Kolejna firma zainwestuje na terenie Jaworznickiego Obszaru GospodarczegoUM Jaworzno

Kolejna firma zainwestuje na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego

Orzech
Orzech
REKLAMA

Jaworzno jawi się, jako znakomite miejsce do prowadzenia biznesu. Nie tylko dla nowych inwestorów, ale także dla tych, którzy w Jaworznie są od lat. Myśląc o rozwoju, wybierają Jaworzno. Tak jest w przypadku spółki Helukabel Polska Sp. z o.o., która w środę, 17 kwietnia br., kupiła od Gminy Miasta Jaworzna nieruchomość o powierzchni prawie 9 ha pod budowę nowego zakładu produkcyjnego na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego za blisko 14 mln zł brutto.

W środę, 17 kwietnia br., odbył się wspólny przetarg Gminy Miasta Jaworzna i KSSE, dotyczący sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej o powierzchni blisko 9 ha (88.960 mkw.), położonej pomiędzy ul. Obrońców Września 1939 roku a ul. Stanisława Lema. Nieruchomość została nabyta przez Helukabel Polska Sp. z o.o. za kwotę 11 489 660 zł netto. Spółka planuje na zakupionym terenie budowę nowego zakładu produkcyjnego.

Helukabel Polska Sp. z o.o. jest polskim oddziałem niemieckiego koncernu – lidera w produkcji przewodów i kabli. W bieżącym roku Helukabel obchodzi 25-lecie działalności w Polsce.

W roku 2019 do grupy Helukabel dołączyła firma Eltron-Kabel Sp. z o.o., która miała od lat swą siedzibę w Jaworznie. Eltron specjalizuje się w produkcji przewodów i kabli elektrycznych dla zastosowań przemysłowych. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Jeleniu.

Teren na którym powstanie nowy zakład produkcyjny Helukabel Polska Sp. z o.o.

UM Jaworzno
REKLAMA

Teraz firma zdecydowała o rozbudowie swych mocy produkcyjnych w Jaworznie. Na zakupionej nieruchomości powstanie nowy zakład wraz z zapleczem magazynowym i logistycznym.

Środowy przetarg stanowi kolejny przykład, iż duże przedsiębiorstwa prowadzące działalność w Jaworznie, właśnie w naszym mieście poszukują możliwości dalszego rozwoju. To dowód na to, że Jaworzno jest miastem przyjaznym dla inwestorów i dobrym miejscem do prowadzenia biznesu.

Dzięki tego rodzaju inwestycjom, gmina może liczyć nie tylko na wpływy z tytułu sprzedaży nieruchomości (w tym wypadku to blisko 11,5 mln zł netto dodatkowych dochodów budżetowych), ale także na stabilny wzrost wpływów z podatków oraz nowe miejsca pracy dla mieszkańców.

UM Jaworzno

Źródło: UM Jaworzno

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA