REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Rusza budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatiaartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia
Wojewoda Lubelski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka drogi ekspresowej S19 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego.
Trwa budowa nowej siedziby Muzeum Getta Warszawskiego [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa nowej siedziby Muzeum Getta Warszawskiego [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy, na Woli postępują prace nad nową siedzibą Muzeum Getta Warszawskiego. Inwestycja, realizowana pod nazwą „Renowacja i rozbudowa zabytkowych budynków dawnego Szpitala Dziecięcego Bersohnów i Baumanów przy ul. Siennej 60 / Śliskiej 51 w Warszawie wraz z ich adaptacją na cele wystawiennicze i edukacyjne oraz realizacja Mediateki – części wystawy stałej Muzeum Getta Warszawskiego”, osiąga kolejne kamienie milowe.
Warszawa inwestuje w sport: trwa budowa pływalni na Białołęceartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa inwestuje w sport: trwa budowa pływalni na Białołęce
Przy ulicy Ostródzkiej trwa budowa nowoczesnego kompleksu basenowego. Dzisiaj z udziałem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz władz dzielnicy Białołęka został wmurowany akt erekcyjny. Budowa pływalni wchodzi obecnie w najbardziej intensywny etap prac. Zakończenie inwestycji jest planowane na drugą połowę 2027 roku.
Rusza budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
W czwartek, 21 maja, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podpisano umowę na realizację nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Dekpol Budownictwo, a wartość przedsięwzięcia przekracza 150 mln zł.
Dobiega końca budowa nowego przystanku kolejowego w Radomiu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca budowa nowego przystanku kolejowego w Radomiu [FILM]
PKP PLK S.A. budują w Radomiu kolejny nowy przystanek – Radom Południowy. Trzy nowe perony powstają obok kładki dla pieszych, do realizacji której zobowiązało się Miasto. Pasażerowie zyskają wygodny transport do pracy i szkół.
Ekspresowa budowa mieszkań miejskich przy Pabianickiej w Łodzi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Ekspresowa budowa mieszkań miejskich przy Pabianickiej w Łodzi [ZDJĘCIA]
Budowa bloku przy ul. Pabianickiej w Łodzi idzie w ekspresowym tempie! Powstaną tu 153 mieszkania miejskie oraz przestrzeń do spotkań i integracji dla seniorów.
Na Podhalu ruszyła budowa gigantycznego kompleksu Nowotarskie Termy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Podhalu ruszyła budowa gigantycznego kompleksu Nowotarskie Termy [WIZUALIZACJE]
W stolicy Podhala Nowym Targu rozpoczęła się budowa pierwszych w historii miasta basenów termalnych – inwestycji, na którą mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy czekali od dekad. Kompleks o gigantycznej kubaturze 250 tysięcy metrów sześciennych i powierzchni lustra wody sięgającej 4 tysięcy metrów kwadratowych ma przyjąć pierwszych gości wiosną 2029 roku. Obiekt, z którego rocznie skorzysta ponad milion osób, ma szansę całkowicie odmienić układ sił na turystycznej mapie południowej Polski.
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempa
• Budowana trasa ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji pomiędzy Wrocławiem a południem regionu, w tym Kotliną Kłodzką, a także dla ruchu tranzytowego w kierunku południowych sąsiadów Polski
Wkrótce ruszy budowa nowego parku handlowego w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce ruszy budowa nowego parku handlowego w woj. śląskim
Wkrótce ruszy budowa nowego parku handlowego w woj. śląskim. Tym razem w liczących około 16 tys. mieszkańców Lędzinach (powiat bieruńsko-lędziński). Inwestycja uzyskała już pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Park będzie miał ponad 10 000 metrów kwadratowych GLA, a planowane otwarcie I etapu przewidziano na I kwartał 2027 roku.
[Bytom] Obwodnica Północna Aglomeracji Górnośląskiej (etap III)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Bytom] Obwodnica Północna Aglomeracji Górnośląskiej (etap III)
Bytom
Za 90 mln euro Mondi wybudowało w Polsce największą fabrykę opakowań tekturowych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
Za 90 mln euro Mondi wybudowało w Polsce największą fabrykę opakowań tekturowych w Europie
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie mazowieckim. Mondi, światowy lider branży opakowaniowej i papierniczej wybudował w Mszczonowie (powiat żyrardowski) największą fabrykę opakowań tekturowych w Europie. Wartość inwestycji wyniosła 90 milionów euro.
