REKLAMA
Znaleziono 4526 wyników
W Katowicach został otwarty nowy, 3-gwiazdkowy hotel [ZDJĘCIA] artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach został otwarty nowy, 3-gwiazdkowy hotel [ZDJĘCIA]
Oferta hotelowa Katowic wzbogaciła się o nowy, 3-gwiazdkowy obiekt. Przy Centrum Rehabilis w Katowicach, które powstało w 2021 r. w miejscu dawnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego kopalni Murcki otwarty został hotel Rehabilis.
W Bełchatowie powstanie druga w Polsce elektrownia atomowa?artykuł
Pokaż artykuł
W Bełchatowie powstanie druga w Polsce elektrownia atomowa?
Czy w centralnej części Polski, w Bełchatowie, w województwie łódzkim powstanie druga w Polsce elektrownia atomowa? Chcą tego Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, którzy przyjęli uchwałę, w której wyrazili poparcie dla lokalizacji elektrowni jądrowej w tej lokalizacji. Podkreślili, że jej budowa w regionie zapewni miejsca pracy i zminimalizuje społeczno-ekonomiczne skutki odchodzenia od węgla. Za przyjęciem stanowiska głosowali wszyscy obecni na sali radni.
Globalny lider usług doradczych i audytorskich EY GDS stawia na Katowice! artykuł
Pokaż artykuł
Globalny lider usług doradczych i audytorskich EY GDS stawia na Katowice!
Kolejna znana, wielka globalna firma stawia na Katowice! Decyzja o uruchomieniu nowego centrum w tym mieście, to wyraz zaufania EY GDS do potencjału gospodarczego regionu i jego dynamicznej transformacji w kierunku nowoczesnych usług biznesowych. Organizacja podkreśla, że Śląsk jest wciąż ważnym ośrodkiem sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS) w Polsce.
Grupa Energa otrzyma kolejne miliardy z KPO na transformację energetycznąartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Energa otrzyma kolejne miliardy z KPO na transformację energetyczną
Energa Operator, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, pozyskała dodatkowe środki w ramach nisko oprocentowanej pożyczki z Krajowego Planu Odbudowy na największy w swojej historii program inwestycyjny. Kwota wsparcia wzrosła z 7,6 mld do 9,4 mld zł i stanowi obecnie blisko 25 proc. łącznej kwoty 40 mld zł nakładów inwestycyjnych planowanych do 2035 roku.
Blisko 6,5 mld złotych finansowania na budowę dwóch bloków gazowo-parowych w Elektrowni Kozieniceartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 6,5 mld złotych finansowania na budowę dwóch bloków gazowo-parowych w Elektrowni Kozienice
Spółka z Grupy Enea – Enea Elkogaz sfinalizowała największą w historii polskiej energetyki konwencjonalnej transakcję typu project finance. Inwestycja obejmuje budowę dwóch nowoczesnych bloków gazowo-parowych CCGT w Elektrowni Kozienice o łącznej mocy 1336 MWe. Konsorcjum polskich banków – z wiodącą rolą Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) – zapewniło finansowanie w wysokości 6,45 mld zł. W skład konsorcjum finansującego weszły również PKO Bank Polski i Bank Pekao S.A., a gwarancją objęła kredyt KUKE.
[Wrocław] Północny Wrocław - inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Północny Wrocław - inwestycje
Wielu Wrocławian mieszkających w północnej części miasta narzeka na to, że niewiele się u nich buduj...
[Wrocław] Będzie nowe sensowne oznakowanie na AOW, ale... najpierw trzeba otworzyć S8artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Będzie nowe sensowne oznakowanie na AOW, ale... najpierw trzeba otworzyć S8
Czy każdy, kto jedzie przez Wrocław musi wiedzieć gdzie jest Lubawka, Jędrzychowice i Kudowa Słone?...
[Dolny Śląsk] Kolejna firma zainwestuje w gminie Legnickie Poleartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Kolejna firma zainwestuje w gminie Legnickie Pole
Kolejny inwestor postanowił zainwestować pod Legnicą, na terenie podstrefy Legnickie Pole (Legnicka...
[Dolny Śląsk] Pod Legnicą powstanie wielkie chińskie centrum magazynowo-dystrybucyjne?artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Pod Legnicą powstanie wielkie chińskie centrum magazynowo-dystrybucyjne?
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Investmap.pl, okolicami Legnicy (a dokładniej terenami w pob...
[Wrocław] Aleja Pomorska. Aktywiści chcą modernizacji ciągu ulic na Śródmieściu [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Aleja Pomorska. Aktywiści chcą modernizacji ciągu ulic na Śródmieściu [WIZUALIZACJA]
Wrocławscy społecznicy zbierają podpisy pod petycją do prezydenta Rafała Dutkiewicza o stworzen...
[Warszawa] Bulwary Wiślane, Port Praski i Q22 to punkty z największym potencjałem zmian na stołecznej mapieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Bulwary Wiślane, Port Praski i Q22 to punkty z największym potencjałem zmian na stołecznej mapie
JLL oraz portale Nowa Warszawa i Baza Biur przedstawiają mapę najciekawszych miejsc w Warszawie, któ...
