REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Columbus Energy wybuduje w Polsce dwa wielkie magazyny energii za około półtora miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Columbus Energy wybuduje w Polsce dwa wielkie magazyny energii za około półtora miliarda złotych
W Polsce szykują się dwie nowe, wielkie inwestycje. Firma Columbus Energy z Krakowa dwa wielkie magazyny energii. Do zapowiedzianej w sierpniu pierwszej inwestycji, teraz poinformowano o kolejnej inwestycji – budowie kolejnego magazynu o mocy prawie 63 MW. To już drugi wielkoskalowy magazyn energii w portfelu spółki. Może kosztować 500 mln zł.
Europejska Agencja Kosmiczna otworzy inkubator w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Europejska Agencja Kosmiczna otworzy inkubator w Polsce
Podczas dwudniowej konferencji "10 lat Polski w ESA", która odbyła się w dniach 27-28.10.2022 r. Europejska Agencja Kosmiczna i Agencja Rozwoju Przemysłu, podpisały umowę na utworzenie inkubatora biznesowego ESA BIC Poland, który dofinansuje rozwój startupów w branży kosmicznej.
Nie taka dostępność mieszkań straszna jak ją malująartykuł
Pokaż artykuł
Nie taka dostępność mieszkań straszna jak ją malują
Cykl podwyżek stóp procentowych NBP, rekomendacja KNF zacieśniająca warunki wyliczania maksymalnej zdolności kredytowej od kwietnia 2022 r. oraz kilkuletni okres dynamicznych wzrostów cen mieszkań spowodowały, że dostępność i sprzedaż mieszkań spadła.
Start.io otwiera nowe biuro w Warszawie, rozpoczynając rekrutację na stanowiska techniczneartykuł
Pokaż artykuł
Start.io otwiera nowe biuro w Warszawie, rozpoczynając rekrutację na stanowiska techniczne
Start.io, czołowa wielokanałowa platforma reklamowa, świadcząca usługi na rzecz sprzedawców, ogłosiła dzisiaj otwarcie biura w Warszawie, którego celem jest wsparcie nieustannego rozwoju spółki. Warszawskie biuro dołącza do dotychczasowych oddziałów Start.io w USA, Izraelu, Ukrainie, Wielkiej Brytanii, Chinach i Indiach.
Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie po niej funkcjonował pod marką vocoartykuł
Pokaż artykuł
Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie po niej funkcjonował pod marką voco
Polski Holding Hotelowy podpisał w październiku 2020 r. z międzynarodową siecią InterContinental (IHG) umowę franczyzową na wprowadzenie 160-pokojowego hotelu Katowice pod markę voco z segmentu premium. Przedsięwzięcie będzie etapowane, aby w trakcie prac utrzymać nieprzerwaną działalność hotelu oraz innych podmiotów działających w budynku.
400 osób straci pracę! Kolejny, wielki globalny koncern zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
400 osób straci pracę! Kolejny, wielki globalny koncern zamyka fabrykę w Polsce
Niestety mamy złą wiadomość. Kolejny globalny koncern zdecydował się na zamknięcie fabryki w Polsce. Tym razem jest to ABB. międzynarodowy koncern z siedzibą główną w Zurychu, w Szwajcarii. Firma działa w takich branżach jak automatyka, robotyka i energetyka; producent stacji i systemów elektroenergetycznych, aparatury elektrycznej, aparatur rozdzielczych wysokich, średnich oraz niskich napięć.
Trwa rozbudowa Designer Outlet Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbudowa Designer Outlet Gdańsk
ROS Retail Outlet Shopping rozbudowuje centrum Designer Outlet Gdańsk. Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Rozbudowa gdańskiego centrum zapewni dodatkowe 2 000 mkw. powierzchni najmu brutto. Otwarcie planowane jest na IV kwartał tego roku.