Najwyższy biurowiec Metropolii GZM – .KTW II z dwoma nowymi najemcamiartykuł
Pokaż artykuł
Najwyższy biurowiec Metropolii GZM – .KTW II z dwoma nowymi najemcami
Lokalizacja w centrum Katowic, atrakcyjne przestrzenie biurowe, solidny partner biznesowy w postaci TDJ Estate – to jedne z głównych aspektów, dla których kolejne firmy decydują się na otwarcie siedziby w biurowcach .KTW.
Danieli Wean United Engineering Polska nowym najemcą Centrum Biurowego Korona w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Danieli Wean United Engineering Polska nowym najemcą Centrum Biurowego Korona w Krakowie
DWU Engineering Polska, światowy lider w projektowaniu i realizacji kompleksowych linii produkcyjnych dla przemysłu hutniczego przenosi swoje krakowskie biuro do Korona Office Complex. W procesie relokacji firmę wpierali doradcy Walter Herz.
Polska firma Electris zainwestuje 21 mln zł w rozbudowę fabryki w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Electris zainwestuje 21 mln zł w rozbudowę fabryki w Małopolsce
Electris – wiodący polski producent i czołowy dostawca podzespołów oraz elementów miedzianych dla największych koncernów elektroenergetycznych na świecie otrzymał drugą już decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie małopolskim.
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osób
Na Dolnym Śląsku, pod Środą Śląską, w odległości kilkunastu kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstaje nowy zakład produkcyjny amerykańskiego koncernu PepsiCo, który produkować będzie chipsy Lay's i Lay’s Oven Baked oraz nachosy Doritos. Będzie to największy i najbardziej zrównoważony środowiskowo obiekt PepsiCo w Europie.
Producent opakowań NEFAB Packaging Poland wynajął blisko 11 000 mkw. w CTPark Gdańsk Portartykuł
Pokaż artykuł
Producent opakowań NEFAB Packaging Poland wynajął blisko 11 000 mkw. w CTPark Gdańsk Port
NEFAB Packaging Poland, dostawca kompleksowych rozwiązań opakowaniowych i logistycznych, wynajął prawie 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port. Tym samym firma wzmacnia swoją obecność w województwie pomorskim, zwiększając dwukrotnie powierzchnię magazynową, a także istotnie rozwija zakład produkcyjny w północnej Polsce. W budynku należącym do CTP będzie wytwarzać różnego rodzaju opakowania, świadczyć usługi ich czyszczenia, a także składować gotowe wyroby i magazynować półprodukty. W transakcji najmu pośredniczyła agencja Querco Property.
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Firma z branży automotive pierwszym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Firma z branży automotive pierwszym najemcą
GLP rozpoczęło budowę swojego drugiego centrum logistycznego w Lędzinach. Budynek będzie miał docelowo 40 tys. mkw. powierzchni, a pierwszym najemcą została firma D&H Engineering specjalizująca się w zaawansowanej obróbce elementów metalowych dla sektora automotive.
Kolejna polska firma inwestuje w gminie Miękinia pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w gminie Miękinia pod Wrocławiem
Kolejna polska firma zdecydowała się na realizację nowej inwestycji na terenie podwrocławskiej gminy Miękinia. Spółka PREMO-Wrocław, produkująca maszyny i urządzenia dla młynów oraz elewatorów zbożowych otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu firma zbuduje nowy zakład oraz rozwinie dotychczasową działalność.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rządu
Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim ponownie przyciąga globalny kapitał. Brembo – światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Niemiecka firma KoRo RIW inwestuje w Bytomiu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma KoRo RIW inwestuje w Bytomiu [FILM]
Firma KoRo RIW Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji urządzeń mechanicznych i konstrukcji stalowych do dźwignic będzie już 6. przedsiębiorstwem, które zainwestowało w bytomskim obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Hakuby.
REKLAMA