REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!
Kolejna wielka inwestycja z branży automotive w Polsce. Po 16 miesiącach od wmurowania kamienia węgielnego, niemiecki koncern MAN uroczyście otworzył 16 maja rozbudowaną fabrykę ciężarówek w podkrakowskich Niepołomicach. Kosztem 200 mln euro firma zwiększyła moce produkcyjne polskiego zakładu z 230 aut dziennie na 2 zmiany do 300 na 3 zmiany. Zatrudnienie w fabryce wzrosło o 1500 osób. Obecnie w fabryce w Niepołomicach zatrudnionych jest 2600 pracowników.
Kolejna niemiecka firma inwestuje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna niemiecka firma inwestuje na Dolnym Śląsku
Kolejny zagraniczny inwestor wybrał województwo dolnośląskie na lokalizację swojej inwestycji. Niemiecka firma Cellofoam, producent izolacji akustycznych i termicznych wybuduje fabrykę na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE "INVEST-PARK") w Sycowie.
Belgijski gigant branży dań gotowych rozbuduje fabrykę w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Belgijski gigant branży dań gotowych rozbuduje fabrykę w Opolu
Belgijska spółka What’s Cooking, jeden z największych producentów dań gotowych w Europie, rozbudowuje swoją fabrykę w Opolu. Nowa część zakładu powstaje na terenie dawnej fabryki Hongbo i ma rozpocząć produkcję w 2027 roku. Firma zapowiada, że opolski zakład produkcyjny stanie się jednym z najważniejszych punktów jej działalności — zarówno w Polsce, jak i na całym kontynencie.
Upper One rośnie w tempie około jednej kondygnacji tygodniowo [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Upper One rośnie w tempie około jednej kondygnacji tygodniowo [FILMY]
Trwa realizacja Upper One. W niespełna pół roku od rozpoczęcia budowy nadziemia budynek biurowy osiągnął 41% swojej docelowej wysokości. Prace postępują w tempie około jednej kondygnacji na tydzień/półtora tygodnia, a zakończenie inwestycji i oddanie jej do użytkowania zaplanowano na 2027 rok.
Niemiecka firma Cellofoam otworzy fabrykę na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Cellofoam otworzy fabrykę na Dolnym Śląsku
Kolejny zagraniczny inwestor wybrał województwo dolnośląskie na lokalizację swojej inwestycji. Niemiecka firma Cellofoam, producent izolacji akustycznych i termicznych wybuduje fabrykę na terenie Wałbrzyskiej Strefy w Sycowie.
Nowe miejsca pracy w Małopolsce. Ruszyła budowa centrum logistycznego polskiej firmy Zasada Trans‑Speditionartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy w Małopolsce. Ruszyła budowa centrum logistycznego polskiej firmy Zasada Trans‑Spedition
Kolejna duża inwestycja w Małopolsce. W Brzesku rozpoczęła się budowa jednego z najważniejszych projektów logistycznych w regionie. Zasada Trans‑Spedition inwestuje 100 mln zł w centrum logistyczne o powierzchni 26 tys. m², które będzie obsługiwać zakłady Canpack. Oba obiekty zostaną połączone innowacyjnym taśmociągiem, eliminując konieczność transportu ciężarowego między fabryką a magazynem. Inwestycja ma zostać ukończona w pierwszym kwartale 2027 roku.
OKAM z pozwoleniem na budowę osiedla CITYFLOW na warszawskiej Woli [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
OKAM z pozwoleniem na budowę osiedla CITYFLOW na warszawskiej Woli [WIZUALIZACJE]
OKAM Capital otrzymał prawomocne pozwolenie na realizację inwestycji CITYFLOW. Projekt realizowany będzie na terenie warszawskiej dzielnicy Wola, przy ul. Redutowej 9. Powstanie tam wyjątkowe osiedle mieszkaniowe, z ok. 750 przestronnymi i komfortowymi mieszkaniami, w otoczeniu zieleni i strefy aktywności dla mieszkańców.
Towary do portu w Gdańsku pojadą nowym toremartykuł
Pokaż artykuł
Towary do portu w Gdańsku pojadą nowym torem
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają możliwości przewozu ładunków do trójmiejskich portów. Lepszą przepustowość dla pociągów towarowych jadących do portu w Gdańsku zapewni budowa dodatkowego toru na szlaku Pszczółki – Pruszcz Gdański. Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i realizację zadania ze środków budżetu państwa.
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzjeartykuł
Pokaż artykuł
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzje
Kolejna zagraniczna firma wygasza produkcję w Polsce. GARO Polska (należący do szwedzkiego koncernu GARO) – jeden z kluczowych producentów ładowarek do samochodów elektrycznych w Europie – kończy działalność po trzech dekadach obecności na polskim rynku. Decyzję o wygaszeniu zakładu w Szczecinie podjęła szwedzka centrala, a informację przekazał prezes polskiego oddziału, Marek Samborski. Jak podkreślił, „Z ciężkim sercem przyjęliśmy decyzję o wygaszeniu produkcji w Polsce”.
Co słychać na budowie kompleksu Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie kompleksu Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem? [FILM]
Realizacja podziemia Upper One, inwestycji spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate, wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.
Jest data otwarcia ostatniego, brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Jest data otwarcia ostatniego, brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Poznaliśmy oficjalną datę otwarcia ostatniego, brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku, pomiędzy Bolkowem a Lubawką. To brakująca cześć większego odcinka od Legnicy do granicy Polski w Lubawce i będąca częścią całej, prawie gotowej drogi ekspresowej S3 – która prowadzi od granicy z Czechami w Lubawce, do Świnoujścia. Odcinek zostanie udostępniony w środę, 31 lipca.
W Warszawie powstaje kompleks Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje kompleks Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILM]
Realizacja podziemia Upper One, inwestycji spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate, wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.
SEGRO certyfikuje całe portfolio w Polsce BREEAM In-Useartykuł
Pokaż artykuł
SEGRO certyfikuje całe portfolio w Polsce BREEAM In-Use
SEGRO, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych, konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju. W jej ramach firma rozpoczęła kompleksową certyfikację BREEAM In-Use istniejącego portfolio w Polsce. Pierwszy etap przedsięwzięcia realizowany w 2025 r. zakłada objęcie projektem 16 budynków o łącznej powierzchni blisko 335 tys. metrów kwadratowych.
Mercator Estates inwestuje w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Mercator Estates inwestuje w Krakowie
Mercator Estates rozwija działalność na rynku nieruchomości, koncentrując się na projektach mieszkaniowych w segmentach premium i medium plus, jednocześnie poszerzając zakres zaangażowania finansowego. Spółka realizuje obecnie pierwszą inwestycję w prestiżowej lokalizacji w centrum Krakowa. Równolegle rozwijane są dwa kolejne przedsięwzięcia w obszarach o wysokim potencjale inwestycyjnym.
W Polsce otwarte zostaną trzy nowe parki handlowe Multiboxartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce otwarte zostaną trzy nowe parki handlowe Multibox
Budrem, właściciel sieci parków handlowych Multibox, we współpracy z agencją BOIG, wkrótce uruchomi kolejne trzy projekty w strategicznych lokalizacjach. Inwestor stawia na polskie miasta średniej wielkości: Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie), Milicz (woj. dolnośląskie), Sochaczew (woj. mazowieckie).
Hala widowiskowo-sportowa w Białymstokuinwestycja
Pokaż inwestycję
Hala widowiskowo-sportowa w Białymstoku
Białystok, Ciołkowskiego
Biura w Polsce po indeksacji są nawet 9 proc. droższeartykuł
Pokaż artykuł
Biura w Polsce po indeksacji są nawet 9 proc. droższe
Wysoka inflacja, jako jeden z czynników będzie miała ogromny wpływ na budżetowanie kosztów związanych z najmem powierzchni biurowej przez najemców w najbliższym czasie.
Warszawski rynek biurowy – stabilny popyt, ograniczona podaż, dostępność powierzchni z prognozą spadkowąartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski rynek biurowy – stabilny popyt, ograniczona podaż, dostępność powierzchni z prognozą spadkową
Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield podsumowała sytuację na warszawskim rynku biurowym w pierwszej połowie 2024 roku. Stołeczny sektor biur nadal doświadcza stagnacji w zakresie uruchamiania nowych projektów deweloperskich, co tworzy potencjał do spadku dostępnej powierzchni. Popyt pozostaje zbliżony do pierwszego półrocza 2023 roku.
We Wrocławiu planowana jest budowa nowego parku handlowego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu planowana jest budowa nowego parku handlowego [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska planowana jest budowa kolejnego nowego parku handlowego. Tym razem w zachodniej części miasta, na osiedlu Leśnica. Powstanie w miejscu nieczynnego i niszczejącego od wielu lat Centrum Handlowego Leśnica, obok Lidla i przejazdu kolejowego.
 Stanowisko GDDKiA w sprawie medialnych informacji o kontroli NIKartykuł
Pokaż artykuł
Stanowisko GDDKiA w sprawie medialnych informacji o kontroli NIK
W poniedziałek, 15 września br., Najwyższa Izba Kontroli opublikowała na swojej stronie wyniki kontroli pn. Realizacja zadań związanych z budową obwodnic. Sformułowania ujęte w dotyczącym tej sprawy komunikacie, w tym sam jego tytuł „Program budowy obwodnic może wymagać poprawy”, niesłusznie powiązały pełne wyniki kontroli z inwestycjami GDDKiA.
REKLAMA