REKLAMA
Znaleziono 4963 wyników
SEGER Cutting Tools inwestuje w woj. podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
SEGER Cutting Tools inwestuje w woj. podkarpackim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. Tym razem jest to firma SEGER Cutting Tools, polska firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji zaawansowanych narzędzi skrawających oraz precyzyjnej obróbce detali, skierowanej do najbardziej wymagających branż przemysłowych. Nowy projekt inwestycyjny zostanie zrealizowany Wiśniowej (powiat strzyżowski), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Mercedes wkrótce ruszy z budową wielkiej fabryki e-vanów w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes wkrótce ruszy z budową wielkiej fabryki e-vanów w Jaworze
Kolejna wielka inwestycja globalnego koncernu motoryzacyjnego Daimler AG w Jaworze, w województwie dolnośląskim. Do istniejącej od 2019 roku fabryki silników i fabryki baterii do samochodów elektrycznych, która powstała 2020 r., tym razem dokłada produkcję i lakierowanie karoserii do pojazdów użytkowych typu VAN.EA. Jest to naturalny rozwój już istniejącej infrastruktury koncernu Mercedes Benz. Od 2019 roku w Jaworze produkowane są silniki do samochodów osobowych Mercedes, od 2020 roku silniki elektryczne. Inwestorem jest polska spółka tego niemieckiego koncernu – Mercedes-Benz Manufacturing Poland.
Mercedes-Benz Vans rozpoczyna budowę wielkiej fabryki samochodów na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes-Benz Vans rozpoczyna budowę wielkiej fabryki samochodów na Dolnym Śląsku
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. Mercedes-Benz Vans rozwija swoją sieć produkcyjną i wyznacza kolejny kamień milowy wraz z wbiciem w środę 4 grudnia łopaty i rozpoczęciem budowy nowej fabryki lekkich samochodów dostawczych w Jaworze.
Pięć firm zainwestuje w Małopolsce blisko 93 mln zł w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Pięć firm zainwestuje w Małopolsce blisko 93 mln zł w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla małopolskich przedsiębiorców, którzy otrzymali decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firmy: Holments Healthcare Sp. z o.o., NPA Skawina Sp. z o.o., Voppi Krzysztof Dyba, MARJU Sp. z o.o., BiBP Sp. z o.o. zainwestują w Małopolsce blisko 93 miliony złotych.
inwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka soków Capri-Sun
Stargard
DSC E-com Distribution Centerinwestycja
Pokaż inwestycję
DSC E-com Distribution Center
Gorzów Wielkopolski, Mosiężna
W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firmy zainwestują ponad 5 mld zł. Powstanie około 4 tys. nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firmy zainwestują ponad 5 mld zł. Powstanie około 4 tys. nowych miejsc pracy
Rok 2022 okazał się dla Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rekordowy pod kątem wysokości nakładów inwestycyjnych. 70 firm, które dołączyło do ŁSSE w ubiegłym roku zadeklarowało, że na inwestycje wydadzą blisko 5,3 mld zł, czyli najwięcej w 25-letniej historii Łódzkiej Strefy. Firmy stworzą blisko 4000 miejsc pracy i zobowiązały się do utrzymania ponad 10 000 stanowisk.
W Polsce powstanie pierwsza Wojskowa Specjalna Strefa Ekonomiczna? artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie pierwsza Wojskowa Specjalna Strefa Ekonomiczna?
W Polsce powstanie pierwsza Wojskowa Specjalna Strefa Ekonomiczna? Są na to duże szanse. Grupa Niewiadów SA planuje utworzenie pierwszej w kraju wojskowej specjalnej strefy ekonomicznej, która powstałaby w województwie łódzkim. Nowelizacja rozporządzenia o pomocy publicznej dla inwestorów może otworzyć drogę do dynamicznego rozwoju sektora zbrojeniowego w centralnej Polsce.
ArcelorMittal Poland rozbiera obiekty nieczynnej spiekalni w krakowskiej hucie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland rozbiera obiekty nieczynnej spiekalni w krakowskiej hucie [FILM]
ArcelorMittal Poland kontynuuje rozbiórkę obiektów dawnej spiekalni zamkniętej w 2012 roku. Cały zakład zajmował 30 hektarów przy ul. Igołomskiej. Już w 2021 roku z krajobrazu Nowej Huty zniknęła „Gruba Berta” - ponad 80-metrowy komin spiekalni, następnie mniejsze budynki, teraz przyszedł czas na trzy olbrzymie suwnice, czyli tzw. mosty przeładunkowe, które służyły do załadunku surowców do produkcji spieku. Do ich wyburzenia wykorzystano ciężki sprzęt budowlany ważący aż 150 ton. Podczas drugiego etapu rozbiórki planowane jest odzyskanie ponad 22 000 ton złomu, który trafi do dąbrowskiej huty i posłuży do produkcji stali.
