REKLAMA
Znaleziono 7026 wyników
[Polska] Powstaną nie tylko mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Powstaną nie tylko mieszkania
Poza budową inwestycji mieszkaniowych, deweloperzy planują projekty biurowe i handlowe. Portal nie...
Mazowieckie: Nowy przystanek w Józefinie zwiększy dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Mazowieckie: Nowy przystanek w Józefinie zwiększy dostęp do kolei
Mieszkańcy podwarszawskiego Józefina zyskają dostęp do kolei i wygodne połączenie z Warszawą. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, zbudowały w Józefinie dwa nowe perony. Od soboty, 14 października, na przystanku zatrzymają się 86 pociągi pasażerskie jadące m.in. w kierunku Warszawy, Siedlec, Białej Podlaskiej i Terespola.
Lepszy dostęp do pociągów dla mieszkańców Sosnowca i Jaworznaartykuł
Pokaż artykuł
Lepszy dostęp do pociągów dla mieszkańców Sosnowca i Jaworzna
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększą dostęp do kolei w woj. śląskim. Mieszkańcy Sosnowca i Jaworzna zyskają lepsze warunki podróży do Katowic, Mysłowic i Krakowa z nowego przystanku Sosnowiec Centrum Handlowe Jęzor. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na projekt i budowę przystanku w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Lepszy dostęp do kolei w lubuskim – będzie nowy przystanek pod Zieloną Górąartykuł
Pokaż artykuł
Lepszy dostęp do kolei w lubuskim – będzie nowy przystanek pod Zieloną Górą
Mieszkańcy miejscowości Słone zyskają dogodniejszy dostęp do kolei. Na linii między Zieloną Górą a Żarami powstanie nowy przystanek. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na realizację inwestycji z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Prace, przewidywane obecnie do końca 2024 r., warte są blisko 2,5 mln zł.
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]
Między Poznaniem a Wolsztynem już od najbliższej niedzieli (12 marca) znów pojadą pociągi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na odcinku Drzymałowo – Wolsztyn. Dla podróżnych przygotowano wygodne perony. Sprawne przejazdy zapewni wymieniony tor i nowoczesne urządzenia sterownia. Zakończenie całej inwestycji za ok. 108 mln zł z wielkopolskiego RPO planowane jest w II poł. br.
Wielka kolejowa inwestycja za 583 mln zł w Gliwicach [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka kolejowa inwestycja za 583 mln zł w Gliwicach [ZDJĘCIA]
Efektem dużej inwestycji na stacji Gliwice Łabędy będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców. Usprawnią się przewozy towarowe w aglomeracji gliwickiej. Prace kolejowe i miejskie są zaawansowane, od 1 września przewidziano zmiany w komunikacji. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ma wartość 583 mln zł ze środków budżetowych.
ROBYG SA wypłaci 0,12 zł dywidendy na akcjęartykuł
Pokaż artykuł
ROBYG SA wypłaci 0,12 zł dywidendy na akcję
ZWZA ROBYG SA zdecydowało o przeznaczeniu zysku za 2011 rok na dywidendę. Na konto akcjonariuszy tra...
[Kraków] Elektrociepłownia burzy 220 metrowy kominartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Elektrociepłownia burzy 220 metrowy komin
226 metrowy komin na krakowskim Łęgu, oddany do użytku jako pierwszy 42 lata temu, zostanie rozebran...
Jest pierwsza decyzja w sprawie budowy nowoczesnego kompleksu biurowego na Oporowieartykuł
Pokaż artykuł
Jest pierwsza decyzja w sprawie budowy nowoczesnego kompleksu biurowego na Oporowie
Logintrans Sp. z o.o. planuje zrealizować przy ulicy Awicenny we Wrocławiu biurowiec za 100 mln zł....
[Wrocław] Lokum Deweloper zaprezentował wyniki finansowe po III kw. 2017 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Lokum Deweloper zaprezentował wyniki finansowe po III kw. 2017 r.
Grupa Lokum Deweloper osiągnęła po III kw. 2017 r. 65 mln zł przychodów i 7,2 mln zł zysku netto (ro...
[Poznań] Rozpoczęto montaż pokrycia dachowego w Młynie nad Cybinąartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Rozpoczęto montaż pokrycia dachowego w Młynie nad Cybiną
Trwają systematyczne prace na budowach w Poznaniu. W tym mieście swoje inwestycje Młyn nad Cybiną i...
