REKLAMA
Znaleziono 3776 wyników
[Polska] B&B szuka terenów pod kolejne inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] B&B szuka terenów pod kolejne inwestycje
B&B Hotels, trzecia co do wielkości sieć hoteli ekonomicznych w Europie, kontynuuje dynamiczny r...
[Wrocław] Mieszkańcy Olimpii Port mogą już korzystać z bazy kajakowejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Mieszkańcy Olimpii Port mogą już korzystać z bazy kajakowej
Baza kajakowa w Olimpii Port już otwarta – to owoc zainicjowanego przez wspólnotę mieszkaniową proje...
[Polska] Ranking: Miasta najmniej i najbardziej atrakcyjne dla specjalistów i menedżerówartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Ranking: Miasta najmniej i najbardziej atrakcyjne dla specjalistów i menedżerów
Przeprowadzone pod koniec 2016 r. roku badanie firmy rekrutacyjnej Antal "Aktywność specjalistów i m...
Z Jagodna i okolic dojedziemy szybko pociągiem do centrum Wrocławia [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Z Jagodna i okolic dojedziemy szybko pociągiem do centrum Wrocławia [ZDJĘCIA]
Przystanek w podwrocławskich Iwinach z windami i bezpiecznym przejściem pod torami zwiększy dostęp d...
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]
Od 7 listopada można ponownie podróżować pociągiem z Bielska-Białej do Krakowa. W Barwałdzie Średnim...
ORLEN Południe zainwestuje prawie 630 mln zł w Kętrzynie. Wybuduje największą tłocznię rzepaku w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN Południe zainwestuje prawie 630 mln zł w Kętrzynie. Wybuduje największą tłocznię rzepaku w Polsce
Grupa ORLEN zrealizuje nową, wielką inwestycję w Polsce. Tym razem w północno-wschodniej części naszego kraju, w województwie warmińsko-mazurskim. ORLEN Południe S.A., spółka z Grupy ORLEN wybuduje w Kętrzynie największą w Polsce tłocznię rzepaku. Zakład będzie przerabiał 500 tysięcy ton rzepaku i wytwarzał rocznie 200 tysięcy ton oleju z przeznaczeniem na produkcję niskoemisyjnych biopaliw.
MPK Kraków planuje budowę nowych stacji do ładowania autobusów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
MPK Kraków planuje budowę nowych stacji do ładowania autobusów elektrycznych
MPK SA w Krakowie powiększając flotę autobusów elektrycznych dba jednocześnie o budowę na terenie miasta kolejnych stacji, które umożliwią szybkie doładowanie baterii tych pojazdów między kursami. Obecnie bezemisyjne autobusy MPK mogą się ładować w sumie w ośmiu lokalizacjach w różnych punktach miasta. Działa tam obecnie 14 szybkich ładowarek. Wkrótce ta liczba zdecydowanie się zwiększy.
Multimodalny kolejowy węzeł przeładunkowy w Szczecinie otrzymał unijne dofinansowanieartykuł
Pokaż artykuł
Multimodalny kolejowy węzeł przeładunkowy w Szczecinie otrzymał unijne dofinansowanie
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podpisał 8 maja br. umowę o dofinansowanie dla projektu pt. „Budowa multimodalnego kolejowego węzła przeładunkowego na Półwyspie Ostrów Grabowski w Porcie Szczecińskim”, "Construction of a multimodal railway transshipment hub on the Ostrów Grabowski Peninsula in the Port of Szczecin" – MULTIRAILHUB. Dofinansowanie uzyskano w ramach konkursu CEF Transport: Adaptacja sieci TEN-T do podwójnego zastosowania cywilnego i obronnego.
Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy odcinka DW635artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy odcinka DW635
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie podpisał umowę z warszawską spółką Eco5tech SA na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 635 (DW635).
Bumech S.A. chce w Polsce serwisować ciężkie pojazdy wojskowe wraz z amerykańskim partneremartykuł
Pokaż artykuł
Bumech S.A. chce w Polsce serwisować ciężkie pojazdy wojskowe wraz z amerykańskim partnerem
Bumech S.A. podpisał umowę o współpracy z amerykańską spółką United Manufacturing Technologies LLC (UMT). Porozumienie dotyczy pozyskania przez Bumech Defense zdolności wykonawczych w zakresach remontów, serwisu i modernizacji ciężkich pojazdów opancerzonych oraz rozwoju systemów antydronowych pochodzących z USA. Umowa wzmacnia nowy kierunek działalności Bumechu, oparty na silnych kompetencjach przemysłowych spółki.
