Amerykańska firma Molex uruchomi fabrykę w Katowicach. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracyMateriały prasowe

Amerykańska firma Molex uruchomi fabrykę w Katowicach. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża inwestycja zagraniczna i dużo nowych miejsc pracy w Katowicach. Wyspecjalizowana w branży elektronicznej amerykańska Grupa Molex uruchomi nowy zakład produkcyjny w stolicy województwa śląskiego. Powstanie kilkaset miejsc pracy.

Grupa Molex, należąca do amerykańskiego koncernu Koch Industries, planuje powiększyć swoją bazę produkcyjną na potrzeby zaawansowanych urządzeń medycznych oraz rozwiązań do pojazdów elektrycznych. Zdecydowała się na inwestycję w Polsce. Na lokalizację swojej nowoczesnej fabryki wybrała Katowice.

Firma poinformowała, że przy zakładanych zdolnościach produkcyjnych, w pierwszych obiektach na terenie kampusu zatrudnionych zostanie około 350 pracowników.

Pracę znajdą m.in. wysoko wykwalifikowani operatorzy produkcji, inżynierowie, projektanci i specjaliści ds. jakości.

Materiały prasowe

W pierwszym etapie w Katowicach uruchomiony zostanie zakład o powierzchni 23 tys. mkw., z perspektywą rozbudowy do prawie 85 tys. mkw. Będzie to kolejny zakład Grupy Molex w Polsce, po oddziałach w Rokitkach i Sulęcinie.

REKLAMA

– W pierwszym etapie zadaniem zakładu będzie przede wszystkim dostarczanie urządzeń medycznych dla Phillips-Medisize - spółki grupy Molex, dostarczającej produkty i rozwiązania dla branż farmaceutycznej, diagnostycznej i medycznej. Katowickie centrum uzupełnieni dotychczasową działalność tej firmy, na potrzeby której pracują obecnie po dwie fabryki w Irlandii i Finlandii oraz po jednej w Danii i Czechach – poinformował inwestor w komunikacie.

– W obiekty, które w początkowym okresie będą służyć Phillips-Medisize do produkcji urządzeń farmaceutycznych, medycznych i diagnostycznych, Molex zainwestował dotąd 110 mln dol. W zakładzie będą odbywały się m.in. montaż urządzeń medycznych, pakowanie, obsługa leków i formowanie wtryskowe – poinformowała Grupa Molex.

W nowym zakładzie w Katowicach wytwarzany będzie osprzęt dla ogniw akumulatorowych do pojazdów elektrycznych oraz systemy szyn zbiorczych dużej mocy dla pionu elektryfikacji Grupy Molex i rozwiązania dla pojazdów elektrycznych i elektryfikacji.

Materiały prasowe

O inwestorze:

Grupa Molex należy do amerykańskiego koncernu Koch Industries, którego częścią są też działające już w Polsce zakłady produkcyjne i centra usługowe firm Guardian Glass, SRG Global, Infor i Koch Business Solutions. Łącznie zatrudniają one blisko 2,4 tys. osób. W spółkach Grupy Koch pracuje ponad 120 tys. osób w ok. 60 krajach świata.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
POD LUPĄ(gość)
Distruction MSM jurnalist bring wars to Europ from Isreal. And focusing attension on war fearmangering warmangering instead focusing on most important CBDC digital central planning BIS-IMF-FED. Cashless sociaty push programable token of nothingness follows by Neurolink brain implant AI humanoid SLAVERY death.  There should never be central digital cryptocurrency token in a hand of AI Banking Cartel from Swizerland!!!! Never AI google BIS-IMF-FED currencies monopoly triangle CBDC taking over entire world this is not accept able never!!!
AMERICAN HITMEN(gość)
Przecież 110milionow $ X 4,40zl  firma w Katowicach to śmierdzi mi na kilometr NIE!! Ciągle ostrzegam bezpieczeństwo energetyczne naszego Narodu leży w górnictwie. Zawsze wiedziałem że Niemcy chcą przejąć nasze kopalnie za bezcen Amerykanskie firmy zawsze o to podejrzewam. A po tym artykule nawet go nie będę czytał już wiem jak działają jak nie militaria to pieniądze FED i American Hitman. Takie firmy z takim kapitałem od razu powinny być inwigilowane każde działanie podejrzenia ,korupcję,  szpiegostwo ,przekupstwo , skupywanie terenów czerwona lampka. Nie może być tak że dziedzictwo Narodu Polskiego po wypracowaliśm ciężko po cierpieniach i wojnach Narod zostaję skolonizowane kupion przez wklepanym do Bankwego systemu  FED numery na koncie.
REKLAMA