REKLAMA
Znaleziono 679 wyników
[Wrocław] Radni uchwalili maksymalnie wysoki podatek od nieruchomościartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Radni uchwalili maksymalnie wysoki podatek od nieruchomości
Po raz pierwszy w historii wrocławskiej Rady Miejskiej radni zaproponowali wyższe stawki podatkowe n...
[Wrocław] Wrocław w gronie najbardziej innowacyjnych samorządówartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocław w gronie najbardziej innowacyjnych samorządów
Tak wynika ze sporządzonego przez "Rzeczpospolitą" rankingu innowacyjności polskich miast - stolica...
Mercedes rozpoczął stawianie głównej hali montażowo-produkcyjnej na terenie fabryki silników w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes rozpoczął stawianie głównej hali montażowo-produkcyjnej na terenie fabryki silników w Jaworze
Budowa wielkiej, nowej fabryki silników Mercedesa w dolnośląskim Jaworze wkroczyła w kolejny etap. I...
Dolny Śląsk: Kolejne miliardy złotych na inwestycje w WSSE artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolejne miliardy złotych na inwestycje w WSSE
Wałbrzyska strefa liderem pod względem wartości nowych inwestycji – na budowę i rozbudowę zakładów p...
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna mimo pandemii inwestuje i przyciąga kolejnych inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna mimo pandemii inwestuje i przyciąga kolejnych inwestorów
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (LSSE S.A.) nie zatrzymuje się mimo wciąż trwającej pande...
W miejscu popularnego "Sznycelka" w Łodzi powstanie apartamentowiec? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W miejscu popularnego "Sznycelka" w Łodzi powstanie apartamentowiec? [WIZUALIZACJE]
W Łodzi planowana jest kolejna nowa, ciekawa inwestycja mieszkaniowa , w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper". Na działce położonej przy ul. Narutowicza 75a w Łodzi, która obecnie pozostaje niezagospodarowana, planowana jest nowa inwestycja mieszkaniowa. Miejsce to może być szczególnie bliskie sercom łodzian, gdyż znajduje się tam budynek, w którym przez wiele lat funkcjonował popularny bar „Sznycelek” (obecnie przeniesiony na ul. Pomorską). Obiekt ten ma zostać rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowoczesny budynek wielorodzinny.
Ważny krok do budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Ważny krok do budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej w woj. kujawsko-pomorskim
Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Bydgoszczy, zgodnie z harmonogramem, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła wniosek o decyzję środowiskową dla odcinka drogi ekspresowej S10 od autostrady A1 do granicy woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Jej wydanie jest kluczowe dla powstania tej trasy.
Uzdrowisko Ciechocinek z nowoczesnym zapleczem sanatoryjnymartykuł
Pokaż artykuł
Uzdrowisko Ciechocinek z nowoczesnym zapleczem sanatoryjnym
Kompleks sanatoryjny „Markiewicz” w Ciechocinku zyskał nowe oblicze – jest nowocześnie, wygodnie i funkcjonalnie. Zakończona modernizacja jednego z kluczowych obiektów Uzdrowiska Ciechocinek znacząco podniosła jakość świadczonych usług oraz komfort pobytu kuracjuszy.
Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie wstrzymana. Co dalej? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie wstrzymana. Co dalej? [WIZUALIZACJE]
Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie zatrzymała się. Co dalej? W związku z brakiem porozumienia z dotychczasowym wykonawcą przebudowy dworca kolejowego w Koszalinie, Polskie Koleje Państwowe S.A. – kierując się koniecznością zapewnienia najwyższych standardów realizacji inwestycji publicznych – podjęły strategiczną decyzję o przygotowaniu nowego przetargu na dokończenie robót.
[Polska] Wadim Tyszkiewicz: zarządzanie miastem to też biznes. Jak osiągnąć sukces? Trzeba nauczyć się przegrywaćartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Wadim Tyszkiewicz: zarządzanie miastem to też biznes. Jak osiągnąć sukces? Trzeba nauczyć się przegrywać
Z Wadimem Tyszkiewiczem, prezydentem Nowej Soli i jednym z najlepszych samorządowców w Polsce, rozma...
