REKLAMA
Znaleziono 1715 wyników
Electris uruchamia najnowocześniejszą zautomatyzowaną galwanizernię w tej części Europyartykuł
Pokaż artykuł
Electris uruchamia najnowocześniejszą zautomatyzowaną galwanizernię w tej części Europy
Firma Electris - czołowy producent komponentów miedzianych i aluminiowych dla sektora elektroenergetycznego, z siedzibą w Białce koło Makowa Podhalańskiego - zakończyła budowę nowoczesnej galwanizerni. Inwestycja, której wartość wyniosła blisko 30 mln zł, obejmuje w pełni zautomatyzowaną linię galwaniczną, nowoczesne laboratorium fizyko-chemiczne oraz zaawansowane rozwiązania proekologiczne. Inwestycja została zrealizowana we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym i była wsparta ulgą podatkową w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
W Gdańsku powstaje wielki terminal instalacyjny dla morskich elektrowni wiatrowych [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstaje wielki terminal instalacyjny dla morskich elektrowni wiatrowych [ZDJĘCIA]
Grupa NDI realizuje kontrakt na obszarze Terminala Kontenerowego Baltic Hub w Gdańsku. Budowa obejmuje wykonanie głębokowodnego Terminala T5, realizowanego na zlecenie spółki Istrana, spółki celowej Polskiego Funduszu Rozwoju
WUZETEM inwestuje i udowadnia że silniki Diesla wciąż mają globalny potencjałartykuł
Pokaż artykuł
WUZETEM inwestuje i udowadnia że silniki Diesla wciąż mają globalny potencjał
Wzrosty sprzedaży w Polsce oraz imponujące wyniki za granicą. W czasach, gdy Europa rozważa zakaz sprzedaży aut spalinowych, warszawska firma WUZETEM udowadnia, że silniki Diesla wciąż mają globalny potencjał. Firma, która prawie 75 lat temu zaczynała od produkcji elementów silników do czołgów, dziś produkuje i eksportuje rozpylacze (precyzyjne komponenty paliwowe) do kilkudziesięciu krajów.
[Aglomeracja Wrocławska] Hiszpański Industrias Alegre rozbudowuje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Hiszpański Industrias Alegre rozbudowuje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiem
Industrias Alegre, przedsiębiorstwo o hiszpańskich korzeniach z ponad pięćdziesięcioletnim doświadcz...
Amerykańska firma Tenneco otworzyła Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Tenneco otworzyła Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe w Gliwicach
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie śląskie. Pod koniec maja globalny, amerykański koncern Tenneco otworzył w Gliwicach swoje najnowocześniejsze Centrum Inżynieryjne o powierzchni 9600 mkw., które będzie obsługiwać firmy w zakresie europejskiego systemu kontroli jazdy (European Ride Control) i zaawansowanych technologii zawieszenia (Advanced Suspension Technologies, AST). Nowe europejskie centrum inżynieryjne Monroe znajduje się w odległości około 2 kilometrów od kompleksu produkcyjnego firmy Tenneco, które powstało w Gliwicach.
Prawie tysiąc osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Prawie tysiąc osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienie
Niestety, mamy kolejne złe informacje z branży motoryzacyjnej w Polsce. Następna duża, zagraniczna firma zapowiedziała zwolnienia grupowe. Tym razem dotyczyć będą polskiego oddziału dużego amerykańskiego koncernu, zajmującego się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.
Ponad 600 osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 600 osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienie
Niestety, mamy kolejne złe informacje z branży motoryzacyjnej w Polsce. Następna duża, zagraniczna firma zapowiedziała zwolnienia grupowe. Tym razem dotyczyć będą polskiego oddziału dużego amerykańskiego koncernu, zajmującego się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.
W Legnicy powstanie elektrownia fotowoltaicznaartykuł
Pokaż artykuł
W Legnicy powstanie elektrownia fotowoltaiczna
W Legnicy, w województwie dolnośląskim planowana jest budowa elektrowni fotowoltaicznej. Inwestycja zlokalizowana będzie na osiedlu Pątnów w północnej części tego miasta.