QEMETICA pomyślnie sfinalizowała proces hibernacji zakładu w Janikowieartykuł
Pokaż artykuł
QEMETICA pomyślnie sfinalizowała proces hibernacji zakładu w Janikowie
QEMETICA, wiodąca grupa chemiczna na rynku europejskim i jeden z największych polskich eksporterów, zakończyła etap wygaszania produkcji sody w Janikowie. Sprawnie przeprowadzony proces, przy jednoczesnym zapewnieniu silnego, ponadstandardowego wsparcia dla pracowników, pozwolił spółce ograniczyć koszty w stopniu przekraczającym pierwotne założenia. Hibernacja lokalnego zakładu to konsekwencja m.in. nasilających się wymogów regulacyjnych oraz rosnącej presji kosztowej, które uniemożliwiły prowadzenie rentownej działalności. Obsługa klientów pozostaje bez zmian – dostawy sody są realizowane bez zakłóceń z pozostałych dwóch fabryk działających w ramach grupy.
Niemiecki koncern Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiem
Kolejna duża inwestycja z branży automotive w Aglomeracji Wrocławskiej. Niemiecki koncern Robert Bos...
Kolejni inwestorzy i inwestycje w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – najlepszej SSE w Europieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejni inwestorzy i inwestycje w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – najlepszej SSE w Europie
Od początku bieżącego roku zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) wydał 55 decyzji o wsparciu nowych projektów wartych łącznie ok. 1,6 mld zł. Powstanie 767 nowych miejsc pracy, a ok. 6,5 tys. istniejących zostanie utrzymanych. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. została ogłoszona po raz trzeci z rzędu najlepszą strefą ekonomiczną w Europie, a po raz pierwszy trzecią na świecie w rankingu Financial Times – fDi’s Global Free Zones of the Year 2022.
Kolejne kamienice w Łodzi odzyskały blask. Tak działa program Specjalnej Strefy Rewitalizacji! [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejne kamienice w Łodzi odzyskały blask. Tak działa program Specjalnej Strefy Rewitalizacji! [ZDJĘCIA]
W 2025 roku, dzięki dotacjom celowym z budżetu miasta Łodzi, zakończono prace konserwatorskie i budowlane w 14 nieruchomościach należących do prywatnych właścicieli i wspólnot mieszkaniowych położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsce
Kolejna niemiecka firma planuje i realizuje kolejne nowe inwestycje w Polsce. Producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact w ciągu najbliższych 8 lat planuje podwoić produkcję w Polsce. W tym celu zdecydował się na realizację kolejnych inwestycji w Nowym Tomyślu (województwo wielkopolskie) i w Tarnobrzegu (województwo podkarpackie).
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!
Król Danii Fryderyk X w trakcie swojej pierwszej podróży zagranicznej odwiedził Szczecin, który staje się offshorową stolicą Polski. W towarzystwie swoich ministrów i przedstawicieli duńskich firm wmurował kamień węgielny pod budowę pierwszej fabryki firmy Vestas.
Elemental Holding planuje kolejną, wielką inwestycję w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Elemental Holding planuje kolejną, wielką inwestycję w woj. śląskim
Szykuje się kolejna wielka inwestycja w województwie śląskim. Polska Grupa Elemental Holding, światowy lider w branży recyklingu i urban miningu planuje kolejną inwestycję w tej części Polski.
Amerykańska firma Lyten sfinalizowała zakup fabryki Northvolt Dwa w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Lyten sfinalizowała zakup fabryki Northvolt Dwa w Gdańsku
Amerykańska firma Lyten, działająca w obszarze akumulatorów litowo-siarkowych i magazynów energii, ogłosiła, że sfinalizowała przejęcie fabryki Northvolt Dwa w Gdańsku. Northvolt podpisał umowę sprzedaży dotyczącą przejęcia Northvolt Systems Industrial, w tym fabryki na ul. Elbląskiej w Gdańsku. Systems Industrial zajmuje się opracowywaniem i produkcją systemów bateryjnych dla sektora ciężkiego przemysłu i specjalistycznych maszyn pozadrogowych.
Poznańska odlewnia będzie produkować prototypy dla koncernu Volkswagenartykuł
Pokaż artykuł
Poznańska odlewnia będzie produkować prototypy dla koncernu Volkswagen
Kolejna ważna inwestycja globalnej firmy w stolicy Wielkopolski. W poznańskiej odlewni spółki Volkswagen Poznań powstanie koncernowa odlewnia prototypów. Zakład będzie produkować komponenty wykorzystywane na etapie rozwoju i testów pojazdów nowej generacji. To następna inwestycja, która jeszcze mocniej wiąże ten wielki koncern motoryzacyjny z Poznaniem.
[śląskie] Cieszyn: ekologia i budownictwoartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Cieszyn: ekologia i budownictwo
Biobudownictwo w ostatnim czasie przechodzi renesans. Mimo, że w Europie zachodniej coraz więcej pow...
Światowy lider w produkcji opakowań papierowych Smurfit Kappa zainwestuje w województwie opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider w produkcji opakowań papierowych Smurfit Kappa zainwestuje w województwie opolskim
Kolejna nowa inwestycja w województwie opolskim. Światowy lider w produkcji opakowań papierowych firma Smurfit Kappa wybuduje w miejscowości Olszowa w gminie Ujazd (powiat strzelecki) swoją szóstą fabrykę na terenie Polski.
REKLAMA