Migracja zarobkowa konieczna w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Migracja zarobkowa konieczna w Polsce
Niskie bezrobocie ma dwa skutki. Po pierwsze inwestorzy z pewną rezerwą patrzą na polski rynek – gdyż obawiają się czy będą mieli siłę roboczą, która zapełni ich nowopowstające miejsca pracy. Po drugie niskie bezrobocie czyni rynek pracy mniej elastycznym, nieprzygotowanym na zmieniające się potrzeby. Jeżeli większość społeczeństwa jest aktywna zawodowo – to oznacza, że w sposób trwały brakuje rąk do pracy.
Impuls rozwojowy dotyczący CPK powinien pójść w kierunku Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Impuls rozwojowy dotyczący CPK powinien pójść w kierunku Łodzi
Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńskiej-Nałęcz spotkała się w Łodzi z samorządowcami i ekspertami z tego województwa. Rozmowy dotyczyły średniookresowej strategii rozwoju kraju do 2035 roku, która jest przygotowywana w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz wpływu Centralnego Portu Komunikacyjnego na rozwój Łodzi i województwa łódzkiego.
Kolejny biurowiec w Warszawie został sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny biurowiec w Warszawie został sprzedany
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Warszawie. Międzynarodowy fundusz inwestycyjny Indotek Group sprzedaje biurowiec Bokserska Office Center przy ul. Bokserskiej 66 w Warszawie, w dzielnicy Mokotów.
Globalny gigant sprzeda swoją fabrykę w Bielsku-Białej. Co z 800 pracownikami?artykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant sprzeda swoją fabrykę w Bielsku-Białej. Co z 800 pracownikami?
Kolejny znany, światowy koncern ogranicza swoją działalność w Polsce. Szwajcarska firma ABB sprzeda zakład produkcyjny zlokalizowany w liczącej ponad 165 tysięcy mieszkańców Bielsku-Białek, w województwie śląskim. Zanim dojdzie do sprzedaży, potrzebna jest jeszcze zgoda organów regulacyjnych oraz spełnienie standardowych warunków finalizacji. Szczegółowe warunki finansowe sprzedaży nie zostały ujawnione.
SPOMLEK buduje nowoczesne centrum przechowalniczo-dystrybucyjneartykuł
Pokaż artykuł
SPOMLEK buduje nowoczesne centrum przechowalniczo-dystrybucyjne
Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK rozwija się, a jej najnowsza inwestycja – budowa nowoczesnego magazynu z częścią socjalno-biurową pod nazwą „Centrum przechowalniczo-dystrybucyjne” – stanowi kolejny krok w rozbudowie zakładu w Radzyniu Podlaskim, w województwie lubelskim. Dzięki tej inwestycji proces magazynowania i dystrybucji artykułów mleczarskich stanie się jeszcze bardziej efektywny.
Powstający w Nysie park handlowy z nowymi najemcamiartykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Nysie park handlowy z nowymi najemcami
W województwie opolskim powstaje nowy, duży kompleks handlowy Park handlowy w liczącej ponad 40,6 tysięcy mieszkańców Nysie, którego otwarcie zaplanowano na IV kwartał 2025 roku, jest już niemal w pełni wynajęty. Do grona renomowanych najemców dołączyły kolejne marki.
Firmy inwestują miliony w rozwój przemysłu w Małopolsce. KPT wspiera lokalnych producentówartykuł
Pokaż artykuł
Firmy inwestują miliony w rozwój przemysłu w Małopolsce. KPT wspiera lokalnych producentów
Dwa przedsiębiorstwa z południowej Polski zrealizują inwestycje warte łącznie blisko 22 miliony złotych dzięki wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Krakowski Park Technologiczny przyznał ulgę podatkową firmom z branż meblarskiej i instalacyjnej. Wspólnym mianownikiem tych inwestycji są nowoczesne technologie, rozwój mocy produkcyjnych i umacnianie pozycji firm na rynkach krajowych i zagranicznych.
