REKLAMA
Znaleziono 4963 wyników
Globalna firma automotive otworzyła nową fabrykę pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma automotive otworzyła nową fabrykę pod Wrocławiem
Firma JOYNEXT znacząco zwiększyła swoje europejskie możliwości produkcyjne, uruchamiając nowy zakład w Obornikach Śląskich pod Wrocławiem. To odpowiedź na rosnące oczekiwania branży motoryzacyjnej dotyczące niezawodności dostaw, skracania cykli rozwoju i przenoszenia zaawansowanej elektroniki bliżej europejskich producentów samochodów. Nowa inwestycja niemal podwaja dotychczasową powierzchnię produkcyjną firmy, która teraz sięga około 26 tys. metrów kwadratowych.
W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemeraartykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemera
Nemera, światowy lider w produkcji urządzeń do podawania leków wybudowała zakład, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne, dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna.
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsce
Globalny koncern chemiczny Henkel podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Raciborzu, w województwie śląskim, w którym zatrudnionych było 159 osób. Pracownicy zostali poinformowani o zakończeniu działalności podczas spotkania z przedstawicielami kierownictwa, które odbyło się w czwartek, 24 czerwca br. Po zakończeniu spotkania zostali poproszeni o opuszczenie zakładu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostało już opublikowane przez firmę.
Amerykanie zamykają duży zakład pod Wrocławiem. 161 osób objętych zwolnieniami grupowymiartykuł
Pokaż artykuł
Amerykanie zamykają duży zakład pod Wrocławiem. 161 osób objętych zwolnieniami grupowymi
Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia. Bez wcześniejszych konsultacji, bez uprzedzenia i bez planów naprawczych — tak pracownicy zakładu Greenbrier Poland (zajmuje się pracami serwisowymi, remontowymi i modernizacyjnymi wagonów kolejowych) w Oławie dowiedzieli się o decyzji o likwidacji miejsca pracy. W wyniku restrukturyzacji firma planuje zwolnić 161 osób. Związkowcy mówią o braku dialogu, a zarząd tłumaczy decyzję pogarszającą się sytuacją rynkową.
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilności
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie opolskim, w południowo-wschodniej części Polski. 13 maja w Skarbimierzu pod Brzegiem, na terenie podstrefy Wałbrzyskiej SSE INVEST‑PARK, oficjalnie otwarto nowy zakład Polska‑Mit Steel Sp. z o.o., należący do japońskiego koncernu Mitsui & Co.
Japoński koncern Daikin otrzyma pomoc publiczną na wielką inwestycję pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Japoński koncern Daikin otrzyma pomoc publiczną na wielką inwestycję pod Łodzią
Kolejna wielka, globalna firma otrzyma wsparcie od rządu polskiego na realizację swojej inwestycji w naszym kraju. Tym razem jest to japoński koncern Daikin, który w Ksawerowie pod Łodzią buduje wielką fabrykę pomp ciepła. Inwestycja realizowana jest w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Firma z sektora lotniczego i obronnego inwestuje w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
Firma z sektora lotniczego i obronnego inwestuje w Lublinie
Kolejna firma inwestuje w Lublinie. Tym razem z sektora lotniczego i obronnego. SDM POLSKA Sp. z o.o. otrzymała od Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec S.A., zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) Decyzję o Wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska spółka RENOPLAST rozbuduje fabrykę w Żywcuartykuł
Pokaż artykuł
Polska spółka RENOPLAST rozbuduje fabrykę w Żywcu
Polska spółka RENOPLAST otrzymała swoją pierwszą decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.). To kolejna inwestycja wzmacniająca potencjał przemysłowy regionu, realizowana w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.
Kolejna polska firma inwestuje w Suwałkachartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w Suwałkach
Kolejna polska spółka inwestuje w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał decyzję o wsparciu przedsiębiorcy z Suwałk.
Amerykański koncern Mars planuje kolejne inwestycje w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Mars planuje kolejne inwestycje w Polsce [FILM]
Fabryka wyrobów czekoladowych w Janaszówku od trzech dekad nieprzerwanie wytwarza uwielbiane przez konsumentów produkty kultowych marek z portfolio Mars. Niewiele osób wie, że produkowane tu batony Snickers, Twix, czy czekoladowe i orzechowe M&M’s spod Sochaczewa trafiają na sklepowe półki nie tylko w Polsce czy Centralnej Europie. Ich smakiem mogą się cieszyć konsumenci z ponad 50 krajów na świecie.