[Warszawa] Skanska zbuduje hologram kompleksu Generation Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Skanska zbuduje hologram kompleksu Generation Park
Skanska rozwija technologię przyszłości. Już w pierwszym kwartale przyszłego roku w Warszawie otworz...
Plac Żelaznej Bramy ze skwerem i przejściem dla pieszych?artykuł
Pokaż artykuł
Plac Żelaznej Bramy ze skwerem i przejściem dla pieszych?
A gdyby tak na placu Żelaznej Bramy można było przejść przez ulicę Marszałkowską do Ogrodu Saskiego? A zamiast parkingu przed pałacem Lubomirskich był tu skwer z fontanną i miejscami spotkań? Właśnie takich zmian w rejonie reprezentacyjnego placu Śródmieścia chcą mieszkanki i mieszkańcy Warszawy, którzy zabrali głos w dyskusjach i warsztatach na temat jego przyszłości.
Energia elektryczna z OZE zasili wszystkie maszyny Paczkomat® InPost w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Energia elektryczna z OZE zasili wszystkie maszyny Paczkomat® InPost w Polsce
Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, zawarła umowę z największą polską prywatną grupą energetyczną. Polenergia zapewni energię z OZE dla wszystkich, blisko 24 000 urządzeń Paczkomat® w Polsce, a także zazieleni znaczną część energii do zasilania floty 1300 aut elektrycznych oraz oddziałów i sortowni. Zieloną energię dla InPost wyprodukuje należąca do Polenergii Farma Wiatrowa Dębsk – jedna z największych farm wiatrowych w Polsce.
RWE rozpoczyna w Polsce budowę nowej, dużej farmy fotowoltaicznejartykuł
Pokaż artykuł
RWE rozpoczyna w Polsce budowę nowej, dużej farmy fotowoltaicznej
RWE z sukcesami kontynuuje rozwój swojej działalności w zakresie energii słonecznej w Polsce. Po uruchomieniu w czerwcu farmy fotowoltaicznej Bojanowo z planowanej budowy portfela projektów o łącznej mocy ponad 100 megawatów (MWac), firma rozpoczęła budowę kolejnej wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej w Polsce. Około 40 000 naziemnych modułów fotowoltaicznych zostanie zainstalowanych w gminie Deszczno (województwo lubuskie) w zachodniej Polsce.
[Świdnica] IV Ogólnopolski Kongres Regionów 2013artykuł
Pokaż artykuł
[Świdnica] IV Ogólnopolski Kongres Regionów 2013
Patronat merytoryczny nad IV Kongresem Regionów objęli: Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Pol...
[Wrocław] Po ulicach Wrocławia będą jeździć e-busy? Miasto włącza się w rozwój elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Po ulicach Wrocławia będą jeździć e-busy? Miasto włącza się w rozwój elektromobilności
Wrocław to jedno z 41 miast i gmin, które podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju elektromo...
ORLEN z największymi inwestycjami w swojej historiiartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN z największymi inwestycjami w swojej historii
Rekordowe 380 mld zł to w przeliczeniu na każdego Polaka 1013 zł, inwestowane co roku przez dziesięć lat. Wszystko po to by zbudować nowoczesną i bezpieczną energetykę oraz zapewnić Polsce dostęp do możliwie najtańszej energii. Za Grupą ORLEN pierwszy rok realizacji tej strategii i pierwsze miesiące realnych prac na placach budowy.
Wroclavia dołącza do globalnej sieci Westfield jako 3. obiekt w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wroclavia dołącza do globalnej sieci Westfield jako 3. obiekt w Polsce
Grupa Unibail-Rodamco-Westfield (URW) przypieczętowuje sukces swojego wrocławskiego obiektu rebrandingiem. 17 września br. Wroclavia oficjalnie zmieni nazwę i dołączy do grona flagowych centrów handlowych Westfield. Decyzja właściciela jest potwierdzeniem spełniania przez Wroclavię najwyższych standardów marki: jakości obiektu, podejścia do doświadczeń konsumenckich, zaangażowania społecznego oraz działania w duchu zrównoważonego rozwoju. Wroclavia stanie się 42. obiektem w globalnym portfolio Westfield oraz trzecim w skali Polski, obok warszawskich centrów Westfield Arkadia oraz Westfield Mokotów.
A gdyby tak Wrocław stał się idealnym miastem 15-minutowym? artykuł
Pokaż artykuł
A gdyby tak Wrocław stał się idealnym miastem 15-minutowym?
Wrocław jest miastem zakorkowanym. Spędzamy w korkach wiele godzin tygodniowo, marnując swój czas, zatruwając środowisko, uprzykrzając życie innym mieszkańcom miasta. Szczególnie mocno cierpią z tego powodu mieszkańcy osiedli znajdujących się na obrzeżach oraz ci, z podwrocławskich miejscowości dojeżdżający codziennie do Wrocławia.
REKLAMA