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwockuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwocku
Przy otwockim parku miejskim rozpoczęto wiercenie otworu geotermalnego o głębokości 1645 m. Celem jest ustalenie zasobów wód termalnych. W uroczystej inauguracji prac, która odbyła się we wtorek 24 października 2023 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio, wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski oraz prezydent Otwocka Jarosław Margielski.
Kolej Plus – nowe połączenie Katowic z Gliwicami oraz przystanki w Rudzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus – nowe połączenie Katowic z Gliwicami oraz przystanki w Rudzie Śląskiej
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Rudy Śląskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i przebudowę linii kolejowej łączącej Gliwice z Katowicami przez Rudę Kochłowice. Zadanie jest realizowane dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. Realizacja inwestycji zwiększy atrakcyjność kolei w województwie śląskim.
Kolej Plus: Głubczyce zyskają kolejowe połączenie z Opolem i Raciborzemartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus: Głubczyce zyskają kolejowe połączenie z Opolem i Raciborzem
Mieszkańcy Głubczyc dojadą pociągiem do Opola i Raciborza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu "Rewitalizacja linii kolejowych nr 177, 294. Racibórz-Racławice Śląskie" zrewitalizują i zelektryfikują linię dostosowując ją do prędkości 120 km/h. Zadanie realizowane jest z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Dąbrowy Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie zadania, realizowanego dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. Realizacja inwestycji zwiększy atrakcyjność kolei w województwie śląskim.
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwiartykuł
Pokaż artykuł
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał 29 maja umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 60 mln zł budowy południowej obwodnicy miasta Ostrołęki. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi.
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje w Świdniku fabrykę opraw oświetleniowychartykuł
Pokaż artykuł
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje w Świdniku fabrykę opraw oświetleniowych
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wprowadzi się do liczącego 23 tys. mkw. obiektu, który powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Budowa rozpocznie się latem tego roku.
Krajowa Administracja Skarbowa informuje: Pakiet pomocy dla powodzianartykuł
Pokaż artykuł
Krajowa Administracja Skarbowa informuje: Pakiet pomocy dla powodzian
Krajowa Izba Skarbowa informuje:
Kolejna inwestycja w Nowym Centrum Łodzi?artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna inwestycja w Nowym Centrum Łodzi?
Zamiast Biurowca - Kilkadziesiąt mieszkań? W okolicach Nowego Centrum Łodzi pojawił się nowy inwestor. Do Rady Miejskiej wpłynął wniosek o ustalenie lokalizacji dla nowej inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Nowej.
ORLEN odkrył nowe złoże ropy naftowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN odkrył nowe złoże ropy naftowej w Polsce
ORLEN odkrył nowe złoże ropy naftowej w województwie lubuskim, którego zasoby wydobywalne szacowane są na ponad 100 tys. ton. W bliskiej okolicy tego odkrycia spółka zidentyfikowała dodatkowe struktury geologiczne, które mogą zawierać jeszcze większe ilości surowca. Łącznie zasobność całego kompleksu może przekroczyć 500 tys. ton.
Zamiast słynnego baru Sznycelek w Łodzi, powstanie apartamentowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zamiast słynnego baru Sznycelek w Łodzi, powstanie apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Kolejna inwestycja mieszkaniowa w ramach specustawy "lex developer" w Łodzi dojdzie do realizacji. Akceptację Rady Miejskiej w Łodzi zyskał bazujący na zapisach projekt zabudowy narożnika skrzyżowania ul. Narutowicza z ul. Tramwajową, gdzie przez wiele lat funkcjonował popularny bar Sznycelek (przeniesiony w inne miejsce). Za projekt architektoniczny odpowiedzialne jest znane i cenione łódzkie studio Design Lab Group.
REKLAMA