo choć słabnie zainteresowanie e-commerce magazynami, widać boom w produkcji.
[Polska] Bestsellery mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Bestsellery mieszkaniowe
Jakie mieszkania znikają najszybciej z oferty deweloperów? Jaki metraż wybierany jest najchętniej? D...
Centrum Innowacji inwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Innowacji
Kraków, Podgórze, Zabłocie 20
Archicom buduje kolejny etap osiedla Sady nad Zieloną we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Archicom buduje kolejny etap osiedla Sady nad Zieloną we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Sady nad Zieloną to kameralne osiedle Archicom zlokalizowane na wrocławskim Księżu Wielkim, położone u progu rozległych terenów zielonych i cennych przyrodniczo obszarów Natura 2000. Pierwszy etap inwestycji znalazł już swoich szczęśliwych mieszkańców, a dziś deweloper ogłasza start sprzedaży 98 mieszkań w dwóch nowych budynkach.
Przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu powstanie wielkie osiedle mieszkaniowe [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu powstanie wielkie osiedle mieszkaniowe [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska planowana jest realizacja kolejnego nowego, wielkiego osiedla mieszkaniowego. Tym razem w zachodniej części miasta, przy ulicy lotniczej, w pobliżu Stadionu Miejskiego (Tarczyński Arena) i dużego węzła Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. To kolejna inwestycja we Wrocławiu, która ma powstanie w ramach specustawy mieszkaniowej "lex developer".
Niemiecki inwestor kupił dużą działkę na warszawskiej Białołęce. Może na niej powstać nawet 4500 mieszkańartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki inwestor kupił dużą działkę na warszawskiej Białołęce. Może na niej powstać nawet 4500 mieszkań
Nowy, duży zagraniczny inwestor z branży nieruchomości mocno wchodzi do Polski. Na początek zainwestuje w Warszawie. Niemiecka firma DLE Group AG zakupiła w dzielnicy Białołęka dużą nieruchomość przy ul. Marywilskiej.
W Gdańsku powstanie nowy aparthotel [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstanie nowy aparthotel [FILM]
W Gdańsku powstanie nowy aparthotel. Nowy obiekt wybuduje firma GH Development z Warszawy, należąca do dużego, belgijskiego dewelopera. Trwają już prace związane z realizacją tej nowej inwestycji.
Garncarska 5inwestycja
Pokaż inwestycję
Garncarska 5
Poznań, Garncarska 5
W Gdyni powstanie osiedle Nowa Dąbrowa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstanie osiedle Nowa Dąbrowa [WIZUALIZACJE]
Allcon rozpoczyna sprzedaż mieszkań na osiedlu Nowa Dąbrowa w Gdyni. Inwestycja powstaje w zachodniej części miasta, przy ul. Rdestowej, w dzielnicy Dąbrowa. W I etapie zostanie wybudowany pięciopiętrowy budynek z 60 mieszkaniami i siedmioma lokalami usługowymi.
Unidevelopment SA zrealizuje kolejną inwestycję na warszawskiej Białołęceartykuł
Pokaż artykuł
Unidevelopment SA zrealizuje kolejną inwestycję na warszawskiej Białołęce
Jeden z większych, polskich deweloperów zdecydował się po raz kolejny zainwestować na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka. UNI 2 – spółka zależna Unidevelopment z Grupy Unibep SA – nabyła dwie niezabudowane, sąsiadujące ze sobą nieruchomości na terenie tej dzielnicy, za łącznie 10 mln zł netto.
Polska firma Tetris Meble zainwestuje w województwie opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Tetris Meble zainwestuje w województwie opolskim
Kolejna polska firma z branży meblarskiej inwestuje w województwie opolskim. Producent mebli z Niwnicy (Gmina Nysa) firma Tetris Meble otrzymała wsparcie planowanej inwestycji w wysokości 8,3 mln złotych.
Kolejny budynek biurowo-handlowy we Wrocławiu zostanie wyburzony. Co powstanie w tym miejscu?artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny budynek biurowo-handlowy we Wrocławiu zostanie wyburzony. Co powstanie w tym miejscu?
Kolejny charakterystyczny i znany budynek biurowy (z częścią handlowo-usługową w parterze) w stolicy Dolnego Śląska zostanie rozebrany. Tym razem taki los spotka podłużny budynek stojący przy ulicy Legnickiej, pomiędzy centrum handlowym Magnolia Park a Kauflandem. To zmodernizowany kilkanaście lat temu budynek dawnych Wrocławskich Zakładów Przemysłu Maszynowego Leśnictwa Dolpima S.A. Firma ta zajmowała się produkcją pilarek spalinowych, produkowanych głównie w latach 70. i 80. XX wieku.