Budimex zakończył budowę komory "Fabryczna" w Łodzi – ważny krok dla Kolei Dużych Prędkości w Polsce i całego projektu Port Polska [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budimex zakończył budowę komory "Fabryczna" w Łodzi – ważny krok dla Kolei Dużych Prędkości w Polsce i całego projektu Port Polska [FILM+ZDJĘCIA]
Budimex SA zakończył zasadnicze prace przy budowie komory odbiorczej „Fabryczna”, jednego z kluczowych elementów infrastruktury towarzyszącej budowie tunelu dalekobieżnego w Łodzi w ciągu linii kolejowej nr 85. Zakończenie tego etapu otwiera drogę do rozpoczęcia kolejnych prac związanych z budową komory rozjazdowej „Fabryczna”, których start zaplanowano na lipiec 2026 roku.
[Gdańsk] Grupa Inpro podpisała w kwietniu 40 umówartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Grupa Inpro podpisała w kwietniu 40 umów
Grupa Kapitałowa Inpro podsumowała wyniki sprzedaży za kwiecień 2013 r. Zrealizowano przedsprzedaż (...
[Dolny Śląsk] KGHM zainwestuje 240 mln zł w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] KGHM zainwestuje 240 mln zł w Legnicy
KGHM Polska Miedź SA po zakończeniu wielkiej inwestycji wartej 2,5 miliarda złotych w Hucie Miedzi w...
[Wrocław] Cavatina i Software House wybudują nowe biurowceartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Cavatina i Software House wybudują nowe biurowce
We Wrocławiu powstaną dwa nowe biurowce. Do inwestycji w stolicy Dolnego Śląska przymierzają się: Ca...
[Warszawa] Dlaczego liderzy sektora nieruchomości oraz samorządy wybierają zielone budownictwo?artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Dlaczego liderzy sektora nieruchomości oraz samorządy wybierają zielone budownictwo?
Jaki jest wpływ zmian klimatycznych na budownictwo i społeczeństwo? Jakie są najnowsze trendy i spos...
Polskie miasta i branża zrównoważonej mobilności apelują o kontynuację prac nad programem „Mój Rower Elektryczny”artykuł
Pokaż artykuł
Polskie miasta i branża zrównoważonej mobilności apelują o kontynuację prac nad programem „Mój Rower Elektryczny”
Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności z 22 sygnatariuszami zwrócili się do Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z listem otwartym, apelując o kontynuację działań nad programem „Mój Rower Elektryczny”.
Polskie firmy wybudują gazociąg podmorski i nabrzeże wraz z lądową infrastrukturą sieciową dla FSRU [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polskie firmy wybudują gazociąg podmorski i nabrzeże wraz z lądową infrastrukturą sieciową dla FSRU [FILM]
Znakomita wiadomość dla polskiej gospodarki i polskich firm. GAZ-SYSTEM uznaje za zakończone postępowanie przetargowe na wybór wykonawców części morskiej FSRU na Zatoce Gdańskiej. Potwierdzona została prawidłowość zawarcia umowy z polsko-tureckim konsorcjum. Konsorcjum zgłosiło, że udział polskich firm wśród podwykonawców realizujących również specjalistyczne roboty i dostawy wynosi na chwilę obecną 70 proc. Polskie spółki wykonają też całość części lądowej terminalu FSRU.
Remont Dworca Głównego PKP i Galeria Katowickainwestycja
Pokaż inwestycję
Remont Dworca Głównego PKP i Galeria Katowicka
Katowice
Przebudowa Towarowej Obwodnicy Poznaniainwestycja
Pokaż inwestycję
Przebudowa Towarowej Obwodnicy Poznania
Poznań, Nowe Miasto, Starachowicka
[Polska] Krajowi inwestorzy chętniej lokują kapitał w nieruchomościach komercyjnychartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Krajowi inwestorzy chętniej lokują kapitał w nieruchomościach komercyjnych
Wciąż jednak znajdujemy się w ogonie Europy pod względem zaangażowania rodzimego kapitału na rynku t...
REKLAMA