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska inwestuje w fabrykę pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska inwestuje w fabrykę pod Poznaniem
W podpoznańskim Buku trwa dynamiczna rozbudowa zakładu produkcyjnego Wavin Polska. W związku z rozwojem fabryki firma prowadzi rekrutację na nowe stanowiska, w ramach której pracę znajdzie co najmniej 50 osób. Firma specjalizuje się w produkcji systemów i produktów dla instalacji sanitarnych, kanalizacyjnych oraz odwodnieniowych.
Qemetica Soda Polska hibernuje produkcję w Janikowie. Będą zwolnienia grupoweartykuł
Pokaż artykuł
Qemetica Soda Polska hibernuje produkcję w Janikowie. Będą zwolnienia grupowe
QEMETICA Soda Polska ogłasza rozpoczęcie przygotowań do procesu hibernacji zakładu sodowego w Janikowie. Całkowite wygaszenie produkcji sody w zakładzie planowane jest do końca lipca 2025 roku.
JAFARfirma
Pokaż firmę
JAFAR
Jasło, ul. Kadyiego 12
ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, inwestuje w Głogowie. Wybuduje instalację do produkcji biometanuartykuł
Pokaż artykuł
ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, inwestuje w Głogowie. Wybuduje instalację do produkcji biometanu
W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowoczesnej instalacji do produkcji biometanu. ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, działający w obszarze niskoemisyjnej energii i usług, planuje w przemysłowej części Głogowa produkować ekologiczne paliwo, a tym samym przyczyniać się do ograniczania emisji gazów cieplarnianych.
FLEXOPACK POLSKA rozbuduje fabrykę w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
FLEXOPACK POLSKA rozbuduje fabrykę w woj. pomorskim
Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał decyzję o wsparciu dla firmy FLEXOPACK POLSKA, jednego z czołowych europejskich producentów elastycznych materiałów opakowaniowych. Inwestycja, zlokalizowana w Tragaminie (gmina Malbork), ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa oraz dalszy rozwój w regionie.
Japońska firma z branży automotive wybuduje nową fabrykę na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Japońska firma z branży automotive wybuduje nową fabrykę na Dolnym Śląsku
Kolejna duża zagraniczna inwestycja w województwie dolnośląskim. Po raz kolejny w tej części Polski zainwestuje japońska firma Toyota Boshoku. Firma rozpoczyna budowę nowej fabryki automotive w miejscowości Wykroty (gmina Nowogrodziec, powiat bolesławiecki).
211 osób straci pracę. Francuski Tarkett przenosi produkcję z Polski do Serbiiartykuł
Pokaż artykuł
211 osób straci pracę. Francuski Tarkett przenosi produkcję z Polski do Serbii
Francuski producent podłóg i nawierzchni sportowych – Tarkett – ogłosił decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w liczącym ponad 2,2 tysięcy mieszkańców Orzechowie (gmina Miłosław, powiat wrzesiński, woj. wielkopolskie). Do końca 2025 roku pracę straci 211 osób, a produkcja zostanie przeniesiona do serbskiego miasta Bačka Palanka. Zakład w Jaśle (woj. podkarpackie), drugi należący do Tarkett w Polsce, będzie kontynuował działalność bez zmian.
Ponad 272 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW na rozbudowę krakowskiej spalarni [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 272 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW na rozbudowę krakowskiej spalarni [ZDJĘCIA]
17 maja 2023 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na finansowanie rozbudowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów o Zakład Odzysku Energii – trzecią linię.
Koreański LG Chem zwiększa inwestycję w fabrykę pod Wrocławiem. Zainwestuje ponad 800 mln euro!artykuł
Pokaż artykuł
Koreański LG Chem zwiększa inwestycję w fabrykę pod Wrocławiem. Zainwestuje ponad 800 mln euro!
LG Chem Ltd., największa spółka z branży chemicznej w Korei Południowej, podała właśnie oficjalnie w...
Wrocław: Amerykański koncern z branży chemicznej stawia na rozwój centrum B+R i fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Amerykański koncern z branży chemicznej stawia na rozwój centrum B+R i fabryki
Amerykański koncern z branży chemicznej Stepan Company stawia na rozwój swojego centrum badawczo-roz...
REKLAMA