REKLAMA
Znaleziono 6706 wyników
Za ok. 2 mld zł powstanie pierwszy odcinek linii kolejowej, która połączy Kraków z Podhalem i Sądecczyznąartykuł
Pokaż artykuł
Za ok. 2 mld zł powstanie pierwszy odcinek linii kolejowej, która połączy Kraków z Podhalem i Sądecczyzną
Podpisano kolejną umowę na realizację prac budowlanych w ramach największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych na południu kraju. Do połowy 2029 roku na odcinku Szczyrzyc - Tymbark powstaną tory, tunele, wiadukty i mosty. To pierwszy fragment zupełnie nowej linii kolejowej, budowanej w ramach projektu „Podłęże-Piekiełko”. Inwestycja za niemal 1,7 mld zł netto sfinansowana będzie ze środków budżetowych.
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrza
Budowa ok. 6-kilometrowego odcinka torów oraz modernizacja istniejącego ok. 3-kilometrowego torowiska, przebudowa i budowa obiektów infrastruktury kolejowej, budowa wiaduktów, dwóch łącznic i przystanków kolejowych. To najważniejsze prace, jakie konieczne są do wykonania, aby odbudować połączenie kolejowe z Bytomia do Rudy Śląskiej Chebzia i Zabrza. Ten jeden z najważniejszych projektów inwestycyjnych związanych z rozwojem kolei w Bytomiu realizowany jest przez PKP PLK i Miasto Bytom, które pozyskało na realizację tego projektu środki z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w kwocie 600 tys. zł.
Łódź: prace przy tunelu średnicowym stoją, koszty rosną. PKP PLK rozważa zerwanie kontraktu z wykonawcąartykuł
Pokaż artykuł
Łódź: prace przy tunelu średnicowym stoją, koszty rosną. PKP PLK rozważa zerwanie kontraktu z wykonawcą
Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią znalazła się w krytycznym punkcie. PKP PLK nie wyklucza zerwania umowy z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów (PBDiM), które od miesięcy nie prowadzi prac. Wykonawca odpowiada, że jest gotów natychmiast wrócić na plac budowy — o ile inwestor zapewni finansowanie. Obie strony podkreślają, że do ukończenia inwestycji potrzeba 14 miesięcy, ale koszty wzrosły już o 60%.
Zabytkowy dworzec w Olkuszu przejdzie dużą metamorfozę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec w Olkuszu przejdzie dużą metamorfozę [WIZUALIZACJE]
Już wkrótce rozpocznie się przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Olkuszu, w województwie małopolskim. Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą i niebawem przekażą mu plac budowy. Rewitalizację przejdzie nie tylko elewacja budynku i jego wnętrze, ale także otoczenie dworca.
Latem bieżącego roku podróżni zyskają nowe możliwości podróży koleją na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Latem bieżącego roku podróżni zyskają nowe możliwości podróży koleją na Podkarpaciu
Latem bieżącego roku podróżni zyskają nowe możliwości podróży koleją na Podkarpaciu. Już w lipcu przygotowane będą dla nich komfortowe przystanki Tarnobrzeg Ocice, Tarnobrzeg Sobów, Tarnobrzeg Wielowieś. Wrócą bezpośrednie połączenia w kierunku Sandomierza, Warszawy oraz Stalowej Woli i Rzeszowa. To efekt postępujących prac w ramach inwestycji na liniach nr 25, 74 i 78 na odcinku Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Sandomierz – Ocice – Padew.
Trwa przebudowa stacji kolejowej Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa przebudowa stacji kolejowej Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]
Wygodny dostęp do pociągów z nowych peronów, windy w przejściu podziemnym dodatkowy peron – tak zmienia się stacja Kraków Płaszów. Na drugiej pod względem wielkości stacji w mieście będą łatwe przesiadki między połączeniami dalekobieżnymi, regionalnymi oraz komunikacją miejską. Projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowany jest ze środków unijnych z instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Nowy Program utrzymaniowy na kolei do 2028 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Nowy Program utrzymaniowy na kolei do 2028 roku
7 listopada 2023 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Rządowy program wsparcia zadań zarządców infrastruktury kolejowej, w tym w zakresie utrzymania i remontów, do 2028 roku”, przedłożoną przez Ministra Infrastruktury.
Dodatkowe ułatwienia dla podróżnych na zmodernizowanej stacji Rzeszów Główny [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe ułatwienia dla podróżnych na zmodernizowanej stacji Rzeszów Główny [ZDJĘCIA]
Na stacji Rzeszów Główny podróżni zyskali lepszą dostępność do informacji pasażerskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uruchomiły nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na peronach i w przejściu podziemnym. Inwestycja została zrealizowana za ponad 8 mln zł netto ze środków POIiŚ.