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" najlepszą strefą w Polsce w 2022 roku!artykuł
Pokaż artykuł
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" najlepszą strefą w Polsce w 2022 roku!
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" okazała się najlepszą Strefą w Polsce pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych w 2022 roku. Pozyskała łącznie 27 inwestycji wartych przeszło 7,16 mld zł!
Polska firma Metal Expert inwestuje w Elbląguartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Metal Expert inwestuje w Elblągu
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną w województwie warmińsko-mazurskim decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
BANAIR rozbuduje zakład produkcyjny w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
BANAIR rozbuduje zakład produkcyjny w woj. warmińsko-mazurskim
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejne w województwie warmińsko-mazurskim decyzję o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kolejny gigant w branży offshore chce zainwestować miliony w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny gigant w branży offshore chce zainwestować miliony w Szczecinie
Kolejny gigant w branży offshore chce zainwestować miliony w Szczecinie. Hiszpańska firma Windar oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podpisały przedwstępną umowę dzierżawy terenów położonych na Ostrowie Grabowskim. To tam ma powstać nowoczesna fabryka produkująca wieże wiatrowe.
W Łodzi zakończył się remont dawnej fabryki Koppela [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi zakończył się remont dawnej fabryki Koppela [ZDJĘCIA]
Pofabryczny budynek został gruntownie wyremontowany. Będzie to nowa siedziba jednostek łódzkiego samorządu dostosowana do potrzeb mieszkańców, również tych z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji pojawią się też nowe połączenia z ulicą Nawrot oraz z pasażem Schillera.
W Opolu za 230 mln złotych powstaje nowa fabryka Nutricia, koncernu DANONE [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Opolu za 230 mln złotych powstaje nowa fabryka Nutricia, koncernu DANONE [FILM]
W Polsce realizowana jest kolejna duża inwestycja znanej, globalnej firmy. W Opolu powstaje nowa fabryka Nutricia, firmy DANONE. Będzie pierwszą w Polsce, a drugą na świecie fabryką tego francuskiego koncernu, wytwarzającą preparaty do żywienia dojelitowego w samozasysających butelkach. To drugi zakład produkcyjny tej firmy w tym mieście. Powstaną nowe miejsca pracy.
[Dolny Śląsk] Niemiecki UZIN rozbuduje fabrykę w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Niemiecki UZIN rozbuduje fabrykę w Legnicy
UZIN planuje właśnie kolejną rozbudowę swojej fabryki w Legnicy. W planach firma ma zwiększenie ofer...
[Wrocław] GERMAZ rozbuduje swoje centrum motoryzacyjne przy ul. Strzegomskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] GERMAZ rozbuduje swoje centrum motoryzacyjne przy ul. Strzegomskiej
Dom Samochodowy GERMAZ złożył wniosek o pozwolenie na rozbudowę swojego kompleksu motoryzacyjnego pr...
[Dolny Śląsk] W Gryfowie Śląskim powstaje fabryka Solar Eko Energiaartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] W Gryfowie Śląskim powstaje fabryka Solar Eko Energia
Fabryka powstaje powstaje na działce o powierzchni ponad 1 ha w Gryfowie Śląskim na terenie podstref...
Defalin wybuduje nowy zakład produkcyjny w Świebodzicachartykuł
Pokaż artykuł
Defalin wybuduje nowy zakład produkcyjny w Świebodzicach
12 lipca wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego zakładu PPHU Defalin Group S.A. w Podstrefie Świe...
Rzeszów: Przy lotnisku powstanie centrum serwisowe silników lotniczychartykuł
Pokaż artykuł
Rzeszów: Przy lotnisku powstanie centrum serwisowe silników lotniczych
Inwestor branży lotniczej – spółka EME Aero – wraz z współudziałowcami firmą Lufthansa Tec...
Aglomeracja Wrocławska: Hiszpanie rozbudują fabrykę w Jelczu-Laskowicachartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Hiszpanie rozbudują fabrykę w Jelczu-Laskowicach
Polski oddział hiszpańskiej firmy Coinalde rozbuduje fabrykę gwoździ w podwrocławskim Jelc...
REKLAMA