W Łodzi powstanie kolejna duża inwestycja w ramach "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie kolejna duża inwestycja w ramach "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]
W Łodzi powstanie kolejna duża inwestycja w ramach "lex deweloper". Rada Miejskiej zaakceptowała wniosek o realizację inwestycji mieszkaniowej w trybie tzw. specustawy "lex developer". Projekt zabudowy kwartału między ul. Żeromskiego 94A a ul. Gdańską 129 został zatwierdzony.
Rozbudowa Monopolis: Zamiast biurowca powstaną mieszkania [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa Monopolis: Zamiast biurowca powstaną mieszkania [WIZUALIZACJE]
Kompleks Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowany o nowy budynek mieszkalny. Rada Miejska wyraziła zgodę na realizację inwestycji firmy Virako, która powstała na podstawie przepisów tzw. „lex developer”. Decyzja otwiera drogę do zmiany funkcji działek przy ul. Kopcińskiego 60 – z usługowej na mieszkaniową.
W Łodzi powstaje wielki projekt mixed-use WIMA Widzewska Manufaktura [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje wielki projekt mixed-use WIMA Widzewska Manufaktura [FILM+WIZUALIZACJE]
Trwają zaawansowane prace na terenie WIMY Widzewskiej Manufaktury w Łodzi, która już wkrótce odzyska dawny blask i otrzyma nowe funkcje. Powstanie tam projekt mixed-use oferujący jednocześnie mieszkania na wynajem, lokale handlowo-usługowe oraz otwarte przestrzenie do odpoczynku i rekreacji, w tym strefę gastronomiczną i kulturalną.
Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowane. Zamiast biurowca powstaną mieszkania [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowane. Zamiast biurowca powstaną mieszkania [FILM+WIZUALIZACJE]
Kompleks Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowany o nowy budynek mieszkalny. Rada Miejska wyraziła zgodę na realizację inwestycji firmy Virako, która powstała na podstawie przepisów tzw. „lex developer”. Decyzja otwiera drogę do zmiany funkcji działek przy ul. Kopcińskiego 60 – z usługowej na mieszkaniową.
Gliwice sięgają po miliony i remontują mieszkania komunalneartykuł
Pokaż artykuł
Gliwice sięgają po miliony i remontują mieszkania komunalne
Gliwice dbają o jakość życia w mieście, nie tylko realizując program budowy 1000 mieszkań na wynajem, ale także poprawiając komfort i bezpieczeństwo w starszych mieszkaniach komunalnych. Skutecznie pozyskują na ten cel dofinansowanie zewnętrzne, co odciąża miejski budżet.
W Szczecinie rusza budowa wielkiej fabryki morskich wież wiatrowych XXL [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie rusza budowa wielkiej fabryki morskich wież wiatrowych XXL [WIZUALIZACJE]
Hiszpańska firma Windar Renovables, globalny lider w produkcji wież turbin wiatrowych, rozpoczyna budowę zakładu produkcyjnego dla sektora offshore w Szczecinie. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu.
Polska wzmacnia pozycję na mapie europejskich centrów danych [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polska wzmacnia pozycję na mapie europejskich centrów danych [RAPORT]
Rosnące zapotrzebowanie na infrastrukturę dla sztucznej inteligencji oraz usług chmurowych napędza rozwój rynku centrów danych w Europie – wynika z raportu CBRE „European Data Centres”. Polska zaczyna odgrywać w tym procesie coraz większą rolę. Zdaniem ekspertów, do 2030 roku łączna moc rynku centrów danych w Polsce może osiągnąć 500 MW. Największa koncentracja obiektów pozostanie w rejonie Warszawy, która już dziś stanowi główny hub infrastruktury cyfrowej w kraju, ale ambicje realizacji dużych projektów mają także Bełchatów, Szczecin czy Bielsko-Biała i Choczewo.
Unijne wsparcie na budowę dróg ekspresowych S6 Koszalin - Słupsk oraz S19 Lublin - Lubartów Północartykuł
Pokaż artykuł
Unijne wsparcie na budowę dróg ekspresowych S6 Koszalin - Słupsk oraz S19 Lublin - Lubartów Północ
Znakomite informacje. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała unijne wsparcie na budowę dróg ekspresowych S6 Koszalin - Słupsk oraz S19 Lublin - Lubartów Północ. Oznacza to, że Dyrekcja ma już 17 inwestycji z umowami o dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Ich łączna wartość to 22,7 mld zł, a dofinansowanie unijne wynosi 9,8 mld zł. Jest to już ponad 50 proc. alokacji przyznanej GDDKiA w ramach FEnIKS.
REKLAMA