Kraków: Stelmachów Park – Mak Dom buduje blisko 300 mieszkań na Prądniku Białym [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Stelmachów Park – Mak Dom buduje blisko 300 mieszkań na Prądniku Białym [WIZUALIZACJE]
Warszawska grupa deweloperska ponownie postawiła na stolicę małopolski. Po Apartamentach pod Magnoli...
Wrocław: CTE sprzedaje grunt pod biurowiec przy Sky Towerze [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: CTE sprzedaje grunt pod biurowiec przy Sky Towerze [WIZUALIZACJE]
Wrocławski deweloper planował stworzyć przy ulicy Wielkiej swoją siedzibę. Po uzyskaniu pozwolenia n...
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotych
Grupa Enea podsumowała trzy kwartały 2025 roku. Poinformowała, że przeznaczyła już 4,4 mld zł na inwestycje – to dwa razy więcej niż rok wcześniej. Największe środki trafiły w odnawialne źródła energii, ale spółka rozbudowuje też infrastrukturę sieciową, rozwija nowe bloki gazowe oraz zazielenia energetykę węglową.
Zakończyła się budowa Alchemium – nowego serca nauki na Politechnice Łódzkiej [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się budowa Alchemium – nowego serca nauki na Politechnice Łódzkiej [FILM+ZDJĘCIA]
Zakończyła się realizacja jednej z najważniejszych inwestycji w infrastrukturę akademicką w Polsce. ALSTAL Grupa Budowlana jako Generalny Wykonawca zrealizowała nowoczesny kompleks dydaktyczno-laboratoryjny Alchemium na terenie Politechniki Łódzkiej. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w sobotę 24 maja 2025 roku i było częścią obchodów jubileuszu 80-lecia uczelni.
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MWartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MW
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MW. Ostateczna umowa kupna podpisana z EDP Renewables Polska dotyczy jednych z najbardziej efektywnych jednostek onshore w kraju. To już kolejna akwizycja odnawialnych źródeł energii zrealizowana w tym roku przez koncern. Grupa ORLEN dysponuje obecnie blisko 500 MW mocy zainstalowanych w lądowych farmach wiatrowych i jest w tym obszarze w ścisłej krajowej czołówce.
Grupa Energa planuje kolejne inwestycje w Polsce. Ma już 1 GW w źródłach wytwórczych OZE [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Grupa Energa planuje kolejne inwestycje w Polsce. Ma już 1 GW w źródłach wytwórczych OZE [FILM]
Moc osiągalna źródeł odnawialnych Grupy Energa przekroczyła 1 GW. To oznacza, że instalacje, zarządzane przez Energę Wytwarzanie, mogą w ciągu roku wyprodukować energię dla ok. miliona gospodarstw domowych. Na finalizację czekają kolejne projekty OZE o łącznej mocy ok. 300 MW. To istotny krok na drodze do realizacji założeń transformacji energetycznej i strategii Grupy ORLEN do 2035.
Polska spółka PZL Defence (Grupa Unimot) chce produkować małogabarytowe silniki turboodrzutowe. Ma umowę z ukraińską spółkąartykuł
Pokaż artykuł
Polska spółka PZL Defence (Grupa Unimot) chce produkować małogabarytowe silniki turboodrzutowe. Ma umowę z ukraińską spółką
PZL Defence (spółka z Grupy Unimot) oraz ukraińska spółka JSC „Ivchenko-Progress” podpisały memorandum o współpracy w zakresie rozwoju, produkcji i komercjalizacji małogabarytowych silników turboodrzutowych oraz innych technologii dla sektora lotniczego i obronnego.
[Warszawa] Karolkowa Business Park z nowymi najemcami!artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Karolkowa Business Park z nowymi najemcami!
Grupa ASBUD podpisała kolejne umowy najmu w biurowcu Karolkowa Business Park. Do budynku Karolkowa B...
PGE i firma ZE PAK należąca do Zygmunta Solorza, powołają spółkę realizującą projekt budowy elektrowni jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
PGE i firma ZE PAK należąca do Zygmunta Solorza, powołają spółkę realizującą projekt budowy elektrowni jądrowej
Polska Grupa Energetyczna i ZE PAK podpisały we wtorek, 7 marca porozumienie wstępne dotyczące utworzenia wspólnej spółki celowej, realizującej projekt budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim. Poprzez obecność w projekcie PGE, spółka będzie zabezpieczała interes Skarbu Państwa.
REKLAMA