[Wrocław] Nowy budynek Plant Racławickich z bezpośrednim widokiem na zieleń parkową

[Wrocław] Nowy budynek Plant Racławickich z bezpośrednim widokiem na zieleń parkową

Kajtman
Planty Racławickie
adresWrocław, Racławicka
inwestorArchicom S.A.
projektantArchicom S.A.
REKLAMA
Planty Racławickie, inwestycja inspirowana naturą, zlokalizowana na Krzykach, zyskuje nowe widoki. Grupa Archicom powiększyła swoją ofertę mieszkań w sercu zielonej części miasta, wprowadzając do sprzedaży budynek zamykający pierwszy etap osiedla z segmentu premium.
Nowy budynek R1 wpisuje się w ideę symbiozy zabudowy z otoczeniem. Świetnie współgra z okoliczną roślinnością, odpowiadając na naturalne potrzeby mieszkańców. Spójny, biomorficzny motyw przewodni osiedla przewija się w aranżacji pobliskiego terenu, na elewacjach, we wnętrzu klatek schodowych i w strefach wspólnych, służących aktywności i odpoczynkowi.
Na przyszłych mieszkańców budynków R1 czeka bezpośredni widok z okien na bujną zieleń i dwa potoki. Dzięki dużym przeszkleniom mieszkania są znakomicie doświetlone i zapewniają świetną przestrzeń do relaksu. Piętrowa kompozycja przywołuje układ charakterystyczny dla lasów, wprowadza spokój i harmonię. Staranny dobór roślin przełoży się na poprawę samopoczucia mieszkańców i redukcję poziomu stresu – mówi Ewa Dziurzyńska z Archicom Studio, architekt prowadzący Planty Racławickie.
Wyjątkowe widoki z okien – w zgodzie z naturą
Deweloper wprowadził do sprzedaży kolejne 75 mieszkań. Zaproponowane układy gwarantują pełną funkcjonalność pomieszczeń – uwzględniając zachowanie swobodnej komunikacji oraz możliwość wydzielenia strefy dziennej lub komfortowego miejsca do pracy. W ofercie znalazły się zarówno lokale dwupokojowe, sprawdzające się jako mieszkania na start lub na wynajem jak również większe: trzy-, cztero- i pięciopokojowe idealne dla rodzin. Flagowe projekty dewelopera to najlepsza propozycja dla ludzi szukających nie tylko docelowego, ale również wygodnego i bezpiecznego miejsca do życia. Klienci mogą wybierać spośród lokali o zróżnicowanych metrażach – od 35 do 90 metrów kwadratowych. 
Każde mieszkanie wzbogaci otwarta, dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu lub ogródka z tarasem. Lokale na ostatnim piętrze będą mieć prawie 3 metry wysokości, a balkony wyposażone będą w Lumony. Pod budynkiem zaplanowaliśmy garaże podziemne z bezpiecznymi miejscami parkingowymi – dodaje Tomasz Ślęzak, dyrektor sprzedaży i marketingu Archicom S.A.
Funkcjonalność na każdym kroku – mieszkaj wygodnieBezpośrednio przed budynkiem R1 powstanie nowoprojektowana część parkowa. Zaplanowano m.in. zespoły rabat, pnącza, łąki kwietne oraz grupy krzewów. Wiodąca barwa kwitnących roślin to biel oraz beżowo-brązowe odcienie kłosów traw ozdobnych. Natura przewijać się będzie przez całą przestrzeń osiedla – tarasy, ściany budynku i przestrzenie wspólne. Architektura wyróżni się na tle najbliższego sąsiedztwa szklanymi witrynami oraz harmonijnymi elewacjami z subtelnymi podziałami w jasnych odcieniach. Dodatkowo deweloper zrewitalizuje pas naturalnej zieleni w części miejskiej. Jego powierzchnia obejmie blisko 2 700 mkw. i będzie idealną, zieloną klamrą kompozycyjną osiedla. 
Najchętniej wybierane osiedle na KrzykachPlanty Racławickie, inwestycja lidera wrocławskiego rynku deweloperskiego, została wprowadzona do sprzedaży w maju bieżącego roku. Obecnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów nie tylko ze względu na prestiżową lokalizację, ale również nowoczesną architekturę i świetne zagospodarowanie terenu.  Osiedle powstaje przy ul. Racławickiej, w pobliżu Ślęzy i Olszówki Krzyckiej, tuż przy ogródkach działkowych. Zalety płynące ze znakomitej lokalizacji to również bliskość pętli autobusowej, usług, placówek edukacyjnych, medycznych i sportowych. Deweloper dodatkowo stawia na ekologiczne rozwiązania – na osiedlu powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych, stacja do samodzielnej naprawy rowerów oraz klub fitness zaprojektowany w oparciu o design biofiliczny, czyli projektowanie skoncentrowane na człowieku i jego potrzebach. 
W 5-kondygnacyjnym budynku znajdzie się 75 mieszkań, 59 miejsc parkingowych, 17 komórek lokatorskich, dwie klatki schodowe oraz dwie ciche, szybkobieżne windy. Mieszkania będą gotowedo użytku w drugiej połowie 2021 roku.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Po konsultacjach czas na projektowanie parku Henrykowskiego. Jest konkurs
Miasto szuka architektów, którzy przedstawią swoją wizję kolejowego terenu na Tarnogaju – zgodną z w...
Poznań: Górczyńska – Nest Development stawia na Górczyn. Zbuduje kilkadziesiąt mieszkań [WIZUALIZACJE]
Nowa inwestycja powstanie w pobliżu zbiegu ulic Głogowskiej i Górczyńskiej. Poznański deweloper ofer...
Wrocław: Biurowiec Centrum Orląt sprzedany. Czeka go przemiana
Grupa Credit Agricole postanowiła zbyć nieruchomość przy Dworcu Świebodzkim w związku z przeniesieni...
[Zielona Góra] Osiedle Silesia w Zielonej Górze rośnie bez zakłóceń
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie osiedla Silesia w Zielonej Górze. Firma Agrob...
Łódź: Manu Park – Real Development uzupełni pierzeję w Śródmieściu [WIZUALIZACJE]
W pobliżu Manufaktury szykuje się kolejna inwestycja. Łódzki deweloper zbuduje przy zbiegu ulic Nowo...
Wrocław: City One sprzedany. Archicom dostał kilkadziesiąt milionów euro
Biurowiec jest częścią kompleksu City Forum tuż przy placu Wróblewskiego. Powierzchnia sześciopiętro...
W Poznaniu wartość inwestycji wzrosła o rekordowe 55% w ciągu roku
W 2019 roku całkowita wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w Poznaniu przekroczyła pół mili...
Wrocław: Archicom przygotowuje budowę setek mieszkań na Księżu Wielkim
Nowe osiedle obejmujące około 300 lokali ma powstać przy ulicy Blizanowickiej, w sąsiedztwie ogródkó...
[zachodniopomorskie] Drugi apartamentowiec Wyspy Solnej w Kołobrzegu pnie się w górę
Trwają prace budowlane na terenie drugiego etapu (budynek "E") osiedla apartamentowego Wyspa Solna z...
Wrocław: Państwo sprzedaje na Poświętnem tereny pod domy i mieszkania
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oczekuje za obie nieruchomości przy ulicy Krzyżanowickiej ponad p...