Nowe wieżowce w Warszawie IIIJakub Zazula

Nowe wieżowce w Warszawie III

Jakub Zazula
Jakub Zazula
REKLAMA

W naszym nowym zestawieniu przyglądamy się kilku budowanym oraz niezrealizowanym wieżowcom w stolicy. Zapraszamy na film!

The Bridge

Powstający przy Grzybowskiej i Placu Europejskim The Bridge to najwyższy obecnie budowany wieżowiec w Polsce. Na jego docelowej wysokości 174 metrów powstanie 47 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Materiały
Materiały

Inwestycja Ghelamco będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na szczycie budynku rozpoczęto prace nad kondygnacjami technicznymi, które charakteryzują się delikatnym cofnięciem względem pozostałych pięter, nadając sylwetce wieżowca elegancji i smukłości. Ostatecznie, gdy biurowiec zostanie ukończony, sięgnie imponującej wysokości 174 metrów, stając się jednym z najwyższych budynków w Warszawie.

W miarę postępowania budowy, prowadzone są prace montażowe elewacji wieżowca. Dolne kondygnacje zostały pokryte panelami o różnorodnych kształtach i stopniu przezierności, a na niektórych z nich umieszczono charakterystyczne elementy. Dzięki odchyleniom w bryle budynku, każda jego strona prezentuje się odmiennie, co wprowadza dynamikę do jego architektury.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula


Zgodnie ze strategią ESG Ghelamco, The Bridge będzie neutralny energetycznie, korzystając w 100% z czystej energii z farm fotowoltaicznych. Wykorzysta do tego ultra-energooszczędny Building Energy Management System do monitorowania i zarządzania energią.

Na 40. piętrze będzie dostępny wyłącznie dla najemców taras, a budynek zapewni około 280 miejsc parkingowych z ładowarkami dla samochodów elektrycznych i specjalnym parkingiem dla rowerów.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula


Projekt The Bridge został stworzony przez holenderską pracownię UN Studio we współpracy z polsko-belgijską Pracownią Architektury PROJEKT.Budowa ma zostać ukończona w pierwszym kwartale 2025 roku.


Towarowa Towers

Przy ulicy Prostej trwa budowa wież mieszkalnych Towarowa Towers. Bliźniacze apartamentowce osiągnęły już docelowe 95 metrów wysokości.Inwestycja Asbud Group ma już praktycznie kompletną elewację.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula


Projekt całości, opracowany przez FS&P Arcus, obejmuje dwie takie same, dwudziestodziewięciopiętrowe wieże oraz trzy mniejsze budynki apartamentowe o wyższym standardzie. Łącznie kompleks będzie oferować około 900 lokali.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Generalnym wykonawcą jest firma Hochtief Polska która w swoim portfolio ma realizację takich inwestycji jak Rondo Jeden i Cosmopolitan.

Elewacja ze szkła i aluminium będzie w nocy podświetlona nadając bryle ciekawego rytmu.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Głównym przeznaczeniem inwestycji będzie użytkowanie mieszkalne, jednak na parterze znajdą się także lokale usługowe. Ta mieszanka dobrze wpisze się w otoczenie, w którym dominują głównie biurowce klasy A.


Skyliner II

W bezpośrednim sąsiedztwie Towarowa Towers na dobre rozpoczęła się budowa biurowca Skyliner II. 130-metrowy wieżowiec będzie połączony wspólnym podium ze pierwszym etapem kompleksu. Nowa inwestycja Karimpol SA ma liczyć 23 tysiące metrów kwadratowych powierzchni rozmieszczonej na 28 kondygnacjach.

Materiały Inwestora
Materiały Inwestora


Pod względem architektonicznym budynek będzie nawiązywał do pierwszej fazy kompleksu Skyliner oddanego do użytku na początku 2021 roku i w naturalny sposób dopełni pozostałą przestrzeń działki.

fot. mickam
fot. mickam


Za projekt odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci a generalnym wykonawcą jest firma Warbud.

Upper One

U zbiegu ulicy Grzybowskiej i Alei Jana Pawła Drugiego powstaje wieżowiec Upper One.

Inwestycja budowana jest na miejscu wyburzonego biurowca Atrium International przez wykonawcę spółkę budowlaną Strabag.

REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora

130-metrowy gmach będzie pełnił funkcję biurowo-hotelową. Projekt realizowany jest w czasie trwającej w Warszawie luki podażowej – jest to jedyny biurowiec w budowie w Centralnym Obszarze Biznesu. Inwestorem jest Strabag Real Estate a za projekt odpowiada pracownia Medusa Group.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Upper One wprowadzi na rynek stolicy 35 tysięcy metrów kwadratowych ultranowoczesnej i zrównoważonej przestrzeni biurowej, a także około 11 000 metrów kwadratowych powierzchni hotelowej.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

W całym kompleksie powstanie ponad 200 miejsc parkingowych, w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych.


Roma Tower

Na działce u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater ma powstać 170-metrowy biurowiec klasy A - Roma Tower.

Inwestorem projektu jest BBI Development oraz między innymi Archidiecezja Warszawska, na której to terenie tuż przy kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła ma powstać budowla.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Realizacja była już wielokrotnie przekładana i nadal się nie rozpoczęła. Inwestor zapowiedział za to budowę nowego domu parafialnego oraz rewitalizację Ogrodów Świętej Barbary w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłego drapacza chmur.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Autorem wszystkich tych koncepcji jest pracownia Juvenes Projekt.

fot. Charlie , Ogrody Św. Barbary w Warszawie
fot. Charlie , Ogrody Św. Barbary w Warszawie

Pod budynkiem przewidziano podziemny parking z 245 miejscami postojowymi. W wieżowcu znajdą się także powierzchnie handlowe, sala konferencyjna i centrum fitness & SPA.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula


Myślicie że budowa w końcu ruszy? Dajcie znać w komentarzach!


Lilium Tower

Tuż naprzeciwko Dworca Centralnego w miejscu, gdzie jest obecnie Galeria Lim, miał powstać 260-metrowy drapacz chmur Lilium Tower.

Autorem projektu była, nieżyjąca już, ikona architektury Zaha Hadid.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Przypominający lilie lub kolbę kukurydzy obiekt miał już pozwolenie na budowę a jego ukończenie planowano na 2012 rok.

Inwestorem jest spółka Lilium za którą stoi izraelski filantrop i biznesmen Ahron Gover Frenkel. Mówimy jest, bo spółka działa do dziś, a projekt nadal widnieje na stronie dewelopera Golden Star Properities, do którego należy centrum LIM, czyli Marriott.

Materiały inwestora
Materiały inwestora


Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz w 2008 wydała decyzję dla budynku zawierającego „apartamenty, hotel, usługi, garaż podziemny, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i wjazdami”.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Lilium Tower miał oferować 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Koszt budowy określono na 100 mln euro.

Myślicie że budynek ma jeszcze szansę powstać? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA