REKLAMA
Znaleziono 2247 wyników
W Łodzi będą produkowane "minicaracale"? Airbus dostrzega taką możliwośćartykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi będą produkowane "minicaracale"? Airbus dostrzega taką możliwość
Mija dziesięć lat od decyzji o wyborze śmigłowców H225M Caracal dla Wojska Polskiego. Ich produkcja miała odbywać się w Łodzi, jednak kontrakt został anulowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości półtora roku po objęciu władzy. Obecnie pojawiają się koncepcje, które można określić mianem „projektu minicaracali”, jednak ich realizacja wymaga spełnienia szeregu warunków.
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mmartykuł
Pokaż artykuł
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mm
W województwie łódzkim powstanie fabryka amunicji 155 mm. Największy polski prywatny producent amunicji Grupa Niewiadów planuje budowę nowej fabryki na terenie zakładów w Niewiadowie (gmina Ujazd, powiat tomaszowski). Produkcja ma się rozpocząć w ciągu dwóch lat i docelowo wynosić 180 tys. pocisków 155 mm rocznie.
Bumech SA chce produkować w Polsce pojazdy opancerzoneartykuł
Pokaż artykuł
Bumech SA chce produkować w Polsce pojazdy opancerzone
Spółka Bumech SA, notowana na GPW, ogłosiła plany rozpoczęcia nowego etapu działalności, dywersyfikując swoje dotychczasowe portfolio i wchodząc w produkcję sprzętu wojskowego. W ramach strategicznego rozwoju Grupy Bumech, Spółka podpisała list intencyjny z południowoafrykańskim producentem OTT Technologies – uznanym na świecie dostawcą pojazdów opancerzonych.
Rynek biurowy w miastach regionalnych w Polsce w 2025 roku i prognozy na 2026artykuł
Pokaż artykuł
Rynek biurowy w miastach regionalnych w Polsce w 2025 roku i prognozy na 2026
Jak wynika z najnowszego raportu największej polskiej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych AXI IMMO pt. „Rynek biurowy w regionach 2025”, w 2025 roku popyt na powierzchnie biurowe w największych miastach regionalnych (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Łódź, Szczecin i Lublin) osiągnął w 2025 roku poziom 770 tys. mkw., przy rekordowo niskiej nowej podaży wynoszącej zaledwie 20 tys. mkw.
Czas pracy Elektrowni Dolna Odra zostanie wydłużony, a wyłączenie bloków nastąpi w dwóch etapachartykuł
Pokaż artykuł
Czas pracy Elektrowni Dolna Odra zostanie wydłużony, a wyłączenie bloków nastąpi w dwóch etapach
Transformacja energetyczna wymaga odpowiedzialnych decyzji, które z jednej strony zapewnią stabilne dostawy energii w rozsądnej cenie, a z drugiej będą chronić bezpieczeństwo energetyczne całego kraju i społeczne regionów od lat związanych z energetyką. Dlatego Zarząd i Rada Nadzorcza PGE GiEK S.A. podjęły decyzję o tym, że proces wycofywania z eksploatacji bloków węglowych Elektrowni Dolna Odra zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Zgodnie z obowiązującym w Grupie Kapitałowej ładem korporacyjnym decyzję tę ostatecznie uchwałą zaakceptował Zarząd PGE S.A.
Morskie stacje dla MFW Baltica 2 - inwestycji za ok. 30 mld zł - nabierają kształtuartykuł
Pokaż artykuł
Morskie stacje dla MFW Baltica 2 - inwestycji za ok. 30 mld zł - nabierają kształtu
Morska farma wiatrowa Baltica 2 – wspólny projekt PGE i Ørsted – poza 107 turbinami o łącznej mocy 1,5 GW składać się będzie z czterech morskich stacji elektroenergetycznych. Każda z nich zostanie wyposażona w dwa transformatory o mocy 225 MVA. Pierwszy transformator został już zamontowany na jednej ze stacji. To ważny kamień milowy w procesie produkcji kluczowych komponentów dla projektu Baltica 2.
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsce
Sunly, wiodący producent energii odnawialnej w Polsce i krajach bałtyckich, pozyskał 300 mln euro (ponad 1,2 mld zł) finansowania dłużnego, by przyspieszyć budowę parków solarnych, wiatrowych i hybrydowych wraz z magazynami energii o łącznej mocy 1,3 GW na terenie Polski i krajów bałtyckich. Finansowanie zapewniły m.in. fundusze Rivage Investment i Copenhagen Infrastructure Partners (CIP), przy udziale norweskiego funduszu emerytalnego KLP.
ElectroMobility Poland nawiązuje partnerstwo z Foxconn. Projekt hubu EMP wchodzi w kolejną fazę realizacjiartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland nawiązuje partnerstwo z Foxconn. Projekt hubu EMP wchodzi w kolejną fazę realizacji
ElectroMobility Poland S.A. (EMP) jest na drodze do zawarcia strategicznego partnerstwa w projekcie hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie. Partnerem polskiej spółki będzie tajwański Hon Hai Technology Group (Foxconn) - globalny lider zaawansowanych technologii oraz największy na świecie producent elektroniki. W ostatnich latach Foxconn dynamicznie rozwija swoje kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych poprzez spółkę zależną Foxtron Vehicle Technologies, koncentrując się na modułowych platformach EV. EMP, Foxconn oraz Foxtron prowadzą rozmowy dotyczące przyszłej współpracy.
Premier Tusk zapowiada gigantyczną inwestycję pod Wrocławiem - fabrykę półprzewodników tajwańskiego koncernu Foxconnartykuł
Pokaż artykuł
Premier Tusk zapowiada gigantyczną inwestycję pod Wrocławiem - fabrykę półprzewodników tajwańskiego koncernu Foxconn
Nadchodzi geopolityczny i technologiczny przełom, który ostatecznie ugruntuje pozycję Polski jako kluczowego gracza na globalnej mapie nowoczesnego przemysłu. Premier Donald Tusk oficjalnie ogłosił sformowanie strategicznego sojuszu z tajwańskim gigantem Foxconn. W ramach tej bezprecedensowej kooperacji na Dolnym Śląsku powstanie ultranowoczesna fabryka półprzewodników, która zagospodaruje strategiczne tereny po niedoszłej inwestycji amerykańskiego Intela.
[Polska] Czy kawalerkę zastępuje mała dwójkaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy kawalerkę zastępuje mała dwójka
Czy w nowych inwestycjach projektowane są jeszcze kawalerki, czy zastąpiły je chętnie wybierane dziś...
[Wrocław] Zabytkowa kamienica na Przedmieściu Oławskim trafia w prywatne ręceartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zabytkowa kamienica na Przedmieściu Oławskim trafia w prywatne ręce
Firma 9AND7 Sp. z o.o. zapłaciła prawie 4 mln zł za wymagający remontu budynek przy ulicy Zygmunta K...
Polska: 5 mieszkaniowych rekordów 2021 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Polska: 5 mieszkaniowych rekordów 2021 roku
Najwięcej mieszkań w historii, rekord udzielonych kredytów i najwyższe ceny mieszkań, to tylko część...
[Polska] Deweloperzy inwestują w grunty. Sprawdziliśmy co na nich zbudująartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Deweloperzy inwestują w grunty. Sprawdziliśmy co na nich zbudują
W ostatnich miesiącach odwrócił się trend spadkowy i pierwszy raz od dwóch lat oferta deweloperów w...
[Warszawa] Rusza budowa osiedla Shiraz Trioartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Rusza budowa osiedla Shiraz Trio
Na warszawskich Bielanach ‒ na Chomiczówce ‒ rozpoczęto prace przy budowie osiedla Shiraz Trio. Jego...
[Warszzawa] Costa Coffee wkracza na Lotnisko Chopina w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszzawa] Costa Coffee wkracza na Lotnisko Chopina w Warszawie
Londyńskie Heathrow, francuskie Charles De Gaulle, czy indyjskie Indira Gandhi – największe lotniska...
[Warszawa] Ideal Idea City Park w Warszawie wynajął kolejne magazynyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Ideal Idea City Park w Warszawie wynajął kolejne magazyny
W ramach kończącego się procesu komercjalizacji I etapu budowy kompleksu magazynowo-biurowego Ideal...
W Gliwicach powstanie wielki Park Zielonej Energii artykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstanie wielki Park Zielonej Energii
W województwie śląskim zrealizowana zostanie kolejna wielka inwestycja. W liczących ponad 170 tysięcy mieszkańców Gliwicach powstanie wielki Park Zielonej Energii. Kwota dofinansowania tego projektu wyniosła blisko 271 mln zł. Realizacja Parku Zielonej Energii, finansowana będzie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, budżetu Miasta Gliwice, środków własnych Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o. oraz funduszów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Mieszkańcy Turku, Międzychodu i Śremu zyskają dogodny dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy Turku, Międzychodu i Śremu zyskają dogodny dostęp do kolei
Mieszkańcy Turku, Międzychodu i Śremu zyskają dogodny dostęp do kolei – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały warte łącznie blisko 31 mln zł umowy z wykonawcami dokumentacji projektowych na budowę nowej i rewitalizację niewykorzystywanych obecnie linii kolejowych. Podróżni skorzystają z efektów inwestycji z „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus” w 2029 r.
Szybciej i wygodniej koleją z Warszawy do Lublinaartykuł
Pokaż artykuł
Szybciej i wygodniej koleją z Warszawy do Lublina
Korzystamy już z efektów przebudowy trasy z Otwocka do Lublina – szybciej i wygodniej jedziemy z Warszawy do stolicy Lubelszczyzny. Dla lepszych podroży zmienia się także odcinek od Warszawy Wschodniej do Wawra. Inwestycja o wartości ponad 4 mld zł współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W przygotowaniu jest kolejny odcinek od stacji Warszawa Wawer do Otwocka.
Via Carpatia – także w podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Via Carpatia – także w podlaskim
Wykonawca wszedł już na plac budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Haćki – Bielsk Podlaski, a teraz rozpoczęły się prace. To pierwszy, 9-kilometrowy fragment międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia realizowany w województwie podlaskim.
REKLAMA