Kluczowy etap budowy nowej, futurystycznej kładki w centrum Krakowa [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kluczowy etap budowy nowej, futurystycznej kładki w centrum Krakowa [FILM+ZDJĘCIA]
Na budowie kładki Kazimierz–Ludwinów zakończył się kluczowy etap – łączenie ogromnych stalowych segmentów konstrukcji. Ze względu na wysokie temperatury powietrza w ciągu dnia prace związane z łączeniem przęseł były prowadzone nocami w dniach od 30 czerwca do 2 lipca.
Nowa, kryta pływalnia w Poznaniu coraz bliżej [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa, kryta pływalnia w Poznaniu coraz bliżej [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Jeszcze w tym miesiącu budynek nowej pływalni powstającej przy ul. Taborowej w Poznaniu osiągnie stan surowy zamknięty. Montowane są już okna i szklana fasada, przez którą do hali basenowej - podobnie jak na os. Piastowskim i na os. Zwycięstwa - będzie wpadać naturalne światło.
RGL przyspiesza ekspansję sieci Smart Park – nowe inwestycje w Kobyłce i Pobiedziskachartykuł
Pokaż artykuł
RGL przyspiesza ekspansję sieci Smart Park – nowe inwestycje w Kobyłce i Pobiedziskach
Sieć Smart Park dynamicznie realizuje strategię ekspansji, inaugurując budowę nowych centrów zakupowych w Kobyłce oraz Pobiedziskach. Inwestycje te mają na celu wypełnienie luki handlowej w miejscowościach dużych aglomeracji, charakteryzujących się wysoką siłą nabywczą i szybkim wzrostem demograficznym.
PEJ kończą główną część I etapu prac przygotowawczych pod budowę elektrowni jądrowej na Pomorzuartykuł
Pokaż artykuł
PEJ kończą główną część I etapu prac przygotowawczych pod budowę elektrowni jądrowej na Pomorzu
Prace prowadzone były na warunkach określonych w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz pod stałym nadzorem przyrodniczym. Zgodnie z zapowiedziami, najbardziej ingerujące w otoczenie prace tego etapu zostały zakończone przed rozpoczęciem wiosennego okresu lęgowego i na długo przed sezonem turystycznym. Realizowaną przez Nadleśnictwo Choczewo wycinkę drzew ukończono już w styczniu 2026 r. Cały materiał drzewny został zakupiony przez nabywców zarejestrowanych w Polsce, a jego wywóz z terenu inwestycji powinien zakończyć się do końca lutego 2026 r. Na ukończeniu są także prace polegające na przetwarzaniu biomasy. Równolegle prowadzone jest usuwanie karpin, które zakończy się w kwietniu.
Kanadyjczycy w grze o drugą elektrownię jądrową w Polsce. Proponują nawet 70% udziału polskich firmartykuł
Pokaż artykuł
Kanadyjczycy w grze o drugą elektrownię jądrową w Polsce. Proponują nawet 70% udziału polskich firm
AtkinsRéalis oficjalnie dołącza do wyścigu o budowę drugiej polskiej elektrowni jądrowej. Kanadyjski koncern został zaproszony przez polski rząd do dialogu konkurencyjnego dotyczącego budowy drugiej elektrowni jądrowej w Polsce. To jeden z czterech podmiotów, które otrzymały zaproszenie do rozmów.
Co słychać na budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce? [FILM]
Prace prowadzone były na warunkach określonych w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz pod stałym nadzorem przyrodniczym. Zgodnie z zapowiedziami, najbardziej ingerujące w otoczenie prace tego etapu zostały zakończone przed rozpoczęciem wiosennego okresu lęgowego i na długo przed sezonem turystycznym. Realizowaną przez Nadleśnictwo Choczewo wycinkę drzew ukończono już w styczniu 2026 r. Cały materiał drzewny został zakupiony przez nabywców zarejestrowanych w Polsce, a jego wywóz z terenu inwestycji powinien zakończyć się do końca lutego 2026 r. Na ukończeniu są także prace polegające na przetwarzaniu biomasy. Równolegle prowadzone jest usuwanie karpin, które zakończy się w kwietniu.
REKLAMA