REKLAMA
Znaleziono 8675 wyników
Ogłoszono przetarg na budowę Parku Barw i Wody w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na budowę Parku Barw i Wody w Poznaniu
Na osiedlu Zwycięstwa na poznańskich Winogradach powstanie miejsce pełne zieleni. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy Parku Barw i Wody. Na projekt zagłosowali mieszkańcy w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.
Szczecin: ruszają prace przy niszczejącej kamienicy na Placu Grunwaldzkim. Przejdzie rewitalizację, przebudowę i nadbudowę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Szczecin: ruszają prace przy niszczejącej kamienicy na Placu Grunwaldzkim. Przejdzie rewitalizację, przebudowę i nadbudowę [WIZUALIZACJE]
Jest szansa, że jedna z najbardziej zaniedbanych, zabytkowych, przedwojennych, okazałych kamienic w centrum Szczecina w końcu przejdzie rewitalizację i odzyska swój dawny blask. Będzie też podwyższona. Budynek przy Placu Grunwaldzkim, znany mieszkańcom jako dawna przychodnia, od lat niszczał i stał pusty. Teraz inwestor zapowiada rozpoczęcie prac.
Kraków nową stacją dla startupów. Startup Poland przenosi się pod Wawel [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków nową stacją dla startupów. Startup Poland przenosi się pod Wawel [FILM]
Miasto Kraków stawia kolejny odważny krok w stronę technologicznej przyszłości. Po ponad dekadzie działalności w Warszawie Fundacja Startup Poland przenosi swoją siedzibę pod Wawel.
Radom zwalnia z podatku od nieruchomości. Nowa uchwała ma przyciągnąć inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
Radom zwalnia z podatku od nieruchomości. Nowa uchwała ma przyciągnąć inwestorów
Od 1 stycznia 2026 roku w liczącym ok. 194 tysięcy mieszkańców Radomiu (drugie co do wielkości miasto w województwie mazowieckim), zacznie obowiązywać nowa uchwała Rady Miejskiej, przewidująca zwolnienie z podatku od nieruchomości dla nowo wybudowanych obiektów produkcyjnych i usługowych. To kolejny krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej miasta i pobudzenia lokalnej gospodarki.
Umowy na dofinansowanie zakupu pociągów dla Kolei Śląskich podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Umowy na dofinansowanie zakupu pociągów dla Kolei Śląskich podpisane
Władze województwa śląskiego i Kolei Śląskich podpisały 4 listopada w Warszawie umowy na dofinansowanie do zakupu dziesięciu nowych Impulsów 2. Łącznie to ponad ćwierć miliarda złotych na nowe pociągi, które samorząd wojewódzki i przewoźnik zamówili w ubiegłym roku w firmie Newag. Oprócz zakupu pojazdów, zamówienia obejmują też serwis utrzymaniowy.
White Star Real Estate przejmuje w zarządzanie centrum dystrybucyjne w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
White Star Real Estate przejmuje w zarządzanie centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy
White Star Real Estate rozszerza współpracę z czeskim funduszem REICO investiční společnost Erste Asset Management, a.s., przejmując zarządzanie nowoczesnym centrum dystrybucyjnym w Bydgoszczy. To kolejny krok w rozwoju współpracy, w ramach której WSRE odpowiada za portfel REICO w Polsce o łącznej powierzchni ponad 190 000 metrów kwadratowych.
CitySpace z kolejną prestiżową lokalizacją biur serwisowych w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
CitySpace z kolejną prestiżową lokalizacją biur serwisowych w Warszawie
Zespół ekspertów Savills doradzał przy zawarciu umowy najmu powierzchni biurowej dla CitySpace w Warszawie, która będzie przygotowana w formule biur serwisowanych adresowanych do indywidualnych przedsiębiorców oraz firm pracujących w modelu hybrydowym.
ORLEN Neptun zbuduje bazę serwisową dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Eastartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN Neptun zbuduje bazę serwisową dla morskiej farmy wiatrowej Baltic East
Kolejna wielka inwestycja w województwie pomorskim, związana z OZE (odnawialnymi źródłami energii). Spółka Orlen Neptun z Grupy Orlen ogłosiła w piątek 29 listopada postępowanie na wykonanie koncepcji wielobranżowej z programem funkcjonalno-użytkowym dla budowy bazy serwisowej na potrzeby obsługi morskiej farmy wiatrowej Baltic East.
Co słychać na koniec 2024 r. na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na koniec 2024 r. na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
W Katowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
Co słychać na budowie najwyższego budynku w Katowicach i woj. śląskim? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie najwyższego budynku w Katowicach i woj. śląskim? [FILM]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
Powstaje kompleks ATAL Olimpijska z najwyższym budynkiem w Katowicach [FILM+WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje kompleks ATAL Olimpijska z najwyższym budynkiem w Katowicach [FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
PKM Południe: "Gdańskie metro" połączy Śródmieście z Gdańskiem Południe [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PKM Południe: "Gdańskie metro" połączy Śródmieście z Gdańskiem Południe [FILM]
W Gdańsku planowana jest nowa, wielka inwestycja Pomorskiej Kolei Metropolitarnej - PKM Południe. Połączy Śródmieście z Gdańskiem Południe (do stacji Kowale). Łączna wartość tej olbrzymiej inwestycji szacowana jest na ponad 2 miliardy złotych i dlatego potrzebne jest wsparcie dotacyjne. Finalnie w 2030 roku powinniśmy pojechać koleją PKM Południe.
W Polsce uruchomiono 7 nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczychartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce uruchomiono 7 nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych
Siedem nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych włączono do krajowego monitoringu radiacyjnego, zarządzanego przez Państwową Agencję Atomistyki. Dane ze stacji udostępniane są na stronie PAA.
Powstaje Polska Tarcza PNT – jeden z kluczowych projektów wzmacniających cyfrową i technologiczną suwerenność krajuartykuł
Pokaż artykuł
Powstaje Polska Tarcza PNT – jeden z kluczowych projektów wzmacniających cyfrową i technologiczną suwerenność kraju
Zakłócenia sygnału GPS, spoofing i cyberataki na systemy nawigacyjne przestają być scenariuszem z filmów – dziś realnie dotykają Bałtyku i terytorium Polski. Od niezawodnego pozycjonowania i synchronizacji czasu zależy już nie tylko transport czy energetyka, ale bezpieczeństwo państwa. Dlatego powstaje Polska Tarcza PNT – jeden z kluczowych projektów wzmacniających cyfrową i technologiczną suwerenność kraju, w który aktywnie zaangażowane jest Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej Politechniki Gdańskiej.
Modowy magnes Wrocławia. TK MAXX pozostaje w Renomie na kolejne 5 latartykuł
Pokaż artykuł
Modowy magnes Wrocławia. TK MAXX pozostaje w Renomie na kolejne 5 lat
Firma TJX Poland sp. z o.o. przedłużyła na kolejne 5 lat umowę najmu w Renomie dwukondygnacyjnego sklepu TK MAXX o powierzchni ponad 3 000 mkw., potwierdzając popularność oferty tej marki wśród zróżnicowanych grup wrocławian. Renoma, jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc spotkań w mieście, pozostaje też jedną z najchętniej odwiedzanych lokalizacji modowych w regionie, równie popularną wśród klientek marek premium i „łowców okazji”. Decyzja najemcy świadczy o obustronnym zaufaniu i wpisuje się w strategiczną ewolucję obiektu jako wielofunkcyjnego i wielowymiarowego hubu miejskiego: pracy, gastronomii, zakupów, usług, wypoczynku i wellbeing.
GMP Service inwestuje w woj. świętokrzyskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
GMP Service inwestuje w woj. świętokrzyskim [FILM]
6 500 000 zł – tyle planuje zainwestować GMP Service – jędrzejowska firma zajmująca się produkcją na potrzeby energetyki i ciepłownictwa. Firma skorzysta ze zwolnienia podatkowego, właśnie odebrała decyzję o wsparciu.
Dawny szpital "Omega" w Warszawie odzyskuje życie. Ikoniczna kamienica przy Alejach Jerozolimskich 57 zmienia się w aparthotelartykuł
Pokaż artykuł
Dawny szpital "Omega" w Warszawie odzyskuje życie. Ikoniczna kamienica przy Alejach Jerozolimskich 57 zmienia się w aparthotel
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich ruin znika z mapy centrum miasta. Zabytkowa kamienica przy Al. Jerozolimskich 57 – przez dekady kojarzona z działalnością Szpitala Dziecięcego „Omega”, a później z postępującą degradacją – przechodzi kompleksową rewitalizację. W miejscu dawnych gabinetów i sal operacyjnych powstanie aparthotel, który ma tchnąć nowe życie w historyczny budynek.
Nowi najemcy i relokacje w centrum handlowym M1 Krakówartykuł
Pokaż artykuł
Nowi najemcy i relokacje w centrum handlowym M1 Kraków
Ponad 70% konsumentów wybiera dziś miejsca zakupów przede wszystkim ze względu na wygodę i bliskość1. W praktyce oznacza to jedno: mniej czasu na przemieszczanie się i więcej spraw załatwionych podczas jednej wizyty. Na ten trend odpowiada centrum handlowe M1 Kraków, które w ostatnich miesiącach nie tylko otworzyło nowe lokale, ale także zrealizowało relokacje najemców obejmujące łącznie ponad 3 300 mkw. powierzchni handlowej. Do grona najemców dołączyły m.in. Kappahl, CCC, Rituals oraz Boskie Delikatesy Włoskie, a także prawie trzykrotnie większy salon NEW YORKER.
Rośnie liczba podróżnych na katowickim lotniskuartykuł
Pokaż artykuł
Rośnie liczba podróżnych na katowickim lotnisku
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.), spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, podsumowała ruch pasażerski za czwarty miesiąc bieżącego roku. W kwietniu linie lotnicze przewiozły w ramach katowickiej siatki połączeń rozkładowych oraz czarterowych 485 415 podróżnych, co stanowi rekord dla tego miesiąca. Wynik ten jest o 59 806 wyższy (+14,05%) w porównaniu z tym samym okresem 2025 roku, kiedy to odprawiono 425 609 pasażerów.
REKLAMA