Nowe urządzenia zwiększą bezpieczeństwo na przejazdach w województwie podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
Nowe urządzenia zwiększą bezpieczeństwo na przejazdach w województwie podkarpackim
Dziesięć przejazdów kolejowo-drogowych na Podkarpaciu zyska nowe zabezpieczenia, dzięki wymianie urządzeń. Wyższy będzie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 10 mln zł netto na realizację kolejnego zadania. Inwestycja finansowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO).
Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie wstrzymana. Co dalej? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie wstrzymana. Co dalej? [WIZUALIZACJE]
Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie zatrzymała się. Co dalej? W związku z brakiem porozumienia z dotychczasowym wykonawcą przebudowy dworca kolejowego w Koszalinie, Polskie Koleje Państwowe S.A. – kierując się koniecznością zapewnienia najwyższych standardów realizacji inwestycji publicznych – podjęły strategiczną decyzję o przygotowaniu nowego przetargu na dokończenie robót.
Przebudowa centrum Katowic. Kolejne utrudnieniaartykuł
Pokaż artykuł
Przebudowa centrum Katowic. Kolejne utrudnienia
Od soboty 21 kwietnia nie będą kursować tramwaje pomiędzy katowickim rynkiem i Zawodziem. To kolejne...
W Olkuszu powstanie największy w regionie park handlowy [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
W Olkuszu powstanie największy w regionie park handlowy [WIZUALIZACJA]
W wijewództwie małopolskim powstanie kolejny nowy park handlowy. W Olkuszu przy zbiegu ulic DK 94 i ul. Sławkowskiej powstanie nowy park handlowy. Projekt realizowany będzie w ramach formuły joint venture grupy BOIG i BiG. Grunt pod inwestycje został już nabyty.
[Polska] Na budowach mieszkań praca wreartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Na budowach mieszkań praca wre
Branża mieszkaniowa to obecnie jeden z najbardziej rozgrzanych sektorów gospodarki. Liczba rozpoczyn...
[Aglomeracja Wrocławska] CeDo planuje rozbudowę fabryki w Kątach Wrocławskichartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] CeDo planuje rozbudowę fabryki w Kątach Wrocławskich
CeDo Sp. z o.o., polski oddział grupy CeDo rozbuduje po raz kolejny swoją polską fabrykę, zlokalizow...
Lider branży mleczarskiej w Polsce, rozbudowuje fabrykę w Piotrkowie Kujawskimartykuł
Pokaż artykuł
Lider branży mleczarskiej w Polsce, rozbudowuje fabrykę w Piotrkowie Kujawskim
Kolejna inwestycja Grupa Polmlek, lidera branży mleczarskiej w Polsce. Ta znana spółka rozbudowuje swój zakład produkcyjny zlokalizowany w Piotrkowie Kujawskim. Wykonawcą inwestycji jest firma Commercecon, specjalizująca się w budownictwie przemysłowym.
Znaczenie prawobrzeżnych dzielnic Warszawy systematycznie rośnieartykuł
Pokaż artykuł
Znaczenie prawobrzeżnych dzielnic Warszawy systematycznie rośnie
• Rynek biurowy w stolicy historycznie koncentrował się przede wszystkim na Śródmieściu, Woli i Mokotowie
ROBYG SA wypłaci 0,12 zł dywidendy na akcjęartykuł
Pokaż artykuł
ROBYG SA wypłaci 0,12 zł dywidendy na akcję
ZWZA ROBYG SA zdecydowało o przeznaczeniu zysku za 2011 rok na dywidendę. Na konto akcjonariuszy tra...
[Kraków] Elektrociepłownia burzy 220 metrowy kominartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Elektrociepłownia burzy 220 metrowy komin
226 metrowy komin na krakowskim Łęgu, oddany do użytku jako pierwszy 42 lata temu, zostanie rozebran...
Jest pierwsza decyzja w sprawie budowy nowoczesnego kompleksu biurowego na Oporowieartykuł
Pokaż artykuł
Jest pierwsza decyzja w sprawie budowy nowoczesnego kompleksu biurowego na Oporowie
Logintrans Sp. z o.o. planuje zrealizować przy ulicy Awicenny we Wrocławiu biurowiec za 100 mln zł....
[Wrocław] Lokum Deweloper zaprezentował wyniki finansowe po III kw. 2017 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Lokum Deweloper zaprezentował wyniki finansowe po III kw. 2017 r.
Grupa Lokum Deweloper osiągnęła po III kw. 2017 r. 65 mln zł przychodów i 7,2 mln zł zysku netto (ro...
REKLAMA