REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Amerykańska firma Verkada otwiera hub technologiczny w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Verkada otwiera hub technologiczny w Krakowie
Kolejna amerykańska firma zdecydowała się zainwestować w stolicy Małopolski. Firma Verkada, lider w dziedzinie systemów zarządzania budynkami przedsiębiorstw i ich bezpieczeństwa, ogłosiła w środę, 14 grudnia otwarcie nowego hubu technologicznego w Krakowie.
Dealz otworzy nowy sklep w Bełchatowieartykuł
Pokaż artykuł
Dealz otworzy nowy sklep w Bełchatowie
Dealz zdecydował się na otwarcie nowego sklepu w Bełchatowie, w województwie łódzkim. Ta międzynarodowa sieć sklepów zdecydowała się na wynajęcie powierzchni handlowej w powstającej na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego, nowej galerii handlowej Bawełnianka. Sklep zajmie 470 mkw. Otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę 2023 roku.
Niemiecka firma z branży automotive Brose Sitech zwiększa inwestycje w Głogowieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma z branży automotive Brose Sitech zwiększa inwestycje w Głogowie
Kolejny duża, zagraniczna firma stawia na rozwój swojej fabryki na Dolnym Śląsku. Niemiecki koncern Brose Sitech zakończył właśnie rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w Głogowie i już planuje kolejną inwestycję w tej lokalizacji.
Największy Supersam w Warszawie zostanie zlikwidowanyartykuł
Pokaż artykuł
Największy Supersam w Warszawie zostanie zlikwidowany
Z handlowej mapy Warszawy znika kolejny znany od wielu lat obiekt handlowy – największy Supersam przy ulicy Puławskiej 2, na Mokotowie. Jak poinformował zarząd Supersamu, przyczyną zaprzestania działalności tego sklepu jest "zmiana sytuacji gospodarczej" oraz preferencji i nastrojów konsumenckich, obserwowane na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Kraków idzie zgodnie z planem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Kraków idzie zgodnie z planem [ZDJĘCIA]
Już wkrótce w pierwszym biurowcu krakowskiej inwestycji realizowanej przez White Star Real Estate i Cain International – The Park Kraków przy ul. Saskiej – pojawi się główny najemca – właściciel marki 4F – firma OTCF. Zaawansowana jest także budowa drugiego budynku – B2. Jego oddanie do użytkowania ma nastąpić w II kw. 2023 r. Ponadto, deweloper przygotowuje się do rozpoczęcia prac budowlanych przy budynkach B3 i B4. Mają one ruszyć w pierwszej połowie 2023 r. Trwają również prace projektowe dotyczące 4 kolejnych budynków biurowych tj. B5-B8, wchodzących w II fazę projektu.
Stokrotka zamiast Biedronki. W grudniu otworzą nowy sklep w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Stokrotka zamiast Biedronki. W grudniu otworzą nowy sklep w Gdańsku
W połowie grudnia zakończy się przebudowa obiektu handlowego i otwarty zostanie nowy sklep Stokrotka, przy Alei Jana Pawła II w Gdańsku.
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnieartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnie
Konsorcjum firm Instal Warszawa i Paprec Energies rozpoczyna budowę Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Inwestycja powstaje przy ul. Sikorskiego w Krośnie, w sąsiedztwie Elektrociepłowni Krosno. Planowany termin zakończenia prac i oddania instalacji do użytku to wrzesień 2024 roku.
Na budowie hali zdjęciowej TVP przy ul. Woronicza 17 w Warszawie pojawiła się wiecha [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na budowie hali zdjęciowej TVP przy ul. Woronicza 17 w Warszawie pojawiła się wiecha [WIZUALIZACJE]
Korporacja Budowlana DORACO zakończyła roboty konstrukcyjne przy budowie nowoczesnej hali zdjęciowej dla Telewizji Polskiej. W uroczystości zawieszenia symbolicznej wiechy udział wzięli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz podwykonawców. Inwestycja powstaje w Warszawie na terenie głównej siedziby TVP przy ulicy Woronicza 17. Zgodnie z założeniami oddanie gotowego obiektu do użytkowania, realizowanego w systemie "zaprojektuj i wybuduj", planowane jest w pierwszym kwartale 2024 r.
Rusza projektowanie dwujezdniowej DK62 – ulicy Wyszogrodzkiej w Płockuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza projektowanie dwujezdniowej DK62 – ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku
9 grudnia 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 62 w Płocku (ul. Wyszogrodzka).
Przebudowa Warszawskiego Węzła Kolejowego ze wsparciem unijnymartykuł
Pokaż artykuł
Przebudowa Warszawskiego Węzła Kolejowego ze wsparciem unijnym
14 grudnia 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie dla projektu "Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, etap I".
Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku z akceptacją Rady Ministrów [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku z akceptacją Rady Ministrów [FILM]
Ponad 2,5 tys. km nowych dróg szybkiego ruchu oraz dokończenie trwających inwestycji, pełna sieć autostrad i dróg ekspresowych – to założenia przyjętego przez Radę Ministrów 13 grudnia 2022 r. Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.).
Develia przekazuje mieszkania w VI i VII etapie osiedla Centralna Park [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Develia przekazuje mieszkania w VI i VII etapie osiedla Centralna Park [ZDJĘCIA]
Develia rozpoczęła przekazywanie kluczy w VI i VII etapie osiedla Centralna Park na krakowskich Czyżynach. W ramach tych faz inwestycji powstało 478 lokali o powierzchniach od 25 do 86 metrów kwadratowych. Budowa trwała odpowiednio 22 miesiące dla VI etapu i 17 miesięcy dla VII etapu.
Pronar rozbudował fabrykę w Narwi, w województwie podlaskim. Powstały kolejne nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Pronar rozbudował fabrykę w Narwi, w województwie podlaskim. Powstały kolejne nowe miejsca pracy
Zaledwie pół roku po uruchomieniu nowej hali produkcyjnej w Siemiatyczach Pronar otwiera kolejne. I to aż trzy, choć tym razem w Narwi (pow. hajnowski), gdzie mieści się również siedziba główna firmy. Każda z powstałych hal ma inną specyfikę, ale ogólny cel przyświecający ich budowie był wspólny. Dalsze zwiększenie mocy produkcyjnych, a w konsekwencji umocnienie pozycji marki w Polsce i ponad 80 innych krajach, gdzie firma eksportuje swoje maszyny i komponenty. Przybędzie też nowych miejsc pracy.
Firma z branży automotive SAPA Polska otrzymała rządowy grant. Zainwestuje ponad 51 mln zł w Sosnowcuartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive SAPA Polska otrzymała rządowy grant. Zainwestuje ponad 51 mln zł w Sosnowcu
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie śląskim. Specjalizująca się w produkcji części motoryzacyjnych z plastiku, gumy i metalu firma SAPA Polska, kosztem ponad 51,3 mln zł rozbuduje swój polski zakład produkcyjny w Sosnowcu. Zwiększy też zatrudnienie o 30 osób. Firmę wsparła swoim doradztwem Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Inwestor kilkanaście dni temu otrzymał rządowy grant na realizację tego przedsięwzięcia.
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku. Elektrownia o mocy 12 MW usytuowana będzie na terenach rolniczych i nieużytkach o powierzchni aż około 18 ha. Budowa farmy ruszy w I kwartale przyszłego roku, a do końca 2023 roku popłynie z niej pierwsza energia odnawialna, z której korzystać będą przede wszystkim jaworzanie. W pierwszej kolejności zasili ona bowiem szkoły i przedszkola, stacje uzdatniania wody, przepompownię czy miejską oczyszczalnię.
Pod Warszawą powstanie kolejne wielkie data centerartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie kolejne wielkie data center
Kolejna wielka inwestycja w aglomeracji warszawskiej. Firma Atman zakupiła działkę pod budowę kolejnego data center. Teren o powierzchni 5,5 hektara jest położony w Duchnicach k. Ożarowa Mazowieckiego w powiecie warszawskim zachodnim. Otwarcie kampusu Centrum Danych Atman Warszawa-3 o docelowej mocy IT 43 MW jest zaplanowane na IV kwartał 2024 r.
Luware, szwajcarska firma z branży IT zwiększy zatrudnienie w swoim centrum R&D w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Luware, szwajcarska firma z branży IT zwiększy zatrudnienie w swoim centrum R&D w Gdańsku
Luware, firma posiadająca oddziały w Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA, rozwija swój oddział w Gdańsku i poszukuje doświadczonych i utalentowanych software deweloperów.
W logistyce kryzysu nie widać. 6 na 10 firm w Polsce planuje wzrost obrotów i nowe rekrutacjeartykuł
Pokaż artykuł
W logistyce kryzysu nie widać. 6 na 10 firm w Polsce planuje wzrost obrotów i nowe rekrutacje
W Polsce po trzecim kwartale 2022 r. znajduje się ponad 27 mln mkw. powierzchni przemysłowo-logistycznych. To o 19 proc. więcej w porównaniu rok do roku. Aż siedem regionów ma aktualnie ponad 1 mln mkw. tego typu przestrzeni. Logistyka nie zwalnia i ma apetyt na więcej. Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego, 58 proc. przedstawicieli sektora spodziewa się wzrostu obrotów, taki sam odsetek planuje zatrudniać – wynika z raportu CBRE i Panattoni "Confidence Index 2022". Wyzwaniem będzie spadająca dostępność powierzchni, bo choć słabnie zainteresowanie e-commerce magazynami, widać boom w produkcji.
W Rzeszowie otwarto nowe centrum operacyjne Voice Contact Centerartykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie otwarto nowe centrum operacyjne Voice Contact Center
Voice Contact Center (VCC), spółka z grupy OEX oferująca m.in. usługi outsourcingu infolinii, planuje zwiększenie zatrudnienia i otwarcie nowego biura w Rzeszowie. To efekt intensywnego rozwoju spółki oraz poszerzenia portfolio klientów Voice Contact Center. Spółka w 2022 roku rozpoczęła współpracę między innymi z TAURON Obsługa Klienta, niemiecką marką meblową Loberon, siecią bezobsługowych wypożyczalni rowerów Nextbike oraz CCC.
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana będzie w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